תלמידי מדעי החיים, חיסונים ועבודה

• פותח הנושא dzxc
  • פורסם בתאריך

dzxc

New member
תלמידי מדעי החיים, חיסונים ועבודה

שלום,
אני מתעניין בלימודי ביולוגיה ורציתי לדעת אם נדרש לבצע חיסונים במהלך הלימודים באוניברסיטה לצורך כניסה למעבדות מסוימות, אחרת לא ניתן לסיים את התואר.
בנוסף, לאחר סיום התואר האם נדרש לבצע חיסונים כדי לעבוד במעבדות?
והאם אפשר לעבוד במעבדות רק לאחר מעבר סטאז ובחינה של משרד הבריאות? ואם זה כך אז במה אפשר לעבוד בתחום הבריאות לפני סיום התואר?

גלקטור

New member
בתואר הראשון בוודאי שלא מחייבים בחיסונים.

בתארים מתקדמים ובעבודה באקדמיה לא מחייבים בחיסונים למיטב ידיעתי (אלא אם כן אולי אם אתה חוקר מחלות מסויימות, או עובד עם דגימות מחולים וכדומה).
כשעבדתי בחברת ביו-פארמה אז חייבו אותי בחיסונים לצהבת כי עבדתי עם תאי-אדם. זו היתה דרישה של משרד העבודה אאל"ט.
במערכת הבריאות - אני משער שצריך להתחסן אבל אין לי ידע בנושא.
&nbsp

deathcaster

New member
תיקון

בתארים מתקדמים שבהם מעורבים ניסויים בבעלי חיים בהחלט ישנם מקומות שמחוייב להתחסן בהם.
למשל אם עושים מחקר בטכניון עם בעלי חיים (לרוב כשזה משולב עם ביה"ח רמב"ם, אך לא רק), מחייבים אותך (מניסיון) בסדרת חיסונים כמו HepB, שחפת ואדמת (אם אין לך נוגדנים) ועוד חיסון שאני לא זוכר מהו אולי של דלקת ריאות... , וזה גם תלוי סוג בעל החיים שאתה אמור לעבוד איתו... וכפי שידוע... במרתף ברפפורט יש מגוון לא קטן.

גלקטור

New member
למיטב ידיעתי מחייבים בחיסון רק אם עובדים עם בני אדם,

(או תאים ורקמות שמקורם באדם) או במחקר על מחלות מדבקות לאדם.
&nbsp

deathcaster

New member
תגובה

במהלך התואר השני שהיה באונ' חיפה, אנשים שעבדו במחקר עם מכרסמים בבית החיות שם, גם חויבו בחיסון (אם כי אני לא זוכר את הסוגים)

גלקטור

New member
טוב, אני עובד עם עכברים בווייצמן ומעולם לא דרשו חיסון.

אולי זה תלוי מקום, די בטוח שתלוי מחקר.

למעלה