תביעה ייצוגית של חברת תיירות

תביעה ייצוגית של חברת תיירות

שלום אמיר,
האם ניתן לתבוע את חברת אסיה טרוול על הפרת חוזה בדבר טיול למוסקבה וסנט פטרבורג? כמה אנשים זו תביעה ייצוגית?

תביעה ייצוגית - חברת תיירות

אריאל שלום ותודה על פנייתך,

ראשית אני מתנצל על העיכוב במתן תשובה עקב חופשה.

קשה לי להשיב על שאלתך בהינתן שהנסיבות אינן ידועות לי. ככלל, משתלם להגיש תובענה ייצוגית באם מדובר בסכום גבוה ביחס לכלל חברי הקבוצה.

אם מדובר בקבוצה של כמה עשרות מטיילים כמובן שזה לא מצדיק.

אמיר

תביעה ייצוגית

שלום אמיר,
גמר חתימה טובה!
תודה על תשובתך. מדובר על קבוצה של כ36 מטיילים ויש עוד קבוצה שנסעה לפנינו שהבנתי שגם הם רוצים לתבוע.
האם והיה ונתאחד נגד אותה חברה ונהיה כ 70 איש האם כבר יש הצדקה?

k-don

Well-known member
אם מתאחדים ביחד ומגישים תביעה זו תביעה קבוצתית ולא תביעה

ייצוגית

תביעה ייצוגית מול תביעה קבוצתית

אני מסכים.

תביעה קבוצתית היא למעשה תביעה רגילה, המוגשת בידי מספר רב של תובעים. ההבדל בין ההליכים הוא בכך שכל אחד מהתובעים נדרש לחתום על ייפוי כוח לעורך הדין המייצג (לעומת תביעה ייצוגית שם לא נדרש ייפוי כוח מלבד זה של התובע המייצג).

אגב, הגדרת "תובענה ייצוגית" בחוק תובענות ייצוגיות מתמקדת בדיוק בהיבט זה של העדר ייפוי כוח: "תובענה ייצוגית - תובענה המנוהלת בשם קבוצת בני אדם, שלא ייפו את כוחו של התובע המייצג לכך"

יחד עם זאת, בית המשפט עשוי לקבוע סדרי דין מקלים בתובענה קבוצתית. כך למשל, אם הטענה היא לעוגמת נפש שנגרמה עקב נופש כושל, ניתן לשמוע רק כמות מצומצמת של מצהירים ולפסוק לכולם פיצוי על בסיס עדותם באופן אחיד.

אמיר

תביעה ייצוגית - 70 מטיילים

אריאל שלום,

לדעתי אין הצדקה להגשת תביעה ייצוגית בשמם של 70 חברי קבוצה. גם בהנחה וסכום התביעה יעמוד על כמה אלפי שקלים לאדם, זה עדיין סכום נמוך יחסית שאינו מצדיק נקיטה בהליך של תובענה ייצוגית.

בנסיבות אלה הייתי ממליץ על הגשת תביעה לתביעות קטנות (עד הסכום המקסימלי), או לחליפין שתתאחדו כולכם לצורך הגשת תביעה קבוצתית (שהיא למעשה תביעה רגילה, המוגשת בידי מספר רב של תובעים).

אמיר

תביעה ייצוגית

תודה לך! מעריך מאד את יושרך והגינותך!

למעלה