תזונה לפני הריון

סופי90

New member
תזונה לפני הריון

יש לי בעיה עם הפלות חוזרות, רציתי לשלול את עיניין התזונה.
המשקל שלי 50 גובה 160.
איני אוכלת מוצרי בשר.
אך אני אוכלת דגים ביצים ומוצרי חלב.
איזה תפריט אני יכולה לבנות בכדי לספק את כל אבות המזון,
ולחזק את גופי לקראת הריון?
האם לאכול כל יום דג זה הכן בריא? האם לאכול טונה אפשר או עדיף להימנע?
בזמן האחרון יש לי בחילה מדג סלומון, לא מסוגלת לאכול אותו יומיים ברצף. אולי אפשר דג אחר במקום? נסיכת הנילוס למשל?
האם עדיף להגביל צריכה שבועית של דג?
ובמקום זה נגיד להכין יום דג ויום תבשיל קטניות?
תודה מראש)

אבי519

New member
ממה שאת כותבת נראה שהתזונה שלך בסדר גמור

דגים ביצים ומוצרי חלב עדיפים על בשר מכל הבחינות.
רק חבל שלא ציינת כמה ירקות ופירות את אוכלת כי זה יותר חשוב בתזונה.
אם את מודאגת מהתזונה לכי לרופא ובקשי לבצע בדיקות דם ויטמין B ויטמין D ברזל ועוד .
עם תזונה כזאת אני לא חושב שיש קשר בין התזונה להפלות
בנושא ההפלות כדאי שתתיעצי עם מומחה לרפואת נשים, וספרי לו גם על התזונה .

נב - כדי לחזר את הגוף כדאי מאד שתעסקי בספורט כל שהוא במיוחד שמחזק שרירי אגן גב ובטן כמו פילטיס יוגהטייצ'י וגם אירובי וכושר גופני בכלל.

בקשר לדגים , את יכולה לאכול כל דג שהוא, ההבדלים בין דגים שונים "בטלים בשישים", מומלץ לא לאכול יותר מידי דגי ים כמו טונה, בגלל הכספית והמתכות שהם מקבלים בים, אבל רוב הדגים האחרים כולל סלמון, הם דגי בריכה כך שאין בעיה לאכול כל יום דג.

trilliane

Well-known member
מנהל
מצטערת לשמוע
אבל לא סביר שזה קשור לתזונה

הפלות נובעות בד"כ מבעיות גנטיות בעובר ואם זו בעיה רפואית אצלך זו בד"כ בעיה מבנית ברחם, קרישיות יתר ועניינים אחרים שכדאי לברר עם רופא מומחה.
&nbsp
בלי קשר להפלות כדאי לאכול בריא, ובסה"כ נשמע שאת אוכלת בסדר גמור, בעיקר אם את צורכת גם ירקות, קטניות ודגנים מלאים. את יכולה לבקש מרופא משפחה/נשים בדיקת דם לבדוק שהכול תקין ולא חסר לך ברזל / B12 וכיו"ב, וכמובן (וזה בטוח אמרו לך לקחת גם אם לא חסר) – חומצה פולית
. עם או בלי קשר גם הפניה לדיאטנית כדי לבנות תפריט מותאם להיריון.
&nbsp
בעניין דגים, בד"כ ממליצים לא לאכול כל יום אלא רק יומיים–שלושה בשבוע, וגם להגביל צריכה של טונה (בגלל הכספית). לדעתי תמיד כדאי לגוון, אחרת זה באמת מתחיל להימאס, בדיוק כפי שאת מתארת... חפשי בגוגל דגים בריאים, יש כתבות של תזונאיות שמדרגות מה בריא יותר ומה פחות. למיטב זיכרוני "נסיכת הנילוס" לא נחשב לדג מוצלח במיוחד ויש טובים ממנו.

למעלה