תינוקת בת שבועיים עם יציאות קשות וגזים

Lulchik

New member
תינוקת בת שבועיים עם יציאות קשות וגזים

שלום רב,
בתי בת השבועיים ניזונה מתמ"ל וסובלת בשבוע וחצי האחרונים מיציאות קשות מאוד ומגזים (נאלצנו לסייע לה מספר פעמים בהוצאת הצואה מאחר ולא הצליחה להוציאה בעצמה). רופא הילדים המליץ כי נחליף את התמ"ל ואכן עברנו ממטרנה לסימילאק, ללא שינוי (התינוקת נתנה צואה פעם אחת באופן עצמאי וזהו). לפני שלושה ימים (יום שישי) התחלנו לתת לה נוטרילון פפטי ג'וניור בהוראת הרופא ובלילה שבין שישי לשבת הייתה לתינוקת יציאה רכה. ביום שבת בצהריים הייתה יציאה נוספת, הפעם קשה יותר. מאז לא הייתה יציאה נוספת והתינוקת סובלת מגזים, אינה נינוחה לאחר האוכל וכשמשכיבים אותה לישון ובנוסף עושה קולות של מאמץ להוציא צואה במשך כל הלילה (ונראה כי היא סובלת).
ברור לי כי מדובר בתהליך אבל לי נראה כי דווקא אין שיפור משמעותי מאז שעברנו לנוטרילון (המגמה היא של יציאות שהולכות ונעשות קשות שוב). הייתי רוצה לדעת כיצד ניתן להקל על התינוקת בינתיים ולאפשר לה להוציא את הצואה שיש כרגע במעי ושגורמת לה אי נוחות (אולי להוסיף משהו למזון, להשכיב אותה במיטה בצורה מסויימת וכדומה). אנחנו עושים לה עיסויים בבטן ובכפות הרגליים אך ללא הועיל וכבר די מיואשים...בנוסף, האם ייתכן כי היציאות הקשות מרמזות על בעיה רפואית שיש לשים אליה לב? בתודה מראש וסליחה על האורך,
אימא מותשת.

יציאות קשות

עקב גילה חשוב לבדוק כולל בדיקה רקטלית שאין היצרות למשל או סביה אחרת להעדר יציאות. גשו ליעוץ גסטרו

למעלה