תאומים בני חודשיים - מאוחר לעבור להנקה מלאה?

תאומים בני חודשיים - מאוחר לעבור להנקה מלאה?

שלום לכולן. התאומים שלי כבר כמעט בני חודש וחצי, ועד היום שילבנו הנקה ותמ"ל. עם הזמן שראיתי שההנקה לוקחת הרבה מאוד זמן ואף פעם לא נראה שהם שבעים, החלוקה היתה יותר תמ"ל ופחות הנקה. בדיעבד, הייתי שמחה אם הייתי יכולה להניק אותם יותר, גם בשביל לחסוך את ההוצאות האין סופיות של הסימילאק וגם בשביל הבריאות שלהם. השאלה שלי - האם מאוחר מידי בגיל זה להרגיל את הגוף לייצר חלב בכמויות הנדרשות להם? הם אוכלים בערך כל 3-4 שעות כ-120 מ"ל. גם שאני מנסה לשאוב לפעמים כדי שאדע כמה אכלו, תמיד יוצאת כמות קטנה של כ-50-100 מ"ל שלא מספיקה לשום דבר. אציין גם שאני יודעת להניק אותם יחד, למרות שזה ממש לא נוח, אחרי 20 דקות אני כבר מותשת מלתמוך בראשים שלהם, כי הם לא יסיימו ארוחה לפני שיעברו איזה 45 דקות לפחות...

אף פעם לא מאוחר

אין לי נסיון בנוגע לזה, אך הנוסחה היא פשוטה: הגוף מייצר חלב לפי דרישה - ככל שתניקי יותר הוא יבין שעליו לייצר יותר. ככל שתתני יותר תוספת, גם הילדים ישבעו יותר מהר וגם הגוף שלך ייצר פחות חלב שיילך ויתמעט עם הזמן. בנוגע לשאיבה - אל תתרשמי מזה לגבי כמות החלב שהם אוכלים - השאיבה היא עניין סובייקטיבי, ויש כאלה ששואבות בלי בעיה גלונים וכאלה שבוכות עד שיוצא להם 20 CC, אבל התינוקות שלהם יונקים בשמחה וששון ועולים במשקל בקצב מסחרר. כמות היכולת שלך לשאוב היא לא אנדקציה לכלום. ולגבי התמיכה, חפשי תנוחה חכמה יותר, לי היה מאוד נח עם כרית הנקה גדולה של מילגה, כשהם יושבים הפוך (תנוחת בייסבול). הייתי מניקה אותם ולא רק שלא הייתי צריכה להחזיק אותם,, 2 הידיים שלי היו פנויות והייתי יכולה לדבר בפלאפון ולאכול ארוחת ערב בו זמנית! תסתכלי באלבום תמונות של הפורום ותראי מספר תנוחות מומלצות.

רחל 271

New member
לא מאוחר

הבנים שלי בני 6 שבועות, ורק שבוע וחצי יונקים מלא לגמרי הם אף פעם לא קיבלו תמל- רק בקבוקים שאובים גם לי היה קשה מאוד בהתחלה הם היו פגים ולא ידעו לתפוס ולי לא היה סבלנות לשבת שעות להניק אז הייתי מניקה קצת ואז שואבת ונותנת בבקבוק וזה שיגע אותי תחושה של בלבול וחוסר סדר מהיום שהחלטתי לשנס מותניים ולהניק-- זה נהיה הרבה יותר קל הארוחות מתקצרות לאט לאט גם אני כמו H2O מניקה עם הכרית של מילגה בתנוחת פוטבול- ובולעת ספרים ומפטפטת שעות עם חברות בטלפון נהייתי אלופה- אני יכולה להניק אחד ולהחליף חיטול לשני בו זמנית! לגבי כמות החלב-נועה ודבורה ישר יגידו לך לא להתרגש- כי בהנקה לא מודדים אחרי כל ארוחה תשאבי קצת- וזה יעלה את התפוקה אל תתיאשי- קחי את זה כפרוייקט- כי את יודעת כמה זה חשוב- ואת רוצה הימים הראשונים יהיו קשים (גם תוודאי שהם תופסים נכון) אבל באמת שזה נהיה יותר קל... בהצלחה

מנסיון עם הבכור שלי,

(התאומים עוד בדרך
), מאד מאד מומלץ להפגש עם יועצת הנקה, לקבל ממנה טיפים ותמיכה לאורך זמן, כולל מענה על השאלות שצצות.... אני ניסיתי לעבור להנקה מלאה כשבני היה בן 5 שבועות. זה היה מאד מאד לא פשוט, ממש מלחמה. אבל כדאי ושווה!!! (למרות שבסופו של דבר לא הצלחתי לצערי להגיע ל- 100% הנקה, אבל מצד שיני המשכתי להניק עד גיל שנה וחצי.)

למעלה