שתיית מים בזמן אכילה

• פותח הנושא mesoo
  • פורסם בתאריך

mesoo

New member
שתיית מים בזמן אכילה

שלום האם זה נכון שאסור לשתות מים בזמן אכילה?.והאם מותר לשתות מים ישר אחרי הארוחה?? אני שותה הרבה נים בזמן הארוחה ואחריה אשמח לקבל תשובה תודה

inglor

New member
שתייה בזמן האכילה

אלא אם כן יש לך איזושהי בעייה ספציפית במערכת העיכול אין שום בעייה בשתייה במהלך האוכל. שתיית מים בזמן הארוחה אינה מזיקה (תיאורטית בכמויות גדולות מאוד עלולה שתייה להפריע לפעולת מיצי העיכול אך לא מדובר בכמות המדוברת כנראה)

mesoo

New member
אני מרגישה שאני צמאה

אני שותה 1.5 ליטר בערך

כמה את שותה סהכ במהלך היום?

זה די הרבה מים לעיתים צמא מוגבר יכול להעיד על סכרת ,רמות מתח גבוהות,שינויים הורמונלים וכו בדיקת דם כללית דרך רופא המשפחה יכול להיות הצעד הראשון לפתרון סיבת הצמא

שתיית מים במהלך היום

שלום לך, אין חשיבות לזמן שתיית המים במשך היום. ניתן לשתות לפני, במהלך ואחרי ארוחה. שתיית מים בזמן ארוחה היא בעייתית במקרים של בעיות במערכת העיכול (ניתוחי קיבה, צרבות וכו'). בד"כ כמות המים המומלצת ליום היא 1.5-2 ליטר ליום, אך כמות המים המומלצת תלויה במשקל הגוף, פעילות גופנית ועוד ולכן יש אנשים הזקוקים לכמות נוזלים גבוהה מהכמות שציינתי. צמא מוגבר והשתנה מרובה מצביעים על בעיה (כמו שתיאר ד"ר תמיר) ואז מומלץ לפנות לרופא לבצע את הבדיקות הרלווניטיות אביטל.

lirlurim

New member
1.5 ליטר ביום?!

את בטוחה? זה לא מעט מדי? לא שאני מפקפק אבל זה הרבה פחות מכל ההמלצות שאי פעם קראתי...

כמות מים מומלצת

היי מעט מידי? תלוי למי הדרך הכי טובה לוודא ששתינו מספיק היא לפי צבע השתן - שקוף בהיר שתינו מספיק. יש אנשים שכמות של 1.5 מים מספיקה להם וכמו שכתבתי קודם זה תלוי אם מבצעים פעילות גופנית או לא, מבנה גוף וכו'. בספרות ההמלצות מדברות על 8-10 כוסות מים ליום שהן 1.5-2 ליטר ליום כמובן שיהיו כאלה שזקוקם ליותר. אביטל

avivithe1

New member
אני קראתי

שאם כבר שותים בזמן האכילה אז עדיף שזה יהיה בטמפרטורת החדר ולא קר. לא זוכרת למה. כמו כן מאוד המליצו לשתות כמו הסינים תה בזמן הארוחה.

סביון1

New member
../images/Emo207.gif עוד שאלות בקשר לשתיה

1. איך אפשר לשכנע אדם קשיש לשתות עוד מים? מדובר באדם בן למעלה משמונים, שטוען שהוא לא צמא. 2. האם בריא לשתות עלי תה טריים בחליטה?

שתייה אצל אדם קשיש

שלום, השאלה שלך היא חשובה, קשישים רבים ממעטים בשתייה בשל אי שליטה על סוגרים והפחד שלא יוכלו להתאפק או הצורך לקום בזמן שינה לשירותים. אז קודם כל חשוב לברר את הסיבה למיעוט שתייה. ניתן לרכז את השתייה בשעות היום ולא לפני שינה, לשתות בכמויות קטנות אפשרות דרך קש (אם יותר נוח). לגבי חליטת צמחים- בד"כ לא אמורה להיות בעיה אך תלוי איזה צמחים בחליטה, ישנם צמחים אשר פעילותם נוגדת תרופות מסויימות. מקווה שעזרתי אביטל

סביון1

New member
תודה

לא מדובר בבעית שליטה בסוגרים אלא פשוט בכך שאין לו חשק לשתות. ושאלתי על חליטה של עלי תה. תה רגיל, אבל לא כשהוא מיובש ושחור אלא עלים טריים שקוטפים מצמח. פעם ראיתי צמח של תה בעציץ שנקנה באחת המשתלות וגם טעמתי חליטה מהעלים והחליטה היתה טעימה מאד, הרבה יותר טעימה מהתה הירוק שמוכרים פה. לכן אני רוצה לדעת אם זה בריא לשתות את זה.

שתייה מרובה אצל קשישים

האם שתייה מרובה אצל קשישים, הממעיטים באכילה, עלולה לגרום ליציאות מיימיות או שלשולים בגלל היחס בין כמות המזון למים?

למעלה