תהיתי...

HoNeY14

New member
תהיתי...../images/Emo94.gif

יכול להיות שמילים אנגלית נוצרו מהשפה העיברית
קחו לדוגמא את המילה money הפירושה הוא כסף, ממון. יכול להיות שהמילה הזו באה מהפועל מ.נ.ה בעיברית
יש עוד כל מיני דוגמאות. המורה שלי לאנגלית שנה שעברה דיברה איתנו קצת על זה אז מה אתם חושבים

murmur

New member
אנגלית מורכבת מהרבה שפות

אולי בדיעבד היא מושפעת מארמית או מכל שפה שמית אחרת או שאולי העברית מושפעת מלטינית או כל שפה לטינית אחרת שממנה שאוב הרבה מן האנגלית

דווקא המילה שהזכרת נראה לי שלא

אבל ידוע על די הרבה מילים מאנגלית שהושפעו מהעברית דרך התנ"ך.

adidushim

New member
עברית-אנגלית

אין ספק שהאנגלית מושפעת גם מהשפות השמיות (עברית) , ולהפך- העברית אמצה לעצמה מילים שמקורן בשפה האנגלית כגון טלפון וטלויזיה. מילים באנגלית ששאולות מהשפה העברית הן למשל המילה basis -בסיס, fruit -פירות,mirror - מראה. אגב,גם מיידיש שאבה השפה האנגלית מילים. מקווה שעזרתי.

השפות השמיות

כל השפות העתיקות, כמו ארמית, בבלית ואשורית, כמו גם המאוחרות יותר כמו עברית וערבית ולטינית(לא שמית, אבל מושפעת חלקית מהשמיות), היוו בסיס לכל שפות אירופה.

nutmeg

New member
בדרך כלל

כששפה אחת מושפעת משפות אחרות, ההשפעה הראשונה היא על הלכסיקון, השנייה היא על התהליכים הפונטיים ורק בסוף בסוף, אחרי נקודות ממשק ארוכות טווח בין שפה אחת לאחרת יחולו גם שינויים בתחביר (כלומר במבנה). השינויים בתחביר בדרך כלל מייעלים את השפה בה מתחולל השינוי, תוך שמירה על המבנים הבסיסיים הקיימים.

nutmeg

New member
ב מ ק ר ה ...

רוביק רוזנטל כתב על מילים שהשתחלו לנו לשפה. זה לא אומר שהן תשארנה, אבל הן פה.

Human Nature

New member
ובמקרה נתת דוגמה מצויינת לצורה |טל|

שנעלמה להּ בעברית- עתיד, נסתרות

שעטנז

New member
יש מילה שהיא ממש

ממש ממש כמו עיברית זה TARIFF שהפירוש, כן ניחשתם - תעריף.

coconut56

New member
ווואלה../images/Emo70.gif

בדקתי בבילון את המילה TARIFF וזה באמת תעריף!

שעטנז

New member
עלית זו לא מילה בעברית... זו מילה

מאנגלית, צרפתית. זה כמו שתגידי טלפון... טלפון זו לא מילה בעברית, או שאני טועה... לא יודע.

למעלה