תחלואה כפולה ( סמים ומחלה נפשית)

תחלואה כפולה ( סמים ומחלה נפשית)

היתתי מעוניין לדעת היכן ישנם מקומות לטיפול ושיקום לחולים אשר בנוסף גם משתמשים בסמים אני אתן תאור מקרה קצר ואני מקווה שיהיה רעיון או כיוון . מדובר בבחור כיום כבר בן 27 שאושפז לראשונה לפני כ 10 שנים בשל התפרצות המחלה , שאובחנה כ סכיזואפקטיבית . הבחור עם רקע של adhd מגיל קטן אינו מסתגל למסגרות . בגיל 12- 13 החל לעשן גראס וחשיש . לפני האשפוז הראשון עישן כמות גדולה במיוחד של חשיש . שוחרר לאחר כחודש וחצי , אושפז שוב בגיל 20 , בגיל 26 ולאחרונה שוב . בין האשפוזים היו תקופות בהן הפסיק לגמרי את העישון . אך חזר לעשן שוב ושוב ובכל פעם שהתאשפז נמצאה כמות גדולה של סם בגופו ( כאמור חשיש או מריחואנה ) לפני כשנה אושפז במחלקה לתחלואה כפולה במשך כחודש , אך שוחר משם בשל חוסר שיתוף פעולה . השאלה שוב הינה : האם קיימות מסגרות שיקום למקרים דומים והיכן . תודה מראש .

בוקר טוב,אני הייתי ממליץ לך לפנות

לאגודת אל סםשם תוכל לקבל תשובות יותר מקצועיות.הטלפון בסניף ת"א הוא 5462076.

אמירטל2

New member
תחלואה כפולה

עניין התחלואה הכפולה מקבל תשומת לב רבה לאחרונה. ישנם מספר גופים העוסקים בטיפול ושיקום בתחום זה. למשל, המחלקה לטיפול בתחלואה כפולה, המרכז לבריאות הנפש, באר שבע. קהילה טיפולית "הדרך", נס עמים. קהילת "משמר לחיים", קהילה טיפולית. מרכז צעדים, בית חולים קריית שלמה. בהצלחה אמיר

למעלה