תופעה בעירנו

קארין29

New member
תופעה בעירנו

בשבוע האחרון נתקלתי פעמיים בתופעה שקצת הכעיסה אותי בתור צרכנית: שמעתי על חנות התאורה החדשה LOOK LIGHT ורציתי לקפוץ. נאלצתי להתקשר לחנות כי לא ידעתי היכן בשילת היא ממוקמת. ענה לי בעל החנות אך אמר שהחנות סגורה כרגע (שעה 17:45 יום ד')הוא יצא מוקדם כי הילד שלו לא מרגיש טוב. היום, נסעתי לרנסנס בהמלצת החברים כאן. הגעתי בשעה 16:35. הדלת נעולה. על הדלת שלט שהחנות בגורה בין השעות 14:00-16:00. חשבתי אוקיי, אולי עוד לא הספיקו לפתוח. הסתובבתי שם בין החנויות אך גם לאחר חצי שעה החנות עדיין היתה סגורה. מה זה גורם לי לחשוב? שבמודיעין החשיבה היא עדיין ברמה של חנויות שכונתיות. גם במרכזים הגדולים (מודיעין סנטר) רב החנויות סגורות בצהרים, כמו שהיה פעם, כשהייתי קטנה. ביחס לזה שגרה כאן אוכלוסייה משכילה שאמורה לדרוש רמת שירות נאותה, זה די מאכזב ומזלזל שככה בעלי החנויות מתנהלים, פותחים וסוגרים מתי שמתחשק להם. אתם יודעים מה, את הקניות לבית החדש אני מעדיפה לעשות במרכז קניות אחד גדול, שהכל בו מרוכז וקיים מגוון גדול. להגיע בבוקר ולהסתובב בנחת ובכיף כל היום, עד הערב. ומי שמפסיד מכך - אלה בעלי העסקים באזורנו שלא מבינים את הפוטנציאל ואת עובדת הבלעדיות שלהם (בינתיים) באזור. חלק בסיסי מלתת שרות הוא להיות פתוחים בשעות העבודה המקובלות - לפחות באלו שהם מציינים ומתחייבים להם על דלת החנות. לא ככה?

cr

New member
ככה בערך.. זה שכתוב שפתוח אך לא כך.

לא בסדר.. זה שאת מבקשת שיהיו פתוחים בשעות הצהריים.. גם אני הייתי רוצה.. אבל בפעים הבודדות שהסתובבתי שם.. דיי רחמתי על העסקים הפתוחים... ולא סתם העיר נקראת "עיר שינה.." שממה... בעיקר חנויות שלא מוגדרות בקניות אימפולסיביות .. הכי נוח לדרוש תחת מטריית ה"שירות" שיהיו פתוחים ונגישים מתי שבא לי הלקוח.. אבל..תסתכלי על הצד שלהם.. אחרי שסיימו לסדר..לנקות..פנאלים..פינות.. לחלוק בדיחה עם השכן..ולקנות שתיה אצל השכן השני.. למה גם לשרוף את שעת הצהרים..למרות ש..- כמו שאמרתי אם כתוב...

קארין29

New member
לא דורשת שיהיו פתוחים בצהריים

קודם כל דורשת שיהיו פתוחים בשעות אחר הצהריים המקובלות 16:19:00 ,אם כי לדעתי חנות שמכבדת עת עצמה ואת הקדמה שהגענו אליה בתקופתינו תבין שעליה להיות פתוחה גם בצהריים כדי להגדיל את מס' הלקוחות הפוטנציאליים. לדוגמא: אני גרה בסמיכות למודיעין סנטר ומסתובבת שם הרבה. למדתי כבר מהן החנויות שלא פתוחות בצהריים אך אם עליי לבצע קניות במס' חנויות, אצא בשעה שאני יכולה, לפעמים צהררים, אקנה היכן שפתוח מה שאני צריכה והיכן שסגור פשוט אוותר על החנויות האלה. או שאסע לחנות אחרת בשילת שכן פתוחה בצהריים, או שאסע ביום שישי לאחד הקניונים ואקנה שם. אני לא אנסה לחזור בכל מיני שעות אחרות לחנות כדי כן לקנות משם, לא אנסה להתאים עצמי ללו"ז של החנויות הנ"ל. ולא רק מטעמי כבוד אלא מהעובדה הפשוטה שאני אם לשני ילדים קטנים וזמני מאוד מוגבל. לא יכולה לרדוף אחר אף אחד. בשבילי לצאת לקניות או חיפוש בחנויות אומר או להיסחב עם שני הילדים או למצוא להם סידור לכמה שעות. ולאחר שאני עושה את המאמצים הללו, לגלות שבשעות אחר הצהריים הרגילות החנות פתאום סגורה, אותי אישית זה מכעיס.

נכון, אני מסכימה איתך

יש לא מעט חנויות שכונתיות כאלה, ואני לא חוזרת אליהן פעם שנייה. ויש לא מעט חנויות מסוג אחר: הסוג שכונה ע"י דאיימון ראניון "עורבי העיר" אלה שבאים לכפר וחושבים שהם יכולים לרמות את הקרתנים הנבערים. יקרנים לאללה, ולא נעימים בלשון המעטה, גם אל אלה אני לא חוזרת פעם שנייה.

אמץ

New member
גם אם מה שכתבת נכון

שילת זה לא "עירנו" ולא מודיעין. רוב העסקים שם גם ככה היו צריכים בכלל להיות חממות.... ואכן יש גם עסקים במודיעין שסגורים בכל מיני שעות, אבל זה רק עניין של היצע וביקוש.

אביבקיץ

New member
אני דווקא אוהבת חנויות שכונתיות.

מעדיפה חנויות שמפעילים בני זוג נחמדים. ואני מבינה שהם רוצים גם לנוח במשך היום. הם לא יכולים, כמו הום סנטר למיניהם, להעסיק עובדים כלכך הרבה שעות. ואני משתדלת כמה שיותר לקנות בחנויות פרטיות, ולא ברשתות. אפילו אם זה אומר שלא אבצע קניות בין שתיים לארבע. אבל אם יש בעלי חנויות שקוראים אותנו, לי יש בקשה אחרת - יום שישי, אני מפזרת את הילדים, השעה שמונה ורבע, אני רוצה לפצוח בקצת קניות יום שישי - איזה מתנה, חולצה לילד, אבל אי אפשר - כל החנויות עוד סגורות. (ומישהו יכול להסביר לי איך זה ביום שישי, שמונה וחצי בבוקר, הכל עוד סגור, אבל אין חניה לרפואה??? לאיפה הלכו כל האנשים שתפסו את החניה?). אז אולי, למעני, לפחות ביום שישי - תפתחו קצת יותר מוקדם, ותעזרו לי לחזור הביתה בשלום.

cr

New member
../images/Emo45.gif עם זה אני מסכימה...../images/Emo8.gif

למעלה