שתהיה שנה טובה

debby12

New member
מנהל
שתהיה שנה טובה

עם הרבה בשורות טובות - גם ברמה האישית וגם ברמה הלאומית/עולמית...

איפה אתן בחג? ומה תאכלו?

אנחנו בבית ויש עוד כמה ימים לחשוב על התפריט
. קולגה שלח לי מתכונים צמחוניים - אני זוממת על ארוחת חג צמחונית.

mykal

New member
שנה טובה ומבורכת,

אנחנו בבית. תפריט זה החלק הקל אצלי,
כי נהיה מעט קהל. (ככה רציתי).
זקוקה לשקט,
מאחלת לכולנו רק טוב.
תכלה שנה וקללותיה תחל שנה וברכותיה.

שנה נפלאה לכולן

אנחנו מארחים זוג חברים וההורים של בן הזוג.
כבר יצא לנו להיות איתם בארוחת חג כך שמכירים וצפוי להיות נחמד.
חלק מהדברים כבר הכנתי ואת כל השאר אכין מחר בזמן שהבעל יהיה עם הקטנה.
&nbsp
&nbsp

Dr T noki

New member
שנה טוב מתוקה ובריאה

אנחנו בקטנה מארחים את ההורים שלי. תועפות אוכל. ארוחה טבעונית צמחונית. היה מפוצץ בסלטים ומטעמים שונים.
פירות, רימונים , תמרים , עם כל סימני החג, פרט לסימנים הבשרים :p החלפנו בכיף ראש דג בראש כרוב .

איך היה אצלך, דבי? היתה ארוחה צמחונית בסוף?

debby12

New member
מנהל
וואו - נשמע מצוין

תיכף אשים פה בהודעה נפרדת את הקישור למתכונים הצמחוניים שקיבלתי - שיהיה לך. אני מעדיפה לא בגוף ההודעה הזו כי תפוז נוטה לחרבש קישוריות שאינן בבדידות מזהרת.

אצלנו בסוף בבוקר החג התקשרה חברה ואמרה שבנותיה, המיודדות עם בנותי, מייללות שיהיה משעמם והן שונאות את ראש השנה ובכלל - והציעה לאחד כוחות אצלה (ע"ע רחיצת הכלים עליה...). אז כמובן שהסכמתי

אנחנו הבאנו מרק ירקות צח עם קניידלעך (לא היו בו המון ירקות - הרעיון היה קצת נוזל מרק צח והכופתאה המיוחלת. הילדות שלי היו באקסטזה כי זה מאכל שמגיע רק פעמיים בשנה אצלנו - בראש השנה ובפסח). וגם סלט מפואר עם פקאנים קלויים ופטריות טריות ואנדיב וכאלה.

אבל היה בארוחה גם צלי (brisket זה נחשב ה-מנה היהודית מסורתית פה בחגים), ואורז. ובסוף היו הרבה עוגיות ועוגות דבש עליהן השקפתי רק מרחוק, כמו משה מהר נבו.

ואפילו הלכנו שעה ל"בית הכנסת" (בגירסה המקוצרת לילדים. וזה נערך אצלנו במבנה של בית ספר. אין לימודים ביום הזה וכל בתי הספר משמשים לתפילות - בעיקר בבתי כנסת בהם אין מקום לכולם ביום הזה, וגם ב"קהילונת" שלנו שהיא בקושי קיימת ואין לה נכס נדל"ן משל עצמה)

עדיקים

Active member
שנה טובה

אנחנו אירחנו החג, היה מוצלח מאוד, אווירה נהדרת,היה שמח וכייף. היה מלא אוכל כמו תמיד ונשאר לנו מספיק לכל השבוע. עבדתי כל-כך קשה שכייף לי לא לבשל עכשיו כמה ימים וזה אחרי שארזתי חלק מהאוכל לאורחים, תמיד מגזימה ובמיוחד בחג שאוהבת שיש שפע ומגוון.
אצלי תמיד יש מלא סלטים ותוספות אבל לא יכולה להכין ארוחה צמחונית בשביל מי שלא מוכן לוותר. אני בכייף הרבה פעמים בעצמי מוותרת על המנות הבשריות.

mikmik291

New member
שנה טובה

אצלנו היה מאוד נחמד בראש השנה, אירחנו את המשפחה של בעלי בבית שעברנו אליו לא מזמן. אפילו הספקתי להגיע לבית הכנסת ולשמוע את השופר.

היה שפע של אוכל טעים, סלטים ומטעמים שונים, ניסיתי להכין מאכל פרסי שסבתא ז"ל הייתה מכינה בראש השנה ויצא די נחמד.

הבשורה הטובה היא שיש לי ראיון עבודה ביום שני, זו פעם ראשונה שאני מתראיינת כאן ובאנגלית, בינתיים מתאמנת על תשובות הגיוניות וניסוח מיילים באנגלית (אני כבר שנתיים בבית ומרגישה שהמוח התנוון בכל מה שקשור לעבודה)

למעלה