תגידו, יכול להיות שבקיץ(בערך ביולי)

מצב
הנושא נעול.
המילה מפרק נתונה לפרשנות, כפי

הכי נכון לקרוא לו בהגדרה של האקדמיה
ללשון עברית "אוטובוס מפרקי"
שרובנו יודעים וזוכרים. לכן, לדעתי, נכון יותר לקרוא לו "אוטובוס פרקי", שכן למילה "פרק" בהקשר זה פירוש אחד בלבד. לדעתי, שגתה האקדמיה בהגרתה את הרכב כ"מפרקי" במקום "פרקי" ולכן אני מציע לקרוא לו "פרקי". לא קשר לכל הנאמר לעיל, בשפה יומיומית אמשיך לכנות את האוטובוס כ"מפרקית", אך במידה ואצטרך לתת הסבר מדויק אשתמש במילה "פרקי".

אצלנו בבית הוא "רכבוס"../images/Emo66.gif

שרובנו יודעים וזוכרים. לכן, לדעתי, נכון יותר לקרוא לו "אוטובוס פרקי", שכן למילה "פרק" בהקשר זה פירוש אחד בלבד. לדעתי, שגתה האקדמיה בהגרתה את הרכב כ"מפרקי" במקום "פרקי" ולכן אני מציע לקרוא לו "פרקי". לא קשר לכל הנאמר לעיל, בשפה יומיומית אמשיך לכנות את האוטובוס כ"מפרקית", אך במידה ואצטרך לתת הסבר מדויק אשתמש במילה "פרקי".
אצלנו בבית הוא "רכבוס"

orensaab

New member
השם הנכון "אוטובוס מפרקי"

השם הנכון "אוטובוס מפרקי"
יש לו מפרק אחד, והוא מחבר שני פרקים.

846

Active member
ובירושלים: אוטובוס עם חדר...

מצחיק שאתה זוכר...

אני לא לגמרי יודעת מה זה מפרקיות (ההיגיון אומר לי שאלה אוטובוסי-אקורדיון, אבל ההיגיון שלי דפוק אז אשמח להסבר), אבל סביר להניח שבקיץ הוציאו אוטובוס ישן לקו 25. נשמע לי הגיוני מבחינת העומס ומסלול הקו.
ובירושלים: אוטובוס עם חדר...

gsx750f

New member
מיפרקית זה הכינוי באגד

תגידו, יכול להיות שבקיץ(בערך ביולי)
נסעה על קו 25 מפרקית ישנה, כמו אלו שיצאו מהשירות בתחילת העשור? אני אולי דמיינתי אבל זה היה נראה ממש מפרקית ישנה... יכול להיות שהיא אולי החליפה מפרקית מקולקלת? אני כבר לא יודע מה לחשוב, המיפרקית עברה מול עיני במהירות ואני הייתי רחוק ממנה (35 מטר ממנה).. יכול להיות שנסעה המפרקית הזאת?
מיפרקית זה הכינוי באגד
לסוג האוטובוס הזה ואם כבר מוסיפים את המילה אוטובוס אז אוטובוס מיפרקי

נכון דרור, אבל אני חושב שאם נדייק

מיפרקית זה הכינוי באגד
לסוג האוטובוס הזה ואם כבר מוסיפים את המילה אוטובוס אז אוטובוס מיפרקי
נכון דרור, אבל אני חושב שאם נדייק
מבחינה מכאנית-פיזיקאלית ניתן להגדירו כפרקי.

מצב
הנושא נעול.
למעלה