תביעה

Ari Dan

New member
תביעה

בעקרון לא קשור לנושא הפורום, אך מישהו יודע, אשמח למידע. אני מעוניין לתבוע את ביטוח לאומי בשל אפלייה בחוק, לטעמי. פניתי לביטוח הלאומי, וגם לשר התמ"ת ונענתי בשלילה, וכעת הדרך היחידה היא בית המשפט. בגדול, הנושא הוא אי תשלום דמי לידה לגבר (עבור חלק מחופשת הלידה של האישה) בנסיבות מסויימות. מסיבות כאלה ואחרות, אני מעדיף להגיש את התביעה בעצמי, ללא עו"ד (אולי רק אקבל ייעוץ בתשלום לפני כן), לכן אשמח אם מישהו יודע : 1. החוק הרלוונטי הוא חוק הביטוח הלאומי (נוסח משולב), התשנ"ה1995 וגם חוק עבודת נשים, תשי"ד 1954, הבסיס לאפלייה נובע לטעמי מלשון חוק עבודת נשים, אשר חוק הביטוח הלאומי מפנה ונשען עליו, השאלה היא היכן ונגד מי עלי להגיש את התביעה/עתירה ? להבנתי, עלי להגיש זאת בבית הדין לעבודה, כנגד המוסד לביטוח לאומי וגם משרד/שר התמ"ת, האמנם ? 2. האם יש קישור ברשת שמסביר כיצד ההליך מתנהל, איזה טופס למלא, למי להגיש ומה הפרוצדורה ? 3. במידה ואזכה, אני מניח שיחלפו מספר חודשים, ולכן בעצם יחלוף הזמן הרלוונטי לחופשת הלידה שיכולתי לקבל, האם במצב כזה הפסיקה התקדימית הינה רק עקרונית למקרים הבאים, או שעשויה לחול עלי רטריאקטיבית ? (כלומר, שאצא לחופשת לידה במועד מאוחר יותר מאשר המועד הרלוונטי המקורי) 4. במידה ואפסיד, האם בד"כ בעתירות כאלה משיתים הוצאות משפט על האזרח העותר שהפסיד ? במידה וכן, מניסיון העבר, מה סדר גודל ההוצאות בד"כ ? 5. אם מישהו שמע על תביעות/עתירות דומות בעבר כנגד הביטוח הלאומי/משרד התמ"ת, אשמח לקרוא.
רבה וסופ"ש נעים

69הרצל69

New member
עמותת "משפחה חדשה" היא הגורם הכי רלוונטי

עמותת "משפחה חדשה" מתעסקת במצב משפטי שנוגע לגבי משפחות. אני חושב שישמחו לייעץ לך.

למעלה