תהיות...

כאחת שמגיעה מזוגיות מאפשרת / פוליאמוריה אני תוהה למה לא.נשים שמגיעים מעולם זוגי מבין, מכיל ומאפשר להתחיל יחסים עם בוגדים?
לא שופטת. פשוט רוצה לדעת.
ומודה שהקשרים הראשונים שלי היו עם בוגדים. והיום אני יודעת שלהיות עם בוגד מבחינתי זה גבול ולא מתאים *לי* (גם במחיר של איבוד נפש תאומה פוטנציאלית).
השאלה / תהייה הזו מופנית בעיקר לנשים / גברים מזוגיות מאפשרת שבוחרים להיות עם בוגדים.
למה?
כי זה "מה שיש"?
הרי ההתנהלות מול בוגד/ת שונה לחלוטין, אופי הקשר שונה, ההסתרות... (ואולי אלה רק הקשרים שהיו לי בעבר :rolleyes:)
כל הרעיון באיפשור הוא שאין סודות. אין הסתרות. הכל (אמור) להיות גלוי וידוע.

פונדיצ'רי

Active member
כאחת שמגיעה מזוגיות מאפשרת / פוליאמוריה אני תוהה למה לא.נשים שמגיעים מעולם זוגי מבין, מכיל ומאפשר להתחיל יחסים עם בוגדים?
לא שופטת. פשוט רוצה לדעת.
ומודה שהקשרים הראשונים שלי היו עם בוגדים. והיום אני יודעת שלהיות עם בוגד מבחינתי זה גבול ולא מתאים *לי* (גם במחיר של איבוד נפש תאומה פוטנציאלית).
השאלה / תהייה הזו מופנית בעיקר לנשים / גברים מזוגיות מאפשרת שבוחרים להיות עם בוגדים.
למה?
כי זה "מה שיש"?
הרי ההתנהלות מול בוגד/ת שונה לחלוטין, אופי הקשר שונה, ההסתרות... (ואולי אלה רק הקשרים שהיו לי בעבר :rolleyes:)
כל הרעיון באיפשור הוא שאין סודות. אין הסתרות. הכל (אמור) להיות גלוי וידוע.
יש כמה רמות של זוגיות מאפשרת. מאחר ואנחנו לא מייחצנים את העסק, אז ממש לא משנה לי הסטטוס של הגבר שאפגוש. ממילא לא אסתובב איתו בפומבי בלי לדפוק חשבון. מבלים בחוץ באופן מחושב ואז הריגוש כפול.

יש כמה רמות של זוגיות מאפשרת. מאחר ואנחנו לא מייחצנים את העסק, אז ממש לא משנה לי הסטטוס של הגבר שאפגוש. ממילא לא אסתובב איתו בפומבי בלי לדפוק חשבון. מבלים בחוץ באופן מחושב ואז הריגוש כפול.
גם אמירה כזו תלויה במי שאומר אותה ובמה שהוא חש. אין כללים ברורים...

Jazz Singer

New member
מחלקת את התשובה לשני חלקים.

למה בזוגיות מאפשרת עדיין קיימות בגידות?
זו שאלה מצוינת.
מהות הבגידה בזוגיות פתוחה מקבלת אולי משמעות אחרת. זה לא בהכרח האקט, אלא ההסתרה או היציאה מהכללים שנקבעו מלכתחילה.
ועדיין קשה לי להגיד למה.

לגבי מערכת יחסים עם "בוגדים"..
אני מאמינה שהמילה הזו מכילה בתוכה סוגים שונים של אנשים.
יש את אלה שכל מה שהם מחפשים זה סקס ולא משנה להם כ"כ עם מי זה יהיה, ויש את אלה שעשו כל מה שהם יכולים כדי ללכת בדרך הנכונה, אבל זה לא התאפשר. מדובר באנשים שהבחירה בלפרק את הבית לא הייתה רלוונטית, אבל המלחמה על הנפש לא הייתה קלה וזו הבחירה שהם עשו, לא בקלות יש לציין 😑

זה נכון שמערכת יחסים מסוג זה לא קלה לאף צד, אבל במקרה שהטוב עולה על הפחות, שיש המון אהבה ושביחד מוצאים את הדרך הנכונה, ההתמודדות בהחלט אפשרית.

יקירתי.
אני לא שופטת. הייתי גם כאן וגם כאן.
ואני *מבינה* למה א.נשים בוגדים.
פשוט עם הזמן הבנתי ש*לי* לא מתאים להסתתר ולהסתיר. אולי כי כבר "יצאנו מהארון" הא-מונוגמי ואולי כי עם הזמן הבנתי ששקרים ושקרנים (וסליחה על ההכללה) זה לא בשבילי.
ובעידן טרום הקורונה היינו נפגשים בפומבי. ברחוב. מחזיקים ידיים. יוצאים למסעדות ופאבים. תראי לי בוגד שמוכן לפגוש את בעלה של המאהבת שלו למשל...
ולגבי כללים וחוקים - כאמור רק על עצמי (עצמנו) יכולה לספר. והכללים והחוקים שלנו כמעט לא השתנו. ומה שרוצים לשנות עולה לדיון.

ושמת לב ש"החיינו" את הפורום?? 😉

Jazz Singer

New member
היי,

לא העברתי ביקורת, אני מאד מקווה שזה לא עבר ככה. גם אני לא שופטת ומגלה שלכל מטבע יש יותר משני צדדים.
לחלוטין העברתי את הדברים מנקודת המבט שלי.

אני פתוחה לשמוע מה עומד מאחורי האדם שמולי, בדיוק כמו שאני מצפה שיעשו כשמכירים אותי.
גם ברור לי לגמרי שלא הכל מתאים לכולם וזה לגיטימי.

כשדיברתי כל כללים, דיברתי על העניין של בגידה במערכת יחסים פתוחה.
זוג פתוח שביסס לעצמו מספר כללים, אבל אחד מבני הזוג עובר עליהם. יש כאלה שיראו בכך כסוג של פגיעה באמון.

אני מאד אוהבת לראות את הפורום מתעורר לחיים 🥰

את יודעת, שמעתי על בגידות בתוך מערכת פתוחה. האמת שלא מבינה מה עומד מאחורי זה.
הרי אפשר *תמיד* לדבר על החוקים והכללים ולשנות אותם תוך כדי תנועה.

וזה בסדר לבקר. לא כולנו חושבים ומרגישים אותו דבר (מזל גדול האמת) ואני תמיד מוכנה לנהל דיונים *ענייניים* וגם לא להסכים.

יכולה להגיד לך שהיום -מבחינתי האישית בלבד- להיות עם בוגד זה סוג של הקרבה מבחינתי שאני לא מסוגלת לעשות.
אין כמו הרגשה של חופש מוחלט.

Jazz Singer

New member
אני תמיד פתוחה לדיונים, בין אם אני מסכימה עם הצד השני ובין אם לא.
מסכימה איתך לגמרי בנושא הכללים ולא רק הכללים.
אם יש משהו שלמדתי עם האהוב זה שאם מדברים על דברים ברוגע ובפתיחות, לכל דבר יש פתרון.

"תראי לי בוגד שמוכן לפגוש את בעלה של המאהבת שלו למשל..."
ראיתי...
הבעל "הצליח" להבחין שעלם החמודות אינו סתם ידיד של אשתו, גם אם המאהב לא ממש הודה בכך.
ומה? זה לא הפריע לשניהם להישאר חברים.

למעלה