תדירות מעקב הריון

Vicky H

New member
תדירות מעקב הריון

כאמור, אחרי הריון תקין ושתי הפלות. מזריקה קלקסן מרגע הוודע ההריון. הפעם האחרונה שהייתי אצל הרופא שלי הייתה בשבוע 9 (אחרי אירוע של דימום). הפעם הבאה שנפגש תהייה רק בשבוע 20. כששאלתי אותו למה כ"כ הרבה זמן, הוא אמר שעד אז יש מעקב די הדוק: שקיפות, סקירה מוקדמת וחלבון עוברי. הוא הוסיף שכמובן אם יש אירוע חריג שאבוע אליו מייד. מה אתן אומרות זה מספיק? ועוד שאלה: האם לאור זה שאני נשאית של פקטור 2 (שמסוכן יותר לשליש השני והשלישי), יש צורך להגביר את תיפות הביקורים? ומה התכיפות? תודה רבה, ויקי

הבעיה שלי היא גם פקטור 2

אני רואה את הרופא המטפל בערך כל שלושה שבועות יותר בגלל בעיית ה- CMV שאין לי חיסון נראה לי שאין צורך להגביר את תכיפות הביקורים מכיוון שאם ההמטולוג ראה אותך והחליט בשבילך עקב הבעיה בפקטור 2 על מינון מסויים של קלקסן ואת לוקחת את זה מידי יום בלי לפספס אז את בעצם מוגנת ובכל מקרה יותר מזה את לא יכולה לעשות עד כמה שאני יודעת אין עוד משהו שאפשר לקחת עם בעיה של פקטור 2 גם הרופא שלי אמר שאפנה אליו רק אם חלילה תיווצר בעיה או ארוע חריג, אבל כמובן שאם את מרגישה צורך אז רק בשביל השקט הנפשי שלך תקבעי לך תור במועד קרוב יותר

noga30

New member
גם אני חושבת שזה מספיק

כשהייתי אצל קופרמינץ בשבוע 13, שאלתי אותו מתי הוא ממליץ לי לבוא אליו שוב וגם הוא אמר שבשבוע 20. ממילא יש לך פעמיים בדיקות אולטראסאונד- השקיפות והסקירה. בתור אחת שעברה את ההריון האחרון גם עם זריקות קלקסן, אני יכולה לספר לך שמשבוע 25 או קצת קודם, התחלתי לעשות מעקב של ל"ד, חלבון בשתן, שקילה פעם בחודש, ומשבוע 30 מעקב הכולל גם מוניטור. אחרי כל מוניטור נכנסים לרופא שיאשר, כך שהתדירות נהיית מאוד אינטנסיבית בסוף. את רופא הקופה ביקרתי פעם בחודש- חודש וחצי עד לשליש האחרון, שאז הייתי מגיעה מידי שבוע לאשר את המוניטור ובנוסף הגעתי בכל שליש לביקור אצל פרופ' קופרמינץ כך שזה ממש הספיק לי.

למעלה