תכנון פנימי

אנה2020

New member
שלום רב,
מתלבטים האם לקנות את הדירה .בתכנון 6 חדרים.
הדירה כבר בנויה. אבל בפועל אין את החדר השישי שבכניסה.
אנחנו כן רוצים לבנות את החדר השישי , אפילו שיהיה קטן. האם כדאי ?
אם כן , אז אולי לבנות אותו אחרת?
הדירה כ- 127 מ"ר.
אשמח לשמוע את דעתכם על התכנון הכללי של הדירה.
תודה מראש.

קבצים מצורפים

• Screenshot_20201017-194330_Gallery.jpg
    Screenshot_20201017-194330_Gallery.jpg
    KB 844.5 · צפיות: 17
שלום :)
לדעתי התכנון הפנימי של הדירה טוב מאוד. כדאי לבנות את החדר השישי כחדר עבודה (ניתן גם כחדר עבודה עם קירות זכוכית שקופים). כחדר שינה הוא יהיה פחות מוצלח בשל קרבתו לחלל הציבורי של הבית, אבל אם יש צורך בחדר שינה חמישי אז אפשר להתפשר על המיקום בו הוא נמצא. כדי לבחון כיצד לבנות את החדר השישי הייתי פונה למעצב/ת פנים שתבדוק כיצד ניתן לרהט את הסלון ובהתאם לכך לתכנן את מיקומו המדויק של החדר השישי.

אנה2020

New member
שלום :)
לדעתי התכנון הפנימי של הדירה טוב מאוד. כדאי לבנות את החדר השישי כחדר עבודה (ניתן גם כחדר עבודה עם קירות זכוכית שקופים). כחדר שינה הוא יהיה פחות מוצלח בשל קרבתו לחלל הציבורי של הבית, אבל אם יש צורך בחדר שינה חמישי אז אפשר להתפשר על המיקום בו הוא נמצא. כדי לבחון כיצד לבנות את החדר השישי הייתי פונה למעצב/ת פנים שתבדוק כיצד ניתן לרהט את הסלון ובהתאם לכך לתכנן את מיקומו המדויק של החדר השישי.
תודה על התשובה. החדר השישי יהיה חדר עבודה. עבודה טיפולית. האם אפשר לבנות קיר גבס עם בידוד ולהתאים דלת יפה ?
אולי לסגור בקו ישר. מה את ממליצה?

אנה2020

New member
הי בינא
נראה לי שהסיבה שהחדר לא בנוי היא בגלל שהדיירים הקודמים של הדירה ויתרו עליו (התרשמתי שמדובר בדירה יד 2), אבל ניתן להוסיף אותו כפי שמופיע בשרטוט. אני לא מתרשמת שמדובר בנוכלות. אשמח לקבל את תגובת אנה לעניין
זה יד 1 . דירות אחרונות שנשארו לקבלן. האם לסגור את החדר כמו בשרטוט או בקו ישר ? איזו דלת מומלץ להוסיף?

בינא

Member
עם כל הכבוד, זו דירת 5 חדרים, מתוכננת נכון ולא דירת 6 חדרים!
אל תתנו שיעבדו עליכם!
יש סיבה שהקבלן לא בנה את החדר השישי וקרוב לוודאי בגלל שכבר חרג או במקרה הטוב ניצל את כל השטחים המותרים לבניה של כל הבניין... ותגלו זאת לאחר שתחתמו על ההסכם במקרה הטוב.
רוצים דירה של 6 חדרים?
חפשו כזאת...
אין מציאות בענף הבנין, רק הרבה רמאות, נוכלות, עבודה בעיניים...
תיזהרו מאוד!
כללי ברזל לרוכשים:
1. מה שלא כתוב לא קיים!!!
2. גם מה שכתוב, יש לבחון עם עו"ד שלכם ולא של הקבלן!!!
3. אין לרכוש על-בסיס ברשור או דף פרסום וכיו"ב, אלא אם אתם רוכשים בכסף פנוי לחלוטין כי תמיד יהיו תוספות וחוסרים!!!
4. אם אין בתוכנית, אז לא יהיה במציאות וגם מה שיש בתוכנית הוא בסיס לשינויים אם עדיין לא בוצע בפועל!!!
5. אל תאמינו לאף אחד, אפילו אם הוא מאוד נחמד!!!
6. תבדקו כל דבר, תחשדו בכולם ואל תוותרו על שאלות קשות עד שתקבלו תשובה לעניין!!!

ההמלצה שלי:
תברחו מהרכישה הזאת כמו מאש!

בינא

Member
אין לקבלן שום סיבה לא לבנות חדר ולמכור כדירה בת 6 חדרים, אלא אם הוא מנוע מכך.
בניית חדר נוסף עולה לקבלן בערך עוד 5% מעלות בניית הדירה ויכול למכור את החדר הזה במכפלות של אלפי אחוזים ביחס לעלויות.
אין לי שום ספק שמדובר כאן בתרגיל שיווקי חצוף שבניגות לקבלנים שמוכרים חדרים בחלל גג סגור, הוא המקובל לצערי היום אצל רובם...
למכור משהוא כ"אופצייה", לחייב את הרכשים לשלם כאילו הם בונים משהו יוקרתי ולגרום להם להבין שרק בגללם מתעכבת מסירת הבניין לדיירים כי כולם מפגרים כיום בחודשים רבים.
אני מתכוון לפרסם ספר של נוכלויות בניה (כולל של עורכי דין משת"פים), אבל היות ועד היום הגעתי כבר ל-600 עמודים, נראה לי שאאלץ ליצר סידרה שתתאים לטבלט...

בינא

Member
אם כך, ניתן בקלות לסגור את הקיר ולהתקין דלת עם איש גבס שיעשה את כל העבודה וגם יביא חשמלאי ואיש מזגנים אם נדרש...
אבל(!) אסור לתת לקבלן לקחת לכם כסף על דירת 6 חדרים כאשר בפועל הוא בנה 5 בלבד וזה גם מה שירשם בטאבו על שמכם!!!
ערך הדירה כפי שהיא הוא ערך דירת 5 חדרים בלבד!
התוכנית איננה נכונה אם החדר לא בנוי.
על הקבלן להכין לכם תוכנית שעליה תחתמו עם 5 חדרים בלבד, כאשר, חדר תקני מוגדר כחדר שגודלו הפנימי נטו הוא 9מ"ר...
לכן חדר שינה 3 איננו חדר אלא חצי חדר.
חדר השינה איננו כ-16מ"ר... אולי בחלומות של הקבלן, יחד עם השירותים וגם אז איננו מגיע ל-16מ"ר...
לכן אתם רוכשים בעצם דירת 4.5 חדרים הכוללת ממ"ד כחדר שינה, מה שמתאים ל-127מ"ר ברוטו, לפי ההגדרות... הכוללות את קירות הפנימיים והחיצוניים ואת חלקכם במבואה לדירה, חדר המדרגות והמעלית...

תודה על התשובה. החדר השישי יהיה חדר עבודה. עבודה טיפולית. האם אפשר לבנות קיר גבס עם בידוד ולהתאים דלת יפה ?
אולי לסגור בקו ישר. מה את ממליצה?
ללא מידות מדויקות קשה לתת תשובה חד משמעית ומקצועית כיצד לתכנן את קיר החדר- ישר או עם זווית. אפשר לבנות קיר גבס עם דלת יפה ואפשר גם קיר זכוכית שמאחוריו וילון להסתרה. את יכולה ליצור איתי קשר לפגישת ייעוץ אישית חד פעמית בתשלום כדי לבדוק את העניין-052-3787357.

למעלה