תחרה

shira chan

New member
תחרה

אני מעוניינת ללמוד עשיית תחרה בעבודת יד. האם אתם מכירים מישהו/י שיודע את המלאכה העתיקה הזאת? תודה, שירה.

ESTY99

New member
גם אני מצטרפת לבקשה שלך, אבל-

יש תחרה רומנית, ואם אני לא טועה- גם צרפתית. יש מס' סגנונות, ולי לא חשוב מה - העיקר ללמוד את השיטה.

יואלהב

New member
תחרה רומנית זוהי שיטה שבה סורגים

שרוך יפה ומיוחד, לאחר מכן מחברים את השרוך על בד ובו דוגמה, ומחברים בין השרוכים בדוגמאות שונות. יש לי ספר, אך אין לי סורק וגם לא מצלמה דיגיטלית. מוכנה להשאיל כדי שתוכלי לצלם, אפילו להראות לך כיצד סורגים את השרוך (אם אני עוד זוכרת)

linakog

New member
תחרה

היאם את מתכוונת לזהhttp://www.loreleihalley.com/identification.htm או לזה http://digilander.libero.it/gloriavalli/orecchini.html אני גם מחפשת משהוא ניסיתי ללמוד מאיטרנת אך לא תפשתי איך עושים אני מבינה שיש כמה שוגים של תחרה גם מה ש סורגים עם מסרגה אחת שייך לתחרה

ESTY99

New member
האתר הראשון מקסים ולזה התכוונתי.

עכשיו אני רצה לחטט באתר השני. תודה

shira chan

New member
תחרה

התכוונתי לדברים כמו באתר הראשון שציינת. גם אני מצאתי הרבה אתרים בנושא, אבל זה "לא מרגיש לי טוב" ללמוד את זה מהאינטרנט, או מספר. זה נראה לי משהו שמצריך הדגמה מול העיניים והדרכה אחד על אחד, לפחות בתור התחלה. נתקלתי באתר www.laceguild.demon.co.uk הם מציעים בין השאר גם סדנאות, אבל אני לא בטוחה שהמצב הכלכלי שלי מאפשר לי לקפוץ לסדנה באנגליה... אני חושבת שנשים מהדור של סבתא שלי, יוצאות אירופה, אולי ידעו טכניקות כלשהן של תחרה. צריך לחפש כאלה.

חושן59

New member
חבר'ה זו איננה סריגה, זו עבודת במחט

מיוחדת. בסיס העבודה הוא רשת הדומה מאוד לרשת דייגים ולאחר שיש רשת בגודל המתאים רוקמים את הדוגמא. זו תחרה שמקורה במזרח אירופה (הונגריה אם אינני טועה), סבתי עליה השלום יצרה דברים מהממים בשיטה זו ובעוונותי כשרצת ללמד אותי לא עיניין אותי, הייתי צעירה מידי להעריך זאת. אך יש לי בבית מלאי של עבודות שלה שהכינה לנדוניה שלי.

yaelsh5

New member
אתן מתכוונות לתחרת סליל? אמא שלי

למדה את זה לפני שנים בורצברגר נדמה לי או המכללה לאמנות בר"ג(אם יש דבר כזה)

shira chan

New member
גם לדעתי זו תחרת סלילים, באנגלית:

Bobbin Lace. וכן, יש בי"ס כזה לאמנות בר"ג. אני לא חושבת שהם עדיין מלמדים את זה, אבל זה באמת שווה הרמת טלפון.

למעלה