תכינו את השלט: הסדרות שכולם ידברו עליהן ב-2021

dilia snake

Well-known member
כמעט קראתי את הסדרה, אבל הייתי יותר בקטע של DRAGONLANCE...עכשיו הרבה פחות
זאת סדרה טובה?(הספרים זאתומרת)
לדעתי, כן. היא אחת מסדרות הפנטזיה הכי אהובות עליי, אבל אני לא בטוחה שהיא לכול אחד. צריך בשבילה סבלנות ולקחת בחשבון שהרמה שלה לא אחידה ושבשלב מסוים היא התחילה להימרח ונמשכה כמה ספרים יותר מידי.

Lhuna3

Well-known member
אני רק שאלה |מרובע|
השאלה היא "למה לא לקרוא למשטרה שמישהו נרצח?" העלילה ,כנראה מסתמכת על כך שמישהו שהשתמש בשירות הנ"ל נרצח...אז מה לעשות? פשוט להמשיך בסדר היום? שקרוביו וחבריו ימצאו את הרוצה ואת הקונספירציה?(יש שם איפה ש הוא קונספירציה)
ו כמה דרמות מד"ב שהפכו לסדרת משטרה יש שם בחוץ? כי אני הולך לנחש שזה פחות מ10000000000000,רק ניחוש
ו האמת גם בלי להכניס את המשטרה לזה זה לא נראה משהו מרגש,אני כמובן יכול לטעות
חחחח רגע, או שאתה לא הבנת אותי או שאני לא הבנתי אותך |חבול|
אז קודם כל למען הסר ספק אני בהחלט מעודדת כל אחד לקרוא למשטרה אם וכאשר מישהו חלילה נרצח בסביבה :-D
שלא נדע.

עכשיו לעניין, התלונה שלי היא כמובן לא על כך שהדמויות פונות למשטרה, אלא על החלק ש"העלילה ,כנראה מסתמכת על כך שמישהו שהשתמש בשירות הנ"ל נרצח".
יש רעיון מד"בי מעניין (בעיני לפחות), עם הרבה השלכות אפשריות מעניינות (שאינן דווקא רצח!), שיכולות להיות כר לסיפור מקורי, אבל במקום להתעסק בהן באופן ישיר (כפי שנעשה בהרבה ספרי מד"ב טובים שקראתי לאורך חיי), כותבי הטלויזיה בורחים לעלילה המוכרת והטחונה לעייפה של תעלומת רצח, ולשים במרכז, שוב, בלש/ית משטרה. (יתכן כמובן שהאשם הוא בכותב הספר שעליו הם התבססו. אז שיתבססו על ספרים טובים יותר.)
אני לא טוענת שיש 100000000000000 דרמות מד"ב שהפכו לסדרת משטרה, אבל כן יש נוספות (למשל סדרה נורבגית משנה שעברה שעסקה באנשים מהעבר הרחוק שמופיעים פתאום בהווה), אבל בכל מקרה יש 10000000000000000 סדרות (באופן כללי) שהעלילה המרכזית שלהן היא תעלומת רצח והגיבור/ה שלהן הוא בלש/ית, ועלי זה מאוד מאוד מאוס, ולכן אני מתעצבנת שגם סדרה שהיא לכאורה מז'אנר אחר ויותר מעניין (בעיני), חייבת להפוך לסיפור המאוס הזה.

נערך לאחרונה ב:

Lion_Heart

Well-known member

חחחח רגע, או שאתה לא הבנת אותי או שאני לא הבנתי אותך |חבול|
אז קודם כל למען הסר ספק אני בהחלט מעודדת כל אחד לקרוא למשטרה אם וכאשר מישהו חלילה נרצח בסביבה :-D
שלא נדע.

עכשיו לעניין, התלונה שלי היא כמובן לא על כך שהדמויות פונות למשטרה, אלא על החלק ש"העלילה ,כנראה מסתמכת על כך שמישהו שהשתמש בשירות הנ"ל נרצח".
יש רעיון מד"בי מעניין (בעיני לפחות), עם הרבה השלכות אפשריות מעניינות (שאינן דווקא רצח!), שיכולות להיות כר לסיפור מקורי, אבל במקום להתעסק בהן באופן ישיר (כפי שנעשה בהרבה ספרי מד"ב טובים שקראתי לאורך חיי), כותבי הטלויזיה בורחים לעלילה המוכרת והטחונה לעייפה של תעלומת רצח, ולשים במרכז, שוב, בלש/ית משטרה. (יתכן כמובן שהאשם הוא בכותב הספר שעליו הם התבססו. אז שיתבססו על ספרים טובים יותר.)
אני לא טוענת שיש 100000000000000 דרמות מד"ב שהפכו לסדרת משטרה, אבל כן יש נוספות (למשל סדרה נורבגית משנה שעברה שעסקה באנשים מהעבר הרחוק שמופיעים פתאום בהווה), אבל בכל מקרה יש 10000000000000000 סדרות (באופן כללי) שהעלילה המרכזית שלהן היא תעלומת רצח והגיבור/ה שלהן הוא בלש/ית, ועלי זה מאוד מאוד מאוס, ולכן אני מתעצבנת שגם סדרה שהיא לכאורה מז'אנר אחר ויותר מעניין (בעיני), חייבת להפוך לסיפור המאוס הזה.
לגבי הסדרה שהזכרת (beforeigners) tbh- אני חושב שעלילה משטרתית עבד נהדר! כי (וזה רק אני) אולי לא עובד לי את "הרפתקאותיו של ביורן הויקינג8-): שעובד בתור מוכר בחנות תיקים ומזודות"...רק אני(עכשיו שכתבתי את זה, זה משום מה נשמע טוב...)
וסדרה שמתבססת על שירות דייטינג ש עובד גנטית...את חושבת שזה יעבוד בתור קומדיה רומנטית?

Lion_Heart

Well-known member
לדעתי, כן. היא אחת מסדרות הפנטזיה הכי אהובות עליי, אבל אני לא בטוחה שהיא לכול אחד. צריך בשבילה סבלנות ולקחת בחשבון שהרמה שלה לא אחידה ושבשלב מסוים היא התחילה להימרח ונמשכה כמה ספרים יותר מידי.
ממש כמו DRAGONLANCE... :-D
קראת עוד פנטזיה?
FORGOTTEN REALMS?
RAVENLOFT?
THE BELGERIAD?

dilia snake

Well-known member
ממש כמו DRAGONLANCE... :-D
קראת עוד פנטזיה?
FORGOTTEN REALMS?
RAVENLOFT?
THE BELGERIAD?
פנטזיה זה הז'אנר האהוב עליי, אבל אני בררנית ולא יוצא לי לקרוא הרבה כמו שאני רוצה.

THE BELGERIAD ניסיתי לפני עשור בערך ולא אהבתי ואת האחרות לא ניסיתי.

Lion_Heart

Well-known member
פנטזיה זה הז'אנר האהוב עליי, אבל אני בררנית ולא יוצא לי לקרוא הרבה כמו שאני רוצה.

THE BELGERIAD ניסיתי לפני עשור בערך ולא אהבתי ואת האחרות לא ניסיתי.
אז 2 דברים
היו גראנט עומד לככב בסרט "דרקונים ומבוכים" שאני מצפה לו בקוצר רוח וגם ממליץ!
ואם פנטזיה זה הז'אנר האהוב עליך , מתישהו השנה עומדת לצאת סדרה בשם

The Legend of Vox Machina

https://criticalrole.fandom.com/wiki/The_Legend_of_Vox_Machina
ועל זה אני לגמרי ממליץ!

Lhuna3

Well-known member
לגבי הסדרה שהזכרת (beforeigners) tbh- אני חושב שעלילה משטרתית עבד נהדר! כי (וזה רק אני) אולי לא עובד לי את "הרפתקאותיו של ביורן הויקינג8-): שעובד בתור מוכר בחנות תיקים ומזודות"...רק אני(עכשיו שכתבתי את זה, זה משום מה נשמע טוב...)
וסדרה שמתבססת על שירות דייטינג ש עובד גנטית...את חושבת שזה יעבוד בתור קומדיה רומנטית?
תשמע, אני מאוד אוהבת רעיונות מד"ב. זה עניין של העדפה. אותי זה מעניין.
כמובן שלא כל סדרה עובדת טוב, זה תמיד תלוי באיכות הכותבים.
והסדרה עם שירות הדייטינג לא היתה אמורה להיות קומדיה רומנטית, ממש לא. למה אתה חושב ככה?
מד"ב זה ז'אנר בפני עצמו, הוא לא צריך להיות לא קומדיה, לא רומנטי, לא פשע, לא אקשן. הוא כמובן יכול להיות כל אחד מהדברים האלה, אבל אם הוא מתמקד בלספר סיפור שיכול היה להיות מסופר גם בלעדיו (ותעלומות רצח מסופרות בלעדיו כל הזמן) אז זה לא באמת מד"ב אלא שהמד"ב הוא רק תירוץ.
הוא יכול להיות תירוץ / סיפור רקע לכל ז'אנר. השאלה על מה הפוקוס.
מה שאני אישית אוהבת, זה מד"ב שעומד בפני עצמו, כלומר כזה שחוקר את ההשלכות של... שינוי כלשהו במציאות, טכנולוגיה עתידית, שינוי חברתי מקיף, וכולי. שזה הנושא העיקרי, ולא סתם רקע לתעלומת רצח או לסיפור אהבה.
מקווה שהצלחתי להבהיר מספיק טוב את כוונתי.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
כי (וזה רק אני) אולי לא עובד לי את "הרפתקאותיו של ביורן הויקינג8-): שעובד בתור מוכר בחנות תיקים ומזודות"...רק אני(עכשיו שכתבתי את זה, זה משום מה נשמע טוב...)
כן, לחלוטין הייתי רואה את זה.
לראות איך הוא מיישב עת החברה שבה הוא גדל עם החברה שבה הוא חי כיום, איך זה משפיע על חיי היום יום שלו, על אינטראקציות חברתיות, רומנטיות.
למה הוא עובד דווקא במכירת תיקים ומזוודות, האם זאת סתם במקרה העבודה שהייתה מוצעת כשהוא חיפש עבודה, או שזה מתחבר לו עם השאיפה של ויקינגים למסעות?

Lhuna3

Well-known member
לראות איך הוא מיישב עת החברה שבה הוא גדל עם החברה שבה הוא חי כיום, איך זה משפיע על חיי היום יום שלו, על אינטראקציות חברתיות, רומנטיות.
למה הוא עובד דווקא במכירת תיקים ומזוודות, האם זאת סתם במקרה העבודה שהייתה מוצעת כשהוא חיפש עבודה, או שזה מתחבר לו עם השאיפה של ויקינגים למסעות?
בדיוק (כלומר בערך) זה מה שאני ציפיתי ורציתי שהסדרה תהיה.

Lion_Heart

Well-known member
כן...אבל איפה המד"ב בזה? זה או דרמטי או קומי, תלוי בכתיבה
(ופתאום אני שומע את מוזיקת המקלחת של פסיכו מחוץ לחלון8-{|סכין|)

טוני החתול

Well-known member
מנהל
כן...אבל איפה המד"ב בזה? זה או דרמטי או קומי, תלוי בכתיבה
(ופתאום אני שומע את מוזיקת המקלחת של פסיכו מחוץ לחלון8-{|סכין|)
עצם העובדה שזה אדם שנע בזמן הופך את זה למד"ב (או פנטזיה)
בכל מקרה - רצח לא יהפוך את זה ליותר מד"ב.

Lion_Heart

Well-known member
עצם העובדה שזה אדם שנע בזמן הופך את זה למד"ב (או פנטזיה)
בכל מקרה - רצח לא יהפוך את זה ליותר מד"ב.
ןאז מה? להראות את המסע בזמן...וזהו?,לא הבנתי את ההגדרה שלך
" חיי היום יום שלו, על אינטראקציות חברתיות, רומנטיות" זה מה שעושה את הסדרה, לא "היי...הוא נסע בזמן..."
ולכן רצח לא יהפוך את זה למד"ב ,אבל זה כן חשוב לסדרה(לדעתי)

Lhuna3

Well-known member
ןאז מה? להראות את המסע בזמן...וזהו?,לא הבנתי את ההגדרה שלך
" חיי היום יום שלו, על אינטראקציות חברתיות, רומנטיות" זה מה שעושה את הסדרה, לא "היי...הוא נסע בזמן..."
ולכן רצח לא יהפוך את זה למד"ב ,אבל זה כן חשוב לסדרה(לדעתי)
אחת ההגדרות המקובלות של מדע בדיוני, זאת החביבה עלי, היא שזה ז'אנר ששואל "מה היה קורה אילו..." או "מה יקרה אילו..."
כלומר, אילו משהו שאיננו קיים/מתרחש/התרחש במציאות, אבל כזה שתיאורטית יכול היה לקרות, או יכול לקרות יום אחד בעתיד, היה קורה, או שיקרה.
אז אם ניקח לדוגמה מסע בזמן. זה משהו שכרגע אין לנו תשובה מדעית אם הוא אפשרי. אבל אילו יתברר שהוא כן - מה אז?
מה יכולות להיות ההשלכות של זה?
איך זה ישנה את המציאות שלנו, את החברה האנושית, את החוויה האנושית?

אז בוא ניקח לדוגמה מסע בזמן, ונדמיין סיפור שבו מישהו נוסע לאחור בזמן בשביל לרצוח את סבא של סבא שלו.

אם אתה מתמקד במה ההשלכות של לרצוח את סבא של סבא שלך - למשל בפרדוקס שזה יוצר כי אתה בעקבות זה לא נולדת ולא יכולת לחזור ולרצוח - או שנוצר קו זמן מקביל שבו הרבה דברים קורים אחרת וכל המציאות של ההווה השתנתה בגלל זה, ובעצם בוא נחשוב מה יקרה כי זה אומר שאולי כל אחד יכול לחזור לכל נקודה בזמן וליצור קו זמן נוסף - מה זה אומר על המציאות, שיכולה בכל רגע להמחק ולהכתב מחדש? וכדומה - זה סיפור מד"ב.

אבל אם הפוקוס של הסיפור הוא בלש המשטרה מהעבר שחוקר את מקרה הרצח של אותו סבא של הסבא, ומפענח ראיות פורנזיות ויושב במארבים והוא גם גרוש והיה לו פעם ילדה שמתה ובגלל זה הוא דכאוני וקצת אלכוהוליסט... אז זה סיפור משטרה רגיל ובנאלי ש-90% ממנו יכול היה להכתב בלי הקטע של המסע בזמן, והמסע בזמן הוא סתם רקע לדרמה משטרתית רגילה - אז זה לא באמת מד"ב.
לא מד"ב מעניין בכל אופן. לדעתי.

ואם נחזור לדוגמה של הסדרה הזאת ביפורינרס... (שם מעולה) - אז כן, לחקור איך אנשים מההיסטוריה הרחוקה מתמודדים עם לחיות במאה ה-21, ואיך המאה ה-21 מתמודדת עם מספר גדול של אנשים מההיסטוריה הרחוקה ומזמנים שונים, זה החלק המד"בי המעניין. זה השינוי בחוויה האנושית שהסדרה יכלה להציג, כי אין דבר דומה לזה במציאות, ויש פה קונפליקט מאוד גדול בחלק מהמקרים, החיים הם מאוד שונים, המוסכמות, התרבות, הטכנולוגיה, מדינות, משטרים... והיא באמת קצת הציגה, אבל לא מספיק. היא בעיקר היתה סיפור על בלשי משטרה סתמיים.

נערך לאחרונה ב:

Lion_Heart

Well-known member
אחת ההגדרות המקובלות של מדע בדיוני, זאת החביבה עלי, היא שזה ז'אנר ששואל "מה היה קורה אילו..." או "מה יקרה אילו..."
כלומר, אילו משהו שאיננו קיים/מתרחש/התרחש במציאות, אבל כזה שתיאורטית יכול היה לקרות, או יכול לקרות יום אחד בעתיד, היה קורה, או שיקרה.
אז אם ניקח לדוגמה מסע בזמן. זה משהו שכרגע אין לנו תשובה מדעית אם הוא אפשרי. אבל אילו יתברר שהוא כן - מה אז?
מה יכולות להיות ההשלכות של זה?
איך זה ישנה את המציאות שלנו, את החברה האנושית, את החוויה האנושית?

אז בוא ניקח לדוגמה מסע בזמן, ונדמיין סיפור שבו מישהו נוסע לאחור בזמן בשביל לרצוח את סבא של סבא שלו.

אם אתה מתמקד במה ההשלכות של לרצוח את סבא של סבא שלך - למשל בפרדוקס שזה יוצר כי אתה בעקבות זה לא נולדת ולא יכולת לחזור ולרצוח - או שנוצר קו זמן מקביל שבו הרבה דברים קורים אחרת וכל המציאות של ההווה השתנתה בגלל זה, ובעצם בוא נחשוב מה יקרה כי זה אומר שאולי כל אחד יכול לחזור לכל נקודה בזמן וליצור קו זמן נוסף - מה זה אומר על המציאות, שיכולה בכל רגע להמחק ולהכתב מחדש? וכדומה - זה סיפור מד"ב.

אבל אם הפוקוס של הסיפור הוא בלש המשטרה מהעבר שחוקר את מקרה הרצח של אותו סבא של הסבא, ומפענח ראיות פורנזיות ויושב במארבים והוא גם גרוש והיה לו פעם ילדה שמתה ובגלל זה הוא דכאוני וקצת אלכוהוליסט... אז זה סיפור משטרה רגיל ובנאלי ש-90% ממנו יכול היה להכתב בלי הקטע של המסע בזמן, והמסע בזמן הוא סתם רקע לדרמה משטרתית רגילה - אז זה לא באמת מד"ב.
לא מד"ב מעניין בכל אופן. לדעתי.

ואם נחזור לדוגמה של הסדרה הזאת ביפורינרס... (שם מעולה) - אז כן, לחקור איך אנשים מההיסטוריה הרחוקה מתמודדים עם לחיות במאה ה-21, ואיך המאה ה-21 מתמודדת עם מספר גדול של אנשים מההיסטוריה הרחוקה ומזמנים שונים, זה החלק המד"בי המעניין. זה השינוי בחוויה האנושית שהסדרה יכלה להציג, כי אין דבר דומה לזה במציאות, ויש פה קונפליקט מאוד גדול בחלק מהמקרים, החיים הם מאוד שונים, המוסכמות, התרבות, הטכנולוגיה, מדינות, משטרים... והיא באמת קצת הציגה, אבל לא מספיק. היא בעיקר היתה סיפור על בלשי משטרה סתמיים.
fair enough
אולי זה קשור להבדלי התפיסה שלנו של "החוויה האנושית"|תוהה||מרובע|
שאני חושב על סיפור "חזרה בזמן על מנת לרצוח את סבא", אני לא שואל
" ההשלכות של לרצוח את סבא של סבא שלך - למשל בפרדוקס שזה יוצר כי אתה בעקבות זה לא נולדת ולא יכולת לחזור ולרצוח - או שנוצר קו זמן מקביל שבו הרבה דברים קורים אחרת וכל המציאות של ההווה השתנתה בגלל זה, ובעצם בוא נחשוב מה יקרה כי זה אומר שאולי כל אחד יכול לחזור לכל נקודה בזמן וליצור קו זמן נוסף - מה זה אומר על המציאות, שיכולה בכל רגע להמחק ולהכתב מחדש?"
אני שואל "מה סבא של סבא עשה בשביל ש שלוש דורות קדימה ישנאו אותו כל כך? מי שונא את סבא של סבא כל כך שהוא מוכן למחוק את עצם קיומו בשביל להרוג אותו?איך רוצחים את סבא בלי להשאיר עקבות של מסע בזמן? והאם יש דרך להרוג את סבא של סבא בלי להימחק? אולי אחרי שאבא של סבא נולד?" לדעתי זה יהיה מענין שהרוצח בסוף יצא מזה בלי השלכות כי הוא הצליח לתמרן את קו הזמ\מסע בזמן בצורה הנכונה(בערך, לכל סדרה וסרט יש צורה אחרת של מסע בזמן והגבלות אחרות על מסע בזמן אז מי יודע)

"איך המאה ה-21 מתמודדת עם מספר גדול של אנשים מההיסטוריה הרחוקה ומזמנים שונים, זה החלק המד"בי המעניין. זה השינוי בחוויה האנושית שהסדרה יכלה להציג, כי אין דבר דומה לזה במציאות" אולי לא, אבל יש דברים מאוד דומים, כמו איך משטרים מתמודדים עם פליטים שמתנהגים כאילו באו from the dark ages ובזה אין הרבה מד"ב יש הרבה פוליטיקה, אבל לא מד"ב

ורק שתדעי, עכשיו תקועה לי בראש סדרה שהיא שילוב של clerks ו beforeigners' סדרה על 4 פקידים , ויקינג ואיכר מהמאה ה 17 שעובדים בחנות מכולת ו ליידי ויקטוריאנית ואיש מערות שעובדים בחנות מכשירי החשמל ליד וכל ה shenanigans |מרובע|, אני מחפש שם טוב

LeAnnDyIan

Well-known member
אני שואל "מה סבא של סבא עשה בשביל ש שלוש דורות קדימה ישנאו אותו כל כך? מי שונא את סבא של סבא כל כך שהוא מוכן למחוק את עצם קיומו בשביל להרוג אותו?איך רוצחים את סבא בלי להשאיר עקבות של מסע בזמן? והאם יש דרך להרוג את סבא של סבא בלי להימחק? אולי אחרי שאבא של סבא נולד?" לדעתי זה יהיה מענין שהרוצח בסוף יצא מזה בלי השלכות כי הוא הצליח לתמרן את קו הזמ\מסע בזמן בצורה הנכונה
בדיוק זה.

LeAnnDyIan

Well-known member
אני לא הכרתי את סבא של סבא שלי, אבל הייתי עושה את זה רק בשביל לראות מה יקרה.
אפשר לעשות היילייט לתגובה כאן כדי שגם הדורות הבאים יזכרו שלונה פסיכופטית שרוצה לרצוח את סבא של סבא שלה בשביל "לראות מה יקרה"

Lhuna3

Well-known member
אפשר לעשות היילייט לתגובה כאן כדי שגם הדורות הבאים יזכרו שלונה פסיכופטית שרוצה לרצוח את סבא של סבא שלה בשביל "לראות מה יקרה"
אוקיי, חשוב לי להבהיר שלא הייתי עושה משהו אכזרי... אז אולי לא הייתי רוצחת אותו ממש, אבל הייתי מונעת מההורים שלו להפגש וללדת אותו.

למעלה