תוכנית לימודים חדשה

GAL22N

New member
תוכנית לימודים חדשה

שלום, התחלתי לא מזמן ללמוד לבדי ל3 יח' ההשלמה בהיסטוריה. קיבלתי מחברה קלסר ובו כל הסיכומים הדרושים (מקורס היסטוריה של אחד המכונים לפני כשנתיים). ראיתי באתר המפמ"ר שיש איזה עניין עם תוכנית לימודים חדשה. שאלתי היא, האם השינוי רלוונטי גם ל3 יח' ההרחבה או רק ליחידות החובה בהיסטוריה? החומרים בקלסר הם מלפני שנתיים ולכן רציתי לדעת האם מתאים ונכון ללמוד מהם? תודה מראש

תכנית לימודים בהיסטוריה

אין שינויים בקונצפט של 3 יח"ל - היסטוריה מוגבר. היו שינויים בשנים האחרונות בכמה מהנושאים (שניים מהנושאים הוחלפו) ובחלק מהנושאים בוצעו שינויים קלים בפרקי הלימוד (ארה"ב, יפן) או שינויים בספרי הלימוד (ארה"ב, מלחמת העצמאות). אם בקלסר מצויים נושאים כמו ארה"ב, יפן, סין, מלחמת העצמאות, גטו קרקוב. שלושת הנושאים האחרים נוספו ב-2008 וב-2009. לפירוט הנושאים והחומרים הקיימים עליהם אני מפנה אותך לדף היסטוריה מוגבר בערוץ ההיסטוריה. אם תצייני את הנושאים בקלסר אוכל להתייחס לשאלתך באופן ממוקד יותר. בנוסף, העליתי בפורום את הקישור למיקוד של קיץ 2010 שגם אותו מומלץ לבחון בהשוואה לחומרים המופיעים בסיכומים שבידיך.

GAL22N

New member
תוכנית לימודים היסטוריה

היי איתמר, תודה על המענה היעיל והמהיר. בקלסר יש לי סיכומים על קרקוב, סין וארה"ב. אני מתלבטת בין סין לבין מלחמת העצמאות? יש לך המלצות (בהתחשב במיקוד שפורסם)? שאלה נוספת היא, האם אכן כדאי להשקיע ולקרוא את הספרים המומלצים בתוכנית הלימודים באתר המפמ"ר או שמספיקים הסיכומים מהקורס והשלמות מהאינטרנט? תוכל לפרט עמודים רלוונטיים בספר על סין? שוב תודה

ת"ל בהיסטוריה

על פניו, הנושאים אחרי המיקוד אמורים להיות בסה"כ שקולים בעומס החומר שנותר בהם. עם זאת, נראה שהנושאים במלחמת העצמאות הם קצת יותר פשוטים ויש עליהם לא מעט מידע (אם כי מפוזר) ברשת. אך, כתבת שיש לך סיכום על סין, ואם יש לך את כל החומר, אולי כדאי לדבוק בנושא זה. מומלץ מאד לקרוא את הספרים המחייבים ע"פ משרד החינוך. תכניות הלימודים מבוססות עליהם וכך גם השאלות בבחינה. בנוסף, הספרים איכותיים. עם זאת, אם יש לך סיכומים מסודרים מקורס וגישה לסיכומים טובים, יכול להיות שהחומר שיש לך יספיק. ברור שלקנות את הספר של יואב גלבר בשביל כמה עשרות עמודים עשוי להיות מוגזם, אבל אפשר לצלם. הספרים של גולני ופעיל הם של האוניברסיטה הפתוחה וסביר שניתן למצוא אותם בזול בחנויות יד שנייה (או אפילו יד ראשונה). הספרעל קרקוב קצר והוא החומר כולו ובארה"ב הספר טוב, אך אני מאמין שאפשר להסתדר בלעדיו.

למעלה