תוצות בדיקת ct-בלט בדיסק

y l 18

New member
תוצות בדיקת ct-בלט בדיסק

לד"ר געש שלום רב. בתוצאות של בדיקת ct נתגלו הממצאים הבאים: L3-4-בלט דיסק שמאלי קל לוחץ במקצת על השורש וייתכן על השק התקאלי. L5-S1-בלט דיסק מרכזי לוחץ במקצת על השק התקאלי. מה זה בעצם הבלטים ומה משמעותיהם?האם אני יכול לטפל בבעיות אלו? אני לפני גיוס לתאריך קרבי האם אין מצב להתגייס לקרבי או שאפשר?(ראוי לציין שיש כאבים אבל התיפקוד והתפקוד הספורטיבי הוא כמעט מלא למעט קושי בכפיפות בטן) אנא עזור לי. תודה

בלט דיסק ותוצאות CT

בלט דיסק הוא מצב בו החומר הסחוסו הגמיש שבין החוליות (דיסק) יוצא ממקומו ובולט החוצה. התופעה הזו מאד נפוצה וקיימת אצל 30% מהאוכלוסיה. כאשר הבלט לוחץ על רקמות בסביבתו כמו שורש העצב, נוצר כאב היכול לגרם להקרנת כאב לרגל ואף לירידה בתחושה וביכולת התנועה. אחד הטיפולים לבלט דיסק הוא בכירופרקטיקה, אבל לצורך כך כדאי שתעבור אבחון מלא אצל כירופרקט. במידה והבלט דיסק אינו גורם לכאב או להפרעה בתפקוד המוטורי, אין מניעה מביצוע פעילות גופנית או שירות צבאי קרבי. בהצלחה.

y l 18

New member
תודה רבה ד"ר- אבל ההבדל...

מהו ההבדל בין פריצת דיסק לבלט בדיסק? האם טיפולים כירופרקטריים יחזירו את הבלטים למקום? ועוד דבר האם הטיפולים נעים במחיר של 120 ש"ח לטיפול כי כך דרש הכירופרקטור שביקרתי אצלו וזה יקר לי.. תודה רבה מראש ד"ר.

מהו ההבדל בין פריצת דיסק לבלט בדיסק

הדיסק עשוי משכבה קשה ובתוכה חומר נוזלי. בלט דיסק מתאר מצב בו הדיסק בולט בדרך כלל אל תעלת העצב בעמוד השדרה. בפריצת דיסק החומר הנוזלי של הדיסק פורץ מבעד לשכבה הקשה של הדיסק והסימפטומים קשים יותר. הסבר נוסף תמצא במאמר "פריצת דיסק" המופיע בפורום זה. קיימת שיטת טיפול חדשה הנקראית flexion-distraction והיא יעילה במיוחד לבלט או פריצת דיסק ב L4-5 ו L5-S1. ניתן לקבל טיפול זה בחלק ממרפאות הכירופרקטיקה. מידע על השיטה תמצא באתר www.coxtecnic.com

למעלה