תגידו, כמה שעות נטו אתם עובדים?

Nuke1985

Active member
לא כולל הפסקות או ארוחות צהרים, אבל כולל דברים כמו ישיבות או שיחות לענייני עבודה (בוא ניקח הגדרה "רחבה" של עבודה) , שמעתי כל מיני מספרים של 3 או 4 שעות ביום (אפילו אצל מתכנתים), איך זה אצלכם?

jgut

New member
לא כולל הפסקות או ארוחות צהרים, אבל כולל דברים כמו ישיבות או שיחות לענייני עבודה (בוא ניקח הגדרה "רחבה" של עבודה) , שמעתי כל מיני מספרים של 3 או 4 שעות ביום (אפילו אצל מתכנתים), איך זה אצלכם?
עכשיו כשאני עובדת מהבית מדובר על 7-9 שעות ביום. מהמשרד אני מעריכה שמדובר ב5-6 שעות.

user32

Well-known member
מנהל
אתמול היתה לי בעיה מסובכת ועבדתי בערך 10 שעות נטו. אפילו את האוכל נשנשתי בעצבים מול הדיבאגר (גם ככה בגלל הקורונה אני אוכל במשרד לבד).
אבל ביום רגיל, כן. 3-4-5-6 שעות. תלוי איפה, מתי ומה המצב.

במחשבה שניה, אם אתה מכליל ישיבות ושיחות עבודה אז המספר כנראה יותר גבוה. יש המון דברים שטותיים. כל מיני סטטוסים, הדגמות, שאלות שעובדים באים לשאול ודברים מסביב. זה אמנם עבודה לכל דבר אבל בסוף זה לא נכנס לשעות תכנות ובעיניי חלק גדול מזה הוא בזבוז זמן מוחלט (שלא תלוי בי בדרך כלל).

נערך לאחרונה ב:

Nuke1985

Active member
אתמול היתה לי בעיה מסובכת ועבדתי בערך 10 שעות נטו. אפילו את האוכל נשנשתי בעצבים מול הדיבאגר (גם ככה בגלל הקורונה אני אוכל במשרד לבד).

באמת? אז כמה זה יוצא בברוטו? אתה בטוח שזה עשר שעות נטו?

מה שאני הבנתי היא שהטענה שattention span זה משהו שמוגבל בזמן, ואחרי כמה זמן של ריכוז הייכולת להתרכז יורדת דרסטית (זה לפחות מה שאני מרגיש אצלי). היה גם איזה מחקר שפורסם בעיתונות לאחרונה שטען שהקצב עבודה האידיאלי הוא על כל 52 דקות לקחת 17 דקות הפסקה (הוא גם טוען איזה פעילויות הם חלק מהפסקה אפקטיבית).

יש גם את העניין של incubation , שאתה מוריד עומס מהמוח לאיזה תקופה זה ייכול לתת לך רעיונות יצירתיים או איזה תובנה שתעזור לך לפתור בעיה.

אבל מהניסיון שלי אני חושב שזה גם תלויי מה אתה עושה, אם אני צריך לקבל איזה החלטה או לתכנן משהו או משהו שדורש הרבה חשיבה אנליטית או לוגית השריר של הריכוז מתעייף יותר מהר, אם אני יודע איך לממש משהו וזה רק עניין של לכתוב את הקוד זה יותר קל.

קלייטון.ש

Well-known member
אתה שואל לגבי תפוקה? או שעות שהמתכנת יושב מול הצג? אחרת לא מובן איך מתכנתים אומרים שהם עובדים רק 4 שעות. מה עושים ביתר יום העבודה?
אני סוגר 11 שעות נטו ביום בקלות, 6 ימים בשבוע. מתחיל בסביבות 3 ועד 2-3 אחרי הצהרים, עם הפסקה של חצי שעה לאכול. לפעמים אני עובד עוד שעתיים שלוש בשבת לפנות בוקר. אני עובד לבד ואין לי לא ישיבות ולא שיחות. הכל נטו אני והמחשב. השאלה כמה מזה מייצר התקדמות בעבודה היא שאלה אחרת.

River2020

New member
משהו כמו 3-4 שעות נטו, מתכנת בקאנד, מנסה להיות כמה שיותר פרודוקטיבי בזמן הזה.

Nuke1985

Active member
משהו כמו 3-4 שעות נטו, מתכנת בקאנד, מנסה להיות כמה שיותר פרודוקטיבי בזמן הזה.

באמת?, כולל כל הדברים שמסביב?

3-4 שעות נטו זה אחלה.

נערך לאחרונה ב:

choo

Active member
המספרים ששמעת של 3-4 שעות ככל הנראה *לא* כוללים ישיבות עבודה.

אישית המספרים שלי נוטים לתנודתיות חזקה בין ימים שונים ותקופות שונות, וכיום אין לי מושג מה הממוצע שלי.

Nuke1985

Active member
המספרים ששמעת של 3-4 שעות ככל הנראה *לא* כוללים ישיבות עבודה.

יש מצב שההערכה של השעות היא אופטימית מדי לרוב האנשים, ראיתי את the social dilemma (אחלה סרט תעודי אגב) ואיזה ילד אמר שהוא שעה ביום בסמארטפון , אבל שהוא בדק באפליקציה הסתבר שזה בערך 3 שעות .

bralon1

Member
יש מצב שההערכה של השעות היא אופטימית מדי לרוב האנשים, ראיתי את the social dilemma (אחלה סרט תעודי אגב) ואיזה ילד אמר שהוא שעה ביום בסמארטפון , אבל שהוא בדק באפליקציה הסתבר שזה בערך 3 שעות .
ואנשים אח"כ מרימים גבה כשאני אומר שהזמן לא קיים...
חוץ מזה היום עם ה-video speed controller
one lifetime passes by in a blink of an eye.

SupermanZW

Well-known member
באמת בין 3 ל4 שעות עבודה ביום (ואני לא כולל בזה ישיבות)

למעלה