תודה לכולם שענו לי על חרדות אבל

תודה לכולם שענו לי על חרדות אבל

אין צורך בטיפול CBT אצלנו.
קבלנו הוראה להתחיל על טיפות פרחי באך
אם לא יעזור היא תיתן משהו קצת יותר רציני.

אחרי שעשיתי בירור קצר אצל החרדנים במשפחתי התברר שכולם על פרחי באך
ולא גילו לי.
ד"א אישה אחת די נחמדה כשעמדתי בתור לקנות אמרה לי שזה הכי טוב וגם היא לוקחת.

בסוף אני אגלה שכל עם ישראל חרדתי.
וכולם על טיפות פרחי באך.

yatusha

New member
פרחי באך זה מים

לא שאני מזלזלת באפקט הפלאסבו, אבל קשה לי לשמוע סיטואציה בה את אומרת שאין לך כסף לתיקון שירותים ואז מוציאה כסף על שרלטנים שמוכרים לך מים.

שבי ותקראי מה זה פרחי באך ואז אם עדיין לא שוכנעת תקראי את הפרק עליהם בספר "ריפוי או פיתוי" שבוחן רפואה משלימה בצורה אמפירית ותלמדי שפרחי באך לא יעזרו לבת שלך.

אין פתרונות קסם בעולם ואם היא סובלת מחרדות במקום לזלזל ולחשוב שאפשר לקחת כדור והבעיה תיעלם תתחילי להתמודד איתה ולתת לה טיפול נכון לפני שהנזק יהיה בלתי הפיך. הנפש שלה זועקת וכדור/ מים קדושים לא ישתיקו את זה. בריאות נפש מאוד דומה לבריאות פיזית - אם חס וחלילה יש לאדם שבר כל המורפיום בעולם לא יחליף חבישה. תעזבי את השטויות ותטפלי בבת שלך בצורה רצינית שמתאימה לבעיה שלה.

גם אני חשבתי ככה פעם אבל -

עוד לא שמעתי על מים שמרפאים כאבי בטן וגם לי נעלמו הכאבים.

אז תמשיכי להשאר עם המחשבות שלך ואני יעשה מה שטוב לי ולילדים שלי. תודה.

yatusha

New member
את מתארת אפקט פלסבו

שמאוד הגיוני לכאבי בטן. לבת שלך יש בעיה מהותית שפוגעת ותפגע בה גם בעתיד אם תבחרי לטמון את הראש בחול.

בהצלחה לך ובריאות לביתך.

BrightEye

New member
בלי קשר אם זה הטיפול המתאים כאן

האפקט הוא לא אפקט פלאסיבו מאחר וראיתי איך הרכב לא נכון של פרחי באך גורם לתגובה לא טובה וזה היה ממש ברור שזה התחיל עם לקיחת הטיפות (עם מחשבה ופתיחות שזה יעזור) והפסיק כשהפסיקו איתן.
ומצד שני איך עזר כשמה שנתנו היה מוצלח.
שני הכיוונים (המועיל והלא מועיל) מראים שיש בזה הרבה מעבר למה שנקרא אפקט פלאסיבו.
זה כמובן לא אומר שזה הטיפול המתאים כאן.

כנראה שאצלנו כן כי זה עובד

זה לא שהיא מפחדת ללכת לבית ספר אלא שיש לה כאבי בטן מזה.

ברגע שפתרנו את זה פתאום היא הולכת בשמחה רבה ביותר.

ואם זה מה שעשו הטיפות בהחלט היה שווה לקנות אותן.

BrightEye

New member
הכי חשוב לקבל את המתכון ממישהו/י מקצועי

שיודע מה הוא נותן.
(כמו שכתבתי ראיתי כבר תגובות לא טובות).

מאחר וקבלנו את זה מרופאת המשפחה אז אני לא

משערת שאין לה מושג על מה היא מדברת נכון?!

אחרת לא היינו הולכים אליה והייתי קונה את זה לבד.

BrightEye

New member
מה הקשר?

באמת אין לי מושג מי רופאת המשפחה שלך וכמה היא מקצועית בתחום של פרחי באך.
בכל מקרה, אני סיימתי לענות כאן...

yatusha

New member
אין בכך הגיון

הדילול דורש כי החומר ידולל למאית מהריכוז המקורי, ואז חלק מהתמיסה שנוצרה ידולל שוב למאית מהריכוז המקורי של החומר. לאחר שני השלבים הללו, התמיסה הסופית מורכבת מחלק אחד של החומר, ו-9,999 חלקים של המדלל וחוזרים על התהליך שש פעמים, כאשר התוצאה הסופית היא החומר המקורי מדולל פי 1,000,000,000,000 (מאה בחזקת שש). באותה צורה ניתן ליצור דילולים קטנים אפילו יותר. בהומאופתיה, תמיסה שהיא יותר מדוללת מתוארת כבעלת "עוצמה" גבוהה יותר, והיא נחשבת לחזקה יותר ובעלת פעולה נרחבת יותר.

כדי להמחיש את יחס הדילול זה כמו שאני אשפוך עכשיו פקק אקנומיקה אחד לתוך הכנרת - האם זה יהפוך את מימי הכנרת לבלתי ניתנים לשתיה? התשובה היא לא והתשובה היא שבסופו של יום מדובר בקניית מים ללא ערך נוסף חוץ מאפקט הפלסבו בו ההתבוננות הפנימית של המטופל יחד עם היחס של המטפל מביאים לרגיעה ואמונה שמביאים לאפקט פלסבו של ריפוי שהוא אפקט חזק ומוכר ברפואה ובפסיכולוגיה.

BrightEye

New member
ניסיון של אחרים עם הומאופתיה מראה דברים אחרים

ותרופות הומאופתיות עובדות עם דילול.
זכותך לא לתמוך ולא לחשוב שזה עובד, אבל אולי את לא יודעת על הנושא מספיק כדי לחרוץ דעה.

קליספרה

New member
תשמעי אין מה לעשות, נעשו מחקרים מאוד מקיפים

בעניין רפואה משלימה והומאופתיה בעיקר
והם מראים חד משמעית שאין לה שום סימוכין מחקריים
אבל, וזה אולי מה שחשוב
אנשים מעידים שזה עוזר
אז מה אכפת ממחקרים
שיהיה פלסאבו
כל עוד שזה עוזר, זה מה חשוב

BrightEye

New member
הבעיה היא שאי אפשר למדוד את זה באמצעים

מחקריים רגילים שמתאימים לחומרים אחרים ולכן לא הצליחו למצוא הוכחות.
וכמו שכתבתי אם משהו גורם לנזק בשימוש לא נכון זה מוכיח על דרך השלילה שזה לא פלאסבו.

קליספרה

New member
זה הכי קל להגיד

אם מדובר בחומר, הוא חייב להיות מדיד .
גם מבחן התוצאה לא עמד במחקרים אמפיריים מסודרים. לא היתה שום מובהקות להצלחה.
ברור לי שאת מאמינה בזה וזה מקובל עלי - גם אני מצאתי את עצמי נאחזת בהומופטיה - לא עזר - לעומת זאת אצל האחיין שלי נמצא שינוי חיובי אחרי טיפול הומופטי שאנחנו שמחים לקשור אליו למרות הסקפטיות של אחרים.

בשורה תחתונה מתאים לך מעולה, להגיד לאחרים תלכו כי זה עובד אפשרי אבל אין שום ממצא שמגבה אותך בעניין

נומלה

New member
אם בארזים נפלה שלהבת מה יעשו...

אחרי שהסברת באותות ובמופתים שזה עובד נהדר את באה להגיד שאי אפשר למצוא הוכחות סטטיסטיות?

BrightEye

New member
זה מה שאומרים, לא טרחתי לבדוק...

אני ניסיתי והצליח לי, כמו שכתבתי חוויתי גם את ההפך ולכן אני יודעת שצריך מישהו מקצועי שירכיב את הרמדי. וזהו.
לא טרחתי להעמיק יותר מזה, אלו לא סכומים משמעותיים ואם אפשר נותנת לזה צ'אנס.

לא מעניין אותי פלסבו או לא אני רק יודעת

שניסינו יום אחד לא לקחת ועובדה בשעה 10:30 בבוקר התקשרו אלי לבוא לקחת אותה מביה"ס.

הגענו הביתה לקחה תרופה.

תוך 10 דקות חזרה הילדה שלי אלי.

היום נשארה בבית כי הלכנו לרופאה שהסבירה לה שאי אפשר לדלג על יום גם אם זה לא תרופה
כמו למחלות כרוניות. הבינה.
חזרנו הביתה אכלנו, נחה צהריים, עכשיו היא אצל חברים רגועה ומחייכת.

מחר הולכים לביה"ס עם תרופה.
אז שוב אותי לא מעניין פלסבו - עובדה שעל הבת שלי זה עובד.
ומצידי תקראו לזה: "מיץ תפוזים".

למעלה