תופעות לוואי לחיסון

שמלת תחרה1

Well-known member
ואני שואלת האם התופעות לוואי המתוארות בכתבה, מספקות תירוץ טוב לא התחסן?
או שהתופעות מחזקות שיש מה להתחסן למרות תופעות הלוואי?

% 75 מהעובדים ב"שיבא" שחוסנו נגד קורונה דיווחו על תופעות לוואי​

פרופ' גליה רהב, מנהלת היחידה למחלות זיהומית ב"שיבא": "ההתאמה בין תופעות הלוואי שדווחו בניסוי 'פייזר' לבין אלו שדווחו על ידי עובדי שיבא, מעודדת ומצביעה על סיבה טובה לאופטימיות בנוגע לבטיחות החיסון"​

שמלת תחרה1

Well-known member

פרופ' גליה רהב, מנהלת היחידה למחלות זיהומית ב"שיבא": "ההתאמה בין תופעות הלוואי שדווחו בניסוי 'פייזר' לבין אלו שדווחו על ידי עובדי שיבא, מעודדת ומצביעה על סיבה טובה לאופטימיות בנוגע לבטיחות החיסון"​

GoldenEyes

Well-known member
תופעות לוואי יש גם מחיסוני שפעת.
גם כשאני מתחסן נגד שפעת , יש לי חום מקומי , אודם , וכאב בשריר וזה חולף אחרי יום
זה מה שדווח ע"י רוב האנשים בשיבא
לא סיבה לא להתחסן
גם כאשר קיבלתי חיסון נגד חצבת כשנסעתי לאירופה , היו לי את אותן תופעות לוואי.

דיברגנט חדש

Well-known member

זה היה לאחר המנה הראשונה.
חכי כעת לאחר המנה השנייה שידוע שהיא בעלת הרבה יותר תופעות לוואי.

Harrington

Well-known member
צר לי לאכזב.

אני יומיים אחרי המנה השנייה עם אפס תופעות לוואי.

נאדה
גורנישט
ולא שי.
אתה טועה ומטעה.
תופעות הלוואי לאחר המנה השניה כל כך קשות ומשוכללות, שהן משפיעות על מוחו של המחוסן באופן שגורם לו לחשוב שאין לו תופעות לוואי. עצם העובדה שאתה טוען לאפס תופעות לוואי ועוד חוזר על כך בכמה שפות, מלמדת דווקא שנפגעת קשות!

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
אתה טועה ומטעה.
תופעות הלוואי לאחר המנה השניה כל כך קשות ומשוכללות, שהן משפיעות על מוחו של המחוסן באופן שגורם לו לחשוב שאין לו תופעות לוואי. עצם העובדה שאתה טוען לאפס תופעות לוואי ועוד חוזר על כך בכמה שפות, מלמדת דווקא שנפגעת קשות!
ניצחוני בני.

דיברגנט חדש

Well-known member

משתפרת1

Well-known member
הרגע הסתיים ראיון עם הרב לאו, שיודע ממי נדבק- ממש לפני קבלת המנה השניה. הוא מברך על כך שחוסן ואומר שבזכות החיסון הוא מאומת לקורונה, אך אין לו כל סימפטומים.

GoldenEyes

Well-known member

הרגע הסתיים ראיון עם הרב לאו, שיודע ממי נדבק- ממש לפני קבלת המנה השניה. הוא מברך על כך שחוסן ואומר שבזכות החיסון הוא מאומת לקורונה, אך אין לו כל סימפטומים.
נראה אם זה ישכנע את המגזר ההוא לשמור ולכבד את הסגר

אתה מוכן להראות את הסימוכין לקביעתך שהוא חלה בגלל שקיבל את המנה השניה של החיסון?
הקישור שלך לא טוען את זה!

דיברגנט חדש

Well-known member

החיסון אינו פלישת קורונה ולכן מה שהבאת אינו קשור. עדיין מחכה לסימוכין הקשורים לטענה שלך.
שלא לדבר על זה שמאמר מאפריל 20 לא יכול להיות סימוכין לטענה על השפעת חיסון שפותח אחרי.

משתפרת1

Well-known member

מעדיפה להתגבר על תופעות הלואי (ברור לי שאחרי המנה השניה זה יהיה יותר משמעותי מכאב מקומי כפי שהיה בראשונה) מאשר להתגבר על הקורונה. אם לא אתחסן מתישהו אחלה, לא תמיד ישחק לנו המזל כפי שקרה כשלא נדבקנו מנכדתנו.
ראינו איך הנכדה (חיילת צעירה) סבלה מהמחלה, כשהיא קיבלה אותה בצורה קלה מאד. אפילו בצורה הזו זה הרבה יותר גרוע מכל תופעות הלואי שחברי המחסנים ו אנחנו הרגשנו.

Harrington

Well-known member
לא זה ולא זה לטעמי.
תופעות לוואי אינן סיבה שלא להתחסן, מהטעם הפשוט ש:
א. הן צפויות וידועות מראש (או האפשרות להופעתן ידועה מראש).
ב. הן חלק בלתי נפרד והגיוני מבחינה מדעית מהליך החיסון.
ג. ברוב המוחלט של המקרים מדובר בתופעות לוואי קלות וקצרות מועד.
ד. המקרים הבודדים בהם מדובר בתופעות לוואי קשות יותר, הם כל כך מעטים שמבחינה סטטיסטית אין סיבה להיות מושפע מהם.

לגבי האפשרות השניה, אני חוזר בי ובמחשבה שניה בעצם לא יודע לענות על כך. זאת שאלה יותר מדעית. עבורי קיומן של תופעות הלוואי לא מחזקות את החלטתי להתחסן (אך כאמור, גם לא מחלישות אותה).

raya

Active member
אתמול קבלנו את החיסון השני.
הלילה היו לי כאבים במקום הדקירה - מה שהיה גם בפעם הקודמת. בנוסף קצת כאבי שרירים שלא היו לפני 3 שבועות.
בסך הכל - אפשר לחיות עם זה.

למעלה