תושבות קבע / אזרחות

מצב
הנושא נעול.
תושבות קבע / אזרחות

תושבות קבע / אזרחות
שלום,
אני אזרח ישראלי כ 30 שנה, נשוי לישראלית ואבא לצברית. על מנת לקבל אזרחות אירופאית המדינה מבקשת כתב ויתור על האזרחות הישראלית.
במידה ואסכים, האם אוכל להשאר כאן כתושב קבע ללא המגבלות?

יהושע פקס

New member
ויתור על אזרחות ישראלית על פי חוק האזרחות

תושבות קבע / אזרחות
שלום,
אני אזרח ישראלי כ 30 שנה, נשוי לישראלית ואבא לצברית. על מנת לקבל אזרחות אירופאית המדינה מבקשת כתב ויתור על האזרחות הישראלית.
במידה ואסכים, האם אוכל להשאר כאן כתושב קבע ללא המגבלות?
ויתור על אזרחות ישראלית על פי חוק האזרחות
שלום אלכס,
אם אני מבין נכון מדובר במקרה יוצא דופן בו אתה מבקש להמשיך להתגורר בישראל כתושב קבע, אבל לוותר על האזרחות הישראלית.
בדרך כלל ברוב רובם של המקרים הליך ויתור על אזרחות ישראלית נעשה עבור ישראלים אשר שוהים בחו"ל תקופה מסויימת והעבירו את מרכז חייהם מחוץ לישראל, לכן כבר לא נחשבים תושבי ישראל.
באופן כללי לא מאשרים ויתור על אזרחות ישראלית אלא אם אפשר להוכיח אפשרות לקבל אזרחות אחרת, זאת על מנת לא להותיר אדם ללא אזרחות כלל. שים לב כי סעיף 10א לחוק האזרחות קובע כי:
"שר הפנים רשאי, בנסיבות מיוחדות, להסכים להצהרת ויתור של בגיר תושב ישראל על אזרחות ישראלית שהוקנתה לו לפי סעיף 2(ב)(2) או (4), ובלבד שהויתור נועד לשמור על אזרחות אחרת שלו; הסכים השר לויתור כאמור, תבוטל האזרחות מהיום שקבע השר ורשאי הוא אף לקבוע שהביטול הוא למפרע."
המסקנה שלי היא כי,
ראשית, תצטרך לשכנע כי אתה תקבל אזרחות אחרת ולשם כך אתה חייב לוותר על האזרחות הישראלית,
ושנית לקבל את אישור שר הפנים כי אכן מדובר בנסיבות מיוחדות.
בברכה ובהצלחה,
יהושע.

מצב
הנושא נעול.
למעלה