תחום סמכות בית הספר

12yarden

New member
תחום סמכות בית הספר

שלום אשמח לקבל תשובה , מה תחום סמכותו של בית הספר ? האם למנהל בית ספר יש תחום סמכות מחוץ לכותלי בית הספר ומחוץ לשעות הלימוד ?האם למנהל בית הספר יש סמכות להשעות תלמידים , על מקרה מחוץ לבית הספר , והאם רשאי בית הספר לתעד זאת בתיק האישי של התלמיד ? מה גבול הסמכויות של בית הספר ?מה מותר ומה אסור ? מודה לתשובתכם יום טוב

זהבה נ

New member
שלום 12yarden אין תשובה חד משמעית

לשאלתך. בכל מקרה חשוב ל לשמוע פרטים נוספים לפני שאענה לך ספציפית. ברמת העקרון סמכות בית הספר הוא להקנות חינוך וידע לילדנו, יש כאלו שקוראים היום לבית הספר בית חינוך... יש סמכויות נוספות והוא לדאוג לשלומם הנפשי והפיזי של התלמידים בבית הספר. אשמח לקבל פרטים נוספים על המקרה שלכם ולנסות לסייע. להשתמע

12yarden

New member
סמכות ביה'ס

שלום אני מודה על תגובתך , אפרט את המקרה , חילופי מילים בין 3 תלמידים שהובילו לבעיטות הדדיות , תלונתו של אחד התלמידים למנהל ביה'ס (המנהל מקורבו) גררה השעייה מיידית ל5 ימים , וזאת מבלי שנתנה ההזדמנות לתלמידים להגיב , התלמידים נתבקשו בתום ההשעייה להגיע לבית הספר בליווי ההורים לברור,למותר לציין שמקרה זה קרה מחוץ לכותלי ביה'ס ומחוץ לשעות הלימוד , פשוט בדרכם הביתה , ההשעייה נעשתה טלפונית בשעות הערב עי' מורה ,נושא זה תועד בתיקם של התלמידים כמעשה אלימות , האם מנהל בית הספר היה רשאי להשעות את התלמידים ? ובנוסף לתעד נתונים בתיק האישי , למיטב ידיעתי סמכויות מנהל בי'ס ספר הם בדלת אמות , או במתחם בית הספר או בפעילות חוץ בית סיפרית , כגון טיול או הצגה , האם טועה אני וסמכויותיו נרחבות יותר ? אשמח לתגובה יום נפלא

זהבה נ

New member
טיפול באלימות בית ספרית כן או לא?

בשל המצב הגואה של האלימות בתוך כותלי בית הספר יצא לאור חוזר מנכ"ל מיוחד בנושא, זאת בכדי להקנות כלים לטיפול באלימות הגואה ולא לאפשראותה כלל . עולנו יודעים שלא ניתן להפריד בין סיטואציות מחוץ או בתוך בית הספר והגבול בהם לעתים קרובות דק מאוד והם המשכיות, אני לא הייתי שם ואניני יודעת מה גרם למנהל בית הספר לפעול כפי שפעל אבל אני מניחה שאם נושא חיצוני גלש עד לבין כותלי בית הספר היתה סיבה להתערבותו כי הוא השעה תלמיד והוא נותן על כך את הדעת בהשעיה וזה חלק מהטיפול באלימות בית ספרית אפילו אם היא איננה אלימות פיזיתף היא עדיין אלימות וחייבים לתת על כך את הדעת ועליו קיימת האחריות לבצע את הוראות חוזר מנכ"ל. החוזר מפורסם באתר משרד החינוך, עיין בו במנוע חיפוש שלהם" חוזר בנושא אלימות" ואם יש לך תלונות לגבי המנהל שהוא לא פעל על פי החוזר אתה יכול לפנות ולהתלונן על כך למפקח על בית הספר במשרד החינוך. בהצלחה.

למעלה