תחליף לתוכנית חסכון

מצב
הנושא נעול.

Kיתן

New member
תחליף לתוכנית חסכון

תחליף לתוכנית חסכון
אני מחפש תחליף לתוכנית חסכון, בגלל חוסר הנזילות בתוכניות שמציע הבנק (תוכניות סגורות למינימום 3 שנים). מדובר בהשקעת סכום התחלתי + השקעה חודשית של סכום קבוע למשך תקופה ארוכה (כ- 3 שנים ומעלה). סיכון נמוך. חשבתי על השקעה באג"ח ממשלתי. אשמח לקבל המלצות על מסלולים מיטביים לתנאים הנ"ל (ולא בהכרח באג"ח).

רוניק77

New member
אני השקעתי חלק מכספי (כמה עשרות K)

תחליף לתוכנית חסכון
אני מחפש תחליף לתוכנית חסכון, בגלל חוסר הנזילות בתוכניות שמציע הבנק (תוכניות סגורות למינימום 3 שנים). מדובר בהשקעת סכום התחלתי + השקעה חודשית של סכום קבוע למשך תקופה ארוכה (כ- 3 שנים ומעלה). סיכון נמוך. חשבתי על השקעה באג"ח ממשלתי. אשמח לקבל המלצות על מסלולים מיטביים לתנאים הנ"ל (ולא בהכרח באג"ח).
בקרן שנקראת כלל מדדית (בכלל פיננסים) שזו קרן שמשקיעה את מרבית הנכסים באגח ממשלתי והשיגה יותר מ-7% תשואה וחלק מהכסף בקרן אצלם שנקראת כלל קונצרני והיא נותנת יותר מעשרים ושנים אחוז תשואה. ביחד זה מרגיש לי בטוח וטוב. תנסה.

פראסטיק

New member
זהירות - מדובר בתשואות העבר!

בקרן שנקראת כלל מדדית (בכלל פיננסים) שזו קרן שמשקיעה את מרבית הנכסים באגח ממשלתי והשיגה יותר מ-7% תשואה וחלק מהכסף בקרן אצלם שנקראת כלל קונצרני והיא נותנת יותר מעשרים ושנים אחוז תשואה. ביחד זה מרגיש לי בטוח וטוב. תנסה.
מדובר בקרנות אגח. התשואה המקסימלית מאגח הינה מוגבלת מראש ומורכבת מהפער בין מחיר הקניה ומחיר הפדיון והריביות המחולקות במשך השנים (ובאגח צמוד - הצמדה למדד). כל האגחים עלו בשנתיים האחרונות בצורה יוצאת דופן בעקבות הריבית הנמוכה במשק. לפיכך התשואה הצפויה לאגחים בשנים הקרובות הינה נמוכה במקרה הטוב ביותר. למעשה, ישנה סבירות לא קטנה להפסדים בטווח הקצר (שנה-שנתיים) בעקבות שיפור בפעילות המשק ועליה מהירה בריבית.

רוניק77

New member
אבל תמיד אנחנו מקבלים החלטות לפי תשואות עבר..

מדובר בקרנות אגח. התשואה המקסימלית מאגח הינה מוגבלת מראש ומורכבת מהפער בין מחיר הקניה ומחיר הפדיון והריביות המחולקות במשך השנים (ובאגח צמוד - הצמדה למדד). כל האגחים עלו בשנתיים האחרונות בצורה יוצאת דופן בעקבות הריבית הנמוכה במשק. לפיכך התשואה הצפויה לאגחים בשנים הקרובות הינה נמוכה במקרה הטוב ביותר. למעשה, ישנה סבירות לא קטנה להפסדים בטווח הקצר (שנה-שנתיים) בעקבות שיפור בפעילות המשק ועליה מהירה בריבית.
אם יש לך פטנט לדעת את תשואות העתיד אתה יכול להתמודד על פרס נובל, נניח....

y360a

New member
לא צריך פטנט - מספיק הגיון בריא

לא צריך פטנט - מספיק הגיון בריא
האגחים יקרים. מי שנמצא היום בקרנות אגח ומתבשם מתשואת העבר שוגה בחלומות

חגי

New member
לא מקבלים על זה נובל. מקסימום תעודת בגרות

לא מקבלים על זה נובל. מקסימום תעודת בגרות
אין שום בעיה לדעת את תשואות העתיד- צריך רק לדעת לקרא. בכל אופן לא תראה בשום קרן אגח ממשלתית(שקלית או צמודה ) תשואה של 7% אלא אם כן תמתין שנתיים לפחות.

פראסטיק

New member
באגחים תשואות העתיד מוגדרות מראש

באגחים תשואות העתיד מוגדרות מראש
כאמור, המקסימום שאגח יכול לתת הוא ההפרש בין מחיר הקניה למחיר הפדיון בתוספת ריביות המשולמות בדרך (ובאגחים צמודים - הצמדה למדד). זה המקסימום. אי אפשר לקבל יותר מזה. נקודה. לכן, אם מחיר האגחים עלה בשנתיים האחרונות באופן קיצוני, פירושו של דבר שהתשואה שהאגחים יתנו בשנים הקרובות תהיה בהכרח נמוכה יותר (בהתעלם מהצמדה למדד). אין שום אופציה אחרת. לכן בתרחיש האופטימי ביותר הקרנות שציינת יתנו תשואה צנועה, ואילו בתרחיש הפסימי עלולים להיות הפסדים משמעותיים בטווח הקצר.

שיר ורד

New member
אגח מממשלתי בריבית משתנה

תחליף לתוכנית חסכון
אגח מממשלתי בריבית משתנה
באמצעות קרן נאנמות או קניה ישירה של אגחים. האגחים בכלל ואלו הממשלתיים בפרט עשויים לעבור מהלך של עליית תשואות בשנים הקרובות. אגח בריבית משתנה הוא הפחות רגיש למגמה כזו ועשוי אף לתת לך רווחי הון כשהציבור כולו יתחיל נהור לכוון זה. במקרה של השקעה ישירה באגח ממשלתי מומלץ לעשות זאת דרך בית השקעות ולחסוך את העמלות היקרות של הבנקים.

Kיתן

New member
תודה לכולם על התשובות, ושיר אשמח אם תפרט ..

אגח מממשלתי בריבית משתנה
באמצעות קרן נאנמות או קניה ישירה של אגחים. האגחים בכלל ואלו הממשלתיים בפרט עשויים לעבור מהלך של עליית תשואות בשנים הקרובות. אגח בריבית משתנה הוא הפחות רגיש למגמה כזו ועשוי אף לתת לך רווחי הון כשהציבור כולו יתחיל נהור לכוון זה. במקרה של השקעה ישירה באגח ממשלתי מומלץ לעשות זאת דרך בית השקעות ולחסוך את העמלות היקרות של הבנקים.
יותר את המשפט "אגח בריבית משתנה הוא הפחות רגיש למגמה כזו ועשוי אף לתת לך רווחי הון כשהציבור כולו יתחיל לנהור לכוון זה." אני לא בטוח שהבנתי אותו עד הסוף..

חגי

New member
הוא התכוון לאמר שכל האגחים יקרים אבל יש סיכוי

יותר את המשפט "אגח בריבית משתנה הוא הפחות רגיש למגמה כזו ועשוי אף לתת לך רווחי הון כשהציבור כולו יתחיל לנהור לכוון זה." אני לא בטוח שהבנתי אותו עד הסוף..
הוא התכוון לאמר שכל האגחים יקרים אבל יש סיכוי
שבאפיק של ריבית משתנה תוכל להרוויח במידה והציבור יופנה לאפיק זה עקב אכזבה מהאפיקים האחרים. צריך לזכור שלא מדובר ברווח אלמנטרי (רכישת אגח זול שנותן תשואה טובה) אלא ספקולטיבי בהנחה שבאמת יהיהו מספיק פריירים שירכשו אגח ים כאלו במחירים מופקעים(מה שסביר מאד שיקרה מתישהוא)

ניכר כי ה"סולידי" יותר מסוכן מ"מנייתי" ...

תחליף לתוכנית חסכון
ניכר כי ה"סולידי" יותר מסוכן מ"מנייתי" ...
כמה שאומרים קרן סולידית. כיום זוהי קרן מסוכנת, ויש המון כאלה. ניכר כי יותר בטוח קרן מנייתית. העניין - מה יעשו מנהלי הקרנות והפנסיות שרוב הכסף הוא באפיקים סולידיים, ומספיק איזו הודעה בביזפורטל שתמשוך את התל בונד והאג"חים עוד קצת למטה. מאידך - גם שוק המניות צריך לעשות תיקון בקרוב - השאלה כמה יהיה מהיר?

עד שתחליט תכניס את הכסף לפר"מ

תחליף לתוכנית חסכון
עד שתחליט תכניס את הכסף לפר"מ
פר"מ; פיקדון קצר מועד בריבית משתנה הנגזרת מריבית הפריים. הריבית מצטרפת לקרן כל תחנת חידוש.

מצב
הנושא נעול.
למעלה