תיווך מהבית-מס` שאלות

יונתן14

New member
תיווך מהבית-מס` שאלות

1.מהם הקריטריונים לכך שמס הכנסה יכיר לי בהוצאות שכ``ד כאשר איני מקבל חשבונית או קבלה מבעל הבית(אינו עוסק)? 2.האם הוצאות טלפון בבית בשנת 2000 מוכרות במלואן 3.אני סוגר את התיק בשנת 2001 ונותרו לי עלויות מופחתות של נכסים בטופס הפחת שישארו אצלי.ידוע לי שזו כביכול מכירה מהעסק אלי.האם מחיר המכירה היא העלות המופחתת.(אין לי אפשרות לקבוע שווי שוק)? 4.ברשותי רכב שמשמש אותי לצורכי העסק אולם אינו רשום בעסק(הרכב היה ברשותי לפני פתיחת העסק ואיני רוצה לרשום אותו בטופס הפחת)האם אני רשאי לנכות את הוצאות הרכב(25%)כולל ההוצאות הקבועות? 5.מהו החלק המותר בניכוי לגבי הוצאות חשמל,ארנונה,וכו` *בדירה הינה דירת חדר. תודה מראש על תשובתך.

PINIZ

New member
למתווך מהבית

מאחר וטרם עלה באתר מ.ה. דע זכויותך לשנת 2000 להלן תשובות מקוצרות ובהחלט מספיקות. 1. ההוצ לשכ``ד תוכר תוכר גם עפ``י חוזה בלבד ובתנאי שנוכה מס במקור מהמשכיר או שהלה המציא אישור על פטור מנכוי שכזה. 2. הןצ, טלפון שנתיות עד לסך 1800 שח לא תוכרנה כלל . בין 1800 ועד 18000 תוכרנה 80% מההוצאות . מעל 18000 יוכר כל הסכום העולה על 3600 שח. 3. באין מדד אחר לקביעת שווי הרכוש הנותר יש להשתמש ביתרת העלות הצופחתת. 4. כן 5.שיעור ההכרה בהוצ` הינו בהתאם ליחס החלקי של השימוש לעסק. יש לקבוע יחס הגיוני ולחשב לפיו את ההוצ`.

למעלה