תלונה במשטרה

תלונה במשטרה

אני לא יודעת אם הגעתי למקום הנכון.....
אני בחודש דצמבר 2012 עשיתי החלפה על הרכב שלי עם סוחר שהגעתי אליו דרך אתר יד 2
עם הלשון החלקלקה שלו הוא "דחף" לנו רכב גרם לנו להוסיף כסף יום למחרת הרכב לא הניע לי והתגלו בעיות במנוע
הוא הלך עשה עברת בעלות בדואר(אני לא הייתי נוכחת)
על הרכב שלי שנשאר אצלו הוא לא עשה עברת בעלות על שמו "כי חבל על עוד יד.. הרי אני סוחר הרכב תוך כמה ימים הוא יימכר .בינתיים הוא יהיה פה בחניה"
האדון עשה דוחות חניה דוח אחד משטרתי ודוח אחד מהעיירה לבנתיים
כשאני פונה אליו הוא לא מוכן לשלם מסנן ומתנער
מה אני יכולה לעשות?
בסדר את הצפרדע בלעתי וזה שהוא שיקר ורימה לגביי הרכב עוד "מילא"
אבל דוחות שהוא עשה ולא לשלם זה כבר חוצפה

האמת שאני ובעלי יצאנו נאיבים והאמנו לו אפילו זיכרון דברים לא עשינו (לא יודעת איך לא עשינו אנחנו בדרך כלל מאוד מסודרים בעניינים האלו)

איזה אפשרויות יש לי עם בכלל???
תודה רבה מראש

בנוסף...

אני לא יודעת פרטים שלו
רק שם מספר פלאפון ואולי אני אוכל לברר את הכתובת

יש לך אפשרות

בס"ד

שלום לך!
למכור רכב ללא העברת בעלות וזיכרון דברים זו באמת טעות...

אבל יש לך בכל אופן מה לעשות: תודיעי לו שאת מבקשת לעשות העברת בעלות בדחיפות ואם לא אז שלפחות ירשום שהרכב ברשותו מתאריך המכירה
במידה ולא תודיעי לו שאת תתלונני במשטרה עליו ותתבעי אותו אזרחית.
אולי באמצעות הפנייה למשטרה תוכלי לקבל את הפרטים שלו (תעודת זהות הכי חשוב).
תודיעי במכתב מסודר (ורשום) לגופים (העירייה והמשטרה) שהוא זה שנהג ברכב בימי העבירה כי הרכב עבר אליו ( תבקשי להישפט כדי שימירו את הדו"ח על שמו ואולי הוא יסתבך קצת....)

בהצלחה!

היום צלצלתי לעיריה

היא אמרה שאין מה לעשות כי הרכב בזמן העברה היה על שמי
היא הציעה לי להגיע לקבלת קהל להסביר את המצב ואולי יסכימו לקזז את ההכפלה של הדוח
גם במשטרה אמרו לי את אותו הדבר
אלה אם כן הוא יכתוב בדף שהוא עשה את העברות והוא לוקח את זה עליו
אבל הוא אומר שאח שלו עשה את זה ואח שלו אומר שזה לא הוא
בקיצר צוחקים עלי
אמרתי מחר אני אלך אגיש תלונה וזהו
השאלה מה זה יתן
מאיפה אפשר לבקש להשפט?
אני עשיתי טעות! והאחריות היא עלי קשה לי להאמין ששופט ישנה בכוח דוחות על שמו
איך אני יכולה להוכיח את היום של המכירה?
האם עברת בעלות של הרכב שהוא מכר לי תופס?
הורדתי הקלטה לפלאפון אמרתי מחר אני אהיה במשטרה לפני שאגיש תלונה אצלצל אליו נראה אולי הוא יפחד וישלם ויחד עם זאת אני אקליט את השיחה ואולי הוא יפליל את עצמו

תשובה

ראשית יש להבהיר כי הרישום במשרד הרישוי הינו דקלרטיבי בלבד, קרי, הוא אינו זה שקובע מי הבעלים האמיתי של הרכב (להבדיל מהרישום ב"טאבו", למשל)

מהתיאור שלך עולה כי נעשתה עסקת מכר שבה מכרת את רכבך לאחר במחיר X וקנית ממנו רכב אחר במחיר Y.

במצב דברים זה הרכב הינו בבעלותו ובחזקתו מאז.

התאריך הקובע הינו מועד ביצוע העסקה ולעניין זה את יכולה לנסות להגיע למועד העברת הבעלות על-שמך.

התלונה למשטרה הינה בקשר לכך שנעשה שימוש ברכב שרשום על-שמך בעודו שייך לאחר ביודעין ותוך כדי ביצוע עבירות חנייה ותנועה, הכיוון הינו לדווח למשטרה על מצבך + לקבל פרטים על זהותו של אותו אדם.

בלא קשר נשמע כי יהיה עלייך להחליט כיצד לתקוף את העניין מן האספקט האזרחי (בעניין זה את מוזמנת לפנות לפורום אשר עוסק בתחום זה):

ראשית, את העסקה עצמה, ככול שיש לך טענות טובות לכך.

שנית, פנייה לערכאות לצורך אכיפת עסקת המכר ו/או הצהרה אודות זהות הבעלים ו/או שינוי הרישום במשרד - הרישוי ועוד.

בנוסף, הדו"חות שמבצע יגיעו ו/או הגיעו אלייך ולכן יהיה עלייך לבקש להישפט בעניין כל דו"ח ספציפי.

בקשה להישפט

בכל דוח משטרה או עירייה יש אפשרות לשלוח בקשה להישפט.
הרי הדוחות הם על שמך ואמורים להיות אצלך...
אז את שולחת בקשה להישפט תוך 90 יום בדוח המשטרתי ( אני עוסקת גם בתחום התעבורה) וכנ"ל בדו"ח העירייה - תבדקי את לוחות הזמנים.
במועד המשפט יהיה לך כבר את הפרטים שלו ותוכלי להסביר לשופט/ת את המצב (יחד עם התלונה במשטרה שהכול יהיה מבוסס)
או שאולי עדיף לכם במקרה הזה לשלם את הקנסות -ולאחר מכן לתבוע ממנו את הסכום...
לשיקולך.
בהצלחה!

למעלה