תיק אישי

גן חיות

New member
תיק אישי

לפני כשנתיים, היה אירוע בבית -הספר בו נער מהכתה תקף את בתי במלתחת הבנות והפשיט אותה. טיפול בית-הספר היה כושל והיה לנו ויכוח גדול בזמנו עם ההנהלה(עד היום בתי אומרת שהיא לא סומכת על אף מבוגר שם).היום היא התייצבה בצו ראשון ללשכת הגיוס המחוזית ונדהמה לגלות שהסיפור הזה מופיע בתיק האישי שלה וידוע לצבא. שאלו אותה כל מיני שאלות על האירוע ועל טראומות דומות בעבר. היא ענתה אבל היתה נסערת מהעובדה שזה עקב אחריה לצבא ושאנשים זרים יודעים עליה פרטים כאלו. האם זה בכלל חוקי?? תקין?? טעות של בית הספר?? של הצבא?? בהתאם לנוהלים???

לב אם

New member
אני בהלם

נכון שאני לא מומחית לחוק, אבל לפי מה שידוע לי התיקים האישיים של בית הספר אמורים להשאר חסויים בבית הספר (כמעט ב 100% בטוחה שנאמר לי על ידי יועצות בשני מקרים שונים) אם לא נעשתה פניה למשטרה, לדעתי זה לא היה אמור להגיע לצבא, צריכה לחשוב איפה אפשר לבדוק את זה ...

גן חיות

New member
התקשרתי אתמול ל1202

המתנדבת שענתה אמרה שבמקרה היא שרתה בחיל המודיעין ושהיא יודעת שעל-פי חוק ,כל מה שנמצא בתיק בית-ספר התיכון חייב לעבור לצבא, אחרת בית -הספר עובר על החוק. היא גם טענה שהמידע שבתי מסרה לחיילת שרעיינה אותה אמור ליהשאר חסוי בתיקים של חיל המודיעין. שהיחיד שאולי אולי אולי יהיה לו גישה לזה זה קב"ן. מקווה שהיא צודקת. רוצה לפנות לפניות הציבור של משרד החינוך ולבדוק למה זה בדיוק היה אמור להיות בתיק בית-ספר, במיוחד אם הם יודעים שהיא לא היתה אשמה ובמיוחד אם הנער נענש עונש מגוחך "כי זה רק הפרת משמעת ולא תקיפה מינית".תביני, ייתכן שאצלו בתיק כתוב רק "הפרת משמעת, יום השהייה פנימית, יום בבית ביוזמת הוריו". ואצלה כתוב הכל. אני פשוט מתפוצצת. אולי בגלל שאני פניתי לבית-הספר אחרי כמה חודשים ובקשתי שיעבירו אותו מהכיתה שלה(הם לא הסכימו "כי הוא לא עשה כלום, אם יש לילדה בעיה של רגישות יתר להפרות משמעת של אחרים, קחי אותה לטיפול נפשי"), אולי זו סיבה לשים בתיק?? כאילו כי היו עניינים איתי סביב זה?? כאילו לא רק כשהמתעלל הוא אבא או קרוב משפחתו, מסוכן להתלונן לרווחה כי הם מגיבים כאילו את מנסה להתנקם באבא ולא עשה כלום, גם אם קורה דבר כזה בבית-הספר לא כדאי להתלונן כי לא עושים עם זה כלום ואחר-כך זה עוקב אחריה לצבא??? מהשהו מאד מאד מאד דפוק פה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

למעלה