תמיכה כפויה

trigotrigo

New member
תמיכה כפויה

יש לי חבר טוב, שלמיטב הבנתי, די גוסס. יש לו מחלה מסוימת כבר כמה שנים, שאין לה תרופה, אבל לא מנעה ממנו אורח חיים "נורמלי" ביומיום (חוץ מזה שהוא לא מתגייס ועוד כמה דברים). לפני שבועיים היא התפרצה, והוא עדיין לא מתאשפז בבית חולים, כי הוא די התייאש מכל הסיפור. אני ועוד חבר רוצים כבר שבוע לבקר אותו (מאז שגילינו), והוא הסכים בהתחלה, אבל מאז בכל פעם זה נדחה בגלל סיבה אחרת. אני חושב שאין לו מצברוח לראות אותנו או אף אחד אחר, הוא רק ישן במיטה כל הזמן, ושולח הודעה שלא נוכל להיפגש. העניין הוא, שבדיוק בגלל זה אנחנו רוצים לבקר אותו.. לעשות לו קצת טוב, להיות שם, אפילו סתם ככה, שירגיש שאנחנו קיימים לידו, אבל מצד שני אני לא רוצה להרגיש שאנחנו כופים את עצמנו עליו, אם הוא לא מרגיש ממש טוב בשביל להיפגש והוא נמנע מזה, אין טעם להכריח אותו, נכון? אז מה בכל זאת אפשר לעשות? לוותר? לבקר אותו כשהוא מתחת למצבה?

ToryMaster

New member
למה לא לחלוק את זה איתו בטלפון?

תסביר לו את ההתלבטות, מה אתם מרגישים, מה אתם חושבים שהוא מרגיש, ותראה לאן זה ממשיך הלאה.

trigotrigo

New member
זה משום מה תמיד מתגלגל בכיוון הלא נכון ../images/Emo4.gif

ואני לא מצליח להישמע לא מכריח באיזושהי צורה.

ToryMaster

New member
תשמע, זו בסופו של דבר בחירה שלו

קשה וכואבת ככל שהיא תהיה - רצונו של אדם כבודו.

trigotrigo

New member
אני מכבד אותו כמו כל אחד אחר,

ואני באמת שמשתדל שלא לעשות בשביל חברים דברים שהם מעדיפים שלא ייעשו, וזה מה שמתסכל פה.

דברו עם אמא שלו

תגידו לה שאתם שם ומוכנים לתמוך ושתעזור לכם (ולו) לפתוח את הדלת.

אני לא מסכימה איתך

אבל זו רק דעתי. לא אמרתי לדבר איתה מאחרי הגב שלו - אין מה להסתיר את העובדה שמדברים איתה בתור מי שדואג ומבקש להיות בקשר. אם גם האמא תבוא ותגיד "הוא מבקש לא" - אז לא.

trigotrigo

New member
אני מתקשה להחליט מה לעשות.

זה מסובך, כי אנחנו מכירים בעיקר אותו ולא את אמא שלו, ואנחנו רוצים בעיקר לגרום לו להבין שאנחנו שם כשהוא צריך, וגם כשלא...

ToryMaster

New member
לפעמים להרפות קצת זו הדרך

אתה חושב שהוא לא יודע שאתם שם בשבילו?

תמכיה ריגשית

היי, אני לא פסיכולוג או בתחום ברמה המקצועית אולם מאחר ואני מנהל כבר כמה שנים פורום תמיכה לבני נוער חולי סרטן אני יכול לנסות לענות לך לפי מה שאני מתרשם ועל פי הניסיון שלי. לעיתים קרובות במצב כפי שאת מתארת אותו יש רצון להתבודדות, הרצון הזה יכול לנבוע מצד אחד מדיכאון אבל מצד שני כי הוא דואג.... לכם... הוא לא רוצה שהחברים שלו יראו אותו במצב הזה ולכן הוא מעדיף להימנע, כדי לדעת מה מהם נכון - אפשר לדבר עם אחד ההורים שלו - אבל זה בעייתי כפי שנאמר מאחר וזה מאחורי הגב שלו. מצד שני אפשר לשאול לשלומו את אחד ההורים ועל פי התשובה שלהם לדעת מה המצב לגבי זה. זה מבחינה "טכנית". מבחינה מעשית אני לא יודע אם יש לכם את המייל שלו ואם כן האם הוא קורא אותו, בכל מקרה אני חושב שכדאי שתנסו לדובב אותו בתחילה דרך מייל או התכתבות ויטוראלית, תאמיני לי שזה יעזור לו. אני לא יודע בן כמה הוא, אבל אם יש לו דברים שהוא מתעניין בהם- נסו לפתח על זה שיחה כך שלבסוף הרצון שלכם לפגוש אותו יהיה לא במסגרת "ביקור חולים" אלא במסגרת מה שמעניין אותו. אני מקווה שעזרתי במשהו ואם אפשר לעזור יותר תאמרי לי. אלון לופוביץ

למעלה