תהיה קלה.

שקמי

New member
תהיה קלה.

היום בסוף התכנית של מנחם פרי ברשת ג´ הוא השמיע את פמלה של בעז שרעבי ואמר משהו על תרגום מאנגלית. מישהו?

ST וגרי

New member
פמלה אין אינגליש ../images/Emo22.gif

השיר הוקלט על ידי בועז שרעבי בשנת 1971, והוא הוציא גם גרסה באנגלית (אינני יודע אם בו בזמן או מעט מאוחר יותר). בית א´ לדוגמה (אני רושם מתוך זכרון):
The moment I set my eyes on you I felt that all my dreams come true and since that moment all I knew my world will be your name Pamela..​
בשנת 1971 יצאו לשיר פמלה שתי גרסאות בעברית- בועז שרעבי בקולו המאנפף, ו..יפה ירקוני בקולה הצרוד מעט (ביצוע לא משהו, בעיקר למי שלא יכול בלי הסלסולים).

במבה1

New member
פמלה בביצוע הראשון היה באנגלית

אבא שלי סיפר לי שהוא זכה לראות את בועז עוד כשהיה מחמם את ההופעות למייק ברנט זכרונו לברכה. באלבום הראשון שהוציא בועז שנקרא בועז אם אבא שלי זוכר נכון, היו עוד שירים באנגלית כמו זירו זירו ועוד כמה. רק אחר כך דרח כוכבו של בועז שרעבי והוא התאלה על עצמו והתחיל לשיר ולכתוב בעברית. משום מה ההודעה הראשונה שכתבתי לפני כמה דקות לא נקלטה וקיבלתי הודעה שהדף לא זמין. כתבתי את זה שוב עכשיו מקווה שהפעם זה יקלת.

במבה1

New member
ועוד דבר שכתבתי קודם ונזכרתיעכשיו

הביצוע הראשון של פמלה בשפה העברית היה של הבנות של יפה ירקוני שגם שרו את נלך בעקבותיו עם לואיגי הזמר הצרפתי. ושרו הרבה אז וגם במופע כולם הלכו לגמבו השתתפו ושם ההורים שלי ראו אותם. אבא שלי מבקש אותי להגיד שבועז שר את פמלה הכי קורא את הלב מכל האחרים.

שקמי

New member
../images/Emo5.gif הוא שר באנגליזית??????

וואו. יש הפתעות בחיים. לא ידעתי. בועז שרעבי. כוכב עולה בשמי הרוק העברי. סיבובי הופעות בחו"ל. רק תחשבו על האפשרויות. מעניין למה הוא בחר לשיר דווקא בעברית. מי כבר מכיר שירים בעברית חוץ מהבה נגילה בעולם? (וכמובן, סולם של חוה´לה, סליחה..)

למעלה