תינוקת במשפחתון עם תינוקות בגילאים שונים

bubuza

New member
תינוקת במשפחתון עם תינוקות בגילאים שונים

בוקר טוב,

ביתי בת 6.5 חדשים. נאלצתי לחזור לעבודה והכנסתי אותה למשפחתון של 3 תינוקות נוספים חוץ ממנה בביתה של מטפלת (מבוגרת יחסית, בת 62).
מכיוון שזו סוף השנה התינוקות במשפחתון גדולים ממנה באופן ניכר - הגדול בן שנה וחצי, אחריו בת שנה וחדשיים ולאחר מכן 11 חדשים. כלומר - פערים גדולים.
הבנתי שסה"כ מדובר בילדים רגועים וגם בעלת המשפחתון אישה רגועה.
האם הפערים מוגזמים? אני ממש חוששת שידרכו או יפלו על ביתי, שעדיין אינה זוחלת, או שהיא ממש תלחץ מנוכחותם של ילדים גדולים שעומדים והולכים.
דעתכם?

iameden

New member
אותם ילדים יהיו שם גם בתחילת שנה זו?

יש יתרונות וחסרונות להפרש גילאים שכזה.
מצד אחד ילדים גדולים יותר מאוד מעודדים התפתחות וחיקוי ולעיתים נוטים "לקחת תחת חסותם" את הקטנה ודואגים לה (נורא תלוי אופי).
מה שלדעתי עקרוני זה בעיקר לוודא שסדר היום מתאים לקטנה. סדר יום של ילדה בת חצי שנה וילד בן שנה וחצי, שונים מאוד מאוד זה מזה, החל בשעות האוכל, הפעילויות ושעות השינה.
כמו כן, הייתי מוודא שיש לה מקום "בטוח" להיות בו ולשבת בו ולשכב... שלא כל היום תהיה בטרמפולינה למשל.

bubuza

New member
ההרכב הנוכחי הוא עד ה- 9.8 ומספטמבר יהיו חדשים

בספטמבר נכנסת תינוקת קטנה בחודש ונשאר התינוק ה"קטן" שיהיה הגדול - יהיה בספטמבר בן שנה וחודש.
כלומר ההפרש יהיה כבר מתאים והגיוני.
סדר ביום כפי שהבנתי הוא מאד גמיש - מי שעייף הולך לישון, מי שרעב אוכל... בגלל שזו מטפלת אחת בלבד עם ארבעה תינוקות נראה לי שזה גם יותר מאתים לה (ככה זה נשמע לי, אין לי ממש נסיון).
מאד מקווה שלא כל היום בטרמפולינה, מדובר בתינוקות סקרנית שאוהבת מאד לנוע ולחקור...
תודה!

למעלה