שתי שאלות פי"ה...

אתי@

New member
שתי שאלות פי"ה...

1. איך בוחרים תנור אפייה? מה חשוב?
2. בנושא חלונות - למישהו יש משהו לומר על פרופיל 7300 ? ("בלגי" מאלומיניום)

תודה,
ושנה נהדרת!

Cafe Latte

New member
רק בקשר ל1.

2 דברים שהיו חשובים לי (אבל זה אישי, ותלוי בדרישות/קפריזות
שלך). תנור טלסקופי (מסילות טלסקופיות), ותנור פירוליטי (זה הכי חשוב בעיני, כי אני שונאת לנקות, בעיקר שומן).
להורים שלי יש Sauter (בלי 2 הדרישות לעיל. סתם כדוגמא) - הוא תנור ממש ממש נחמד, אבל בינוני לחלוטין. לא אחיד מאוד בחום שלו, וגם קצת משקר (בדקתי מספר פעמים עם מד חום ששמתי בפנים). אבל אני אופה בו די הרבה, נניח אחת לחודש לפחות, והוא נותן תוצאות סבירות לחלוטין.
פשוט החלטתי שאם קונים חדש, אז שיהיה כיפי ממש

אתי@

New member
אז איזה תנור כייפי במיוחד?

היום יש לי תנור מאוד סטנדרטי והתוצאות טובות, אין לי מושג מה יכול להיות יותר כייפי מזה

Cafe Latte

New member
מה שאמרתי לך! אני לא זוכרת בדיוק את הדגם

שבחרתי, כי לא אני קניתי אותו (אלא ההורים שלי
), היום בערב, כשנהיה אצלם, אני אוודא ואקשר לך לזאפ.
למה את רוצה להחליף את שלך?

אתי@

New member
אהה חשבתי שהוא בינוני

אני מחליפה כי התנור כבר בן 12 ועוברים דירה...

שקדייה

New member
תבדקי מה יש לדלונגי להציע

בבית הקודם היה לי את הדגם הכי קטן מעאפן וצנוע שלהם... תנור משולב קטן (50 ס"מ). הוא עבד כמו סוס במשך 10 שנים ובסוף עוד מכרתי אותו ביד2 למישהי שהתקשרה להודות שזה הדבר הכי מוצלח שקנתה ביד2 עד כה.
והיום יש לי את הרחב שלהם- ואני פשוט מאושרת איתו.

ובכלל, כל מוצרי החשמל שהיו לי שדלונגי היו מעולים... הכל. החל בתנורים ודרך רדיאטורים וקומקומים וכו'...

Cafe Latte

New member
אוקיי - לא שכחתי אותך.

אני יושבת פה חופרת עם אמא שלי, והיא פריקית של מילה (Miele), ורצתה לקנות לנו בהתחלה מילה, אבל התנור שלהם היה קטן (בערך 5 ליטר).
בסוף "קנינו" Simmens HB65 (לא זוכרת את הדגם המדויק). הדגם הבא הוא HB75 ובו יש כבר יותר אופציות (כמו למשל טריקה שקטה, שבעיני זה
), יותר אפשרויות (גם לא משהו שמאוד מדבר אליי) וכמובן כמובן שהוא יקר יותר.
בואי נדבר בחודש הבא, אחרי שאשכרה נעבור, ונקבל את כל המוצרי חשמל

פ א צ ה

New member
תנור 90 ס"מ.

רחב.
אני ממש מצטערת שאין לי איפה להכניס אחד כזה.

שקדייה

New member
את יודעת כמה שכנעו אותי לרדת מזה?...

המטבח שלי לא גדול בכלל (ואגב, גם כשנעבור לוילה המטורפת מהחלומות לעולם לא אבנה מטבח גדול. המטבח שלי הוא התגלמות הנוחות. לא פחות)
ושחבל על שטח השיש שזה מבזבז ושחבל על שטח האחסון שהולך- ואני לא וויתרתי. זה היה החלום היחיד שהיה לי בקשר לבית החדש, ונאבקתי עליו.

ואני כל כך שמחה!!
זה מייעל את העבודה במטבח בצורה שקשה לתאר.
אני לפעמים תוקעת לתנור 6(!!!) תבניות מלבניות ח"פ בו זמנית.
שלא לדבר על ה-6 להבות, שאף פעם לא כולן בשימוש ביחד- אבל זה כן מאפשר לבשל ב-4 סירים גדולים בו זמנית, מה שאי אפשר לעשות בכיריים סטנדרטים.

פ א צ ה

New member
עשית בשכל

אני ממש מצטערת שאין לי איפה להכניס אחד כזה.
זה מאוד משמעותי באפייה מרובה וגם באירוחים.
כשאני מארחת לשבת, מכיוון שאני לא מדליקה את הגז, אני נאלצת לשים פלטה כדי לחמם את כל האוכל בו זמנית. וזה מבאס בטירוף.
הבעיה שכדי להכניס עכשיו תנור כזה משולב, אני צריכה לוותר על שלוש מגירות רחבות... וזו הקרבה קצת גדולה מדי...
אבל אם מלכתחילה אני הייתי מתכננת את המטבח שלי אני בטוחה שהייתי בוחרת תנור כזה.

ועכשיו אני משוכנעת

שאלו שניסו לשכנע אותית לשים כזה לא מכירים אותי- זו שלא מארחת ולא שמה 6 מגשים לעולם

לעומת זאת הייתי משתגעת בלי מקומות אחסון

פאצה היום בדיעבד הייתי שמה 4 תנורים קטנים

במקום האחד גדול שיש לי כי אומנם כשאני מארחת זה סבבי ללא ספק במיוחד באפיית עוגות שמרים

אבל הרבה פעמים אני מתבאעסת להפעיל את כולו רק בשביל רבע תבנית בורקסים לילדים או אם אני רוצה גם לאפות עוגת גבינה וגם לבשל

אני במטבח הבא שלי ללא ספק אעשה 4 תנורים רגילים וכיריים רחבות בנפרדת

שקדייה

New member
4 תנורים? לא נסחפת...

זה כמעט 5 מטר של שטח אפייה.... את בטוחה שאת צריכה כזה דבר?

את לא מכירה אותי מספיק טוב תחשבי על זה

שבאותם 40 דקות יהיו גם העוגות גם העוף וגם החלות וגם הפיצה בתנור

חלום רטוב שלי

שקדייה

New member
זו לא עבודה יעילה.

בהנחה שכל אחד מהדברים האלו דורש גם זמן מסויים של הכנה לפני דחיפתו לתנור,
אז עושים 2- ודוחפים.
בזמן שהם נאפים, עושים עוד 2- ודוחפים גם אותם....
מבחינת זמן תנור עובד- זה בדיוק אותו הדבר.

לסינכרון בזמן ההכנסה לתנור אין שום חשיבות. להיפך, עוגה בחושה למשל שתעמוד ותחכה 30 דקות מחוץ לתנור עד שתסיימי לתבל את העופות- לא תצא מוצלחת יותר, ההיפך.

TootFairy

New member
אז ככה:

לשוב לי לומר שפירוליטי יכול להיות רק בילט אין, אם תרצי המלצות על תנור משולב אז בכיף.

הפרופיל הזה אחלה, אבל יש לך שאלות ספציפיות יותר?

שקדייה

New member
כן. יש לי מה לומר על שני הדברים.

1. תנור- לפי הצרכים שלך קודם כל. לי למשל היה מאוד חשוב תנור 90 ס"מ, עם 6 להבות גז. אז הבחירה היתה מבין החברות שמציעות את זה. אח"כ הלכתי על היופי. זה צימצם עוד קצת. ואז על איכות ומחיר- שבפרמטר אחד נסגרה לי הפינה (במקרה שלנו הזול הוא גם הטוב יותר לדעתי).

2. לנו יש פרופיל בלגי מאלומיניום, אני לא בטוחה כבר אם זה 7300 או לא, אבל זה בלגי של קליל. מבחינתי זו הטעות החמורה ביותר שעשיתי בבית הזה.
זה לא יפה. נקודה.
זה לא נראה באמת בלגי, וזה סתם המון המון מהאלומיניום המכוער הזה, כשכבונוס- זה מקטין דרמטית את שטח הפתח.

למעלה