תמציות לפטפטנים ?

aviavid

New member
תמציות לפטפטנים ?

על אילו תמציות תמליצו לאנשים שמדברים בלי סוף וחוזרים על כל משפט פעמיים ויותר ?

Balancedflow

New member
אני חושבת שהמצב שאת מתארת הוא מצב HEATHER

טיפוסי. אנשים ש"שואבים" את כל תשומת הלב מסביבתם, שמדברים ללא הפסקה, מספרים את כל קורותיהם ולא מאפשרי להשחיל מילה. יכול להיות שגם תמצית CHICORY תתאים, השאלה היא האם האדם יפסיק את ההתנהגות הזו כשיעירו לו או שהם ימשיך בדרכם, והאם הוא נעלב כשמציבים מולו את המראה של ההתנהגות שלו או שהוא חסין מפני ביקורת שכזו.

aviavid

New member
גם אני חשבתי כמוך.......

גם אני חשבתי על תמציות אלו אבל לא מדובר באנשים שמספרים על צרותיהם וכו, אלה פשוט גונבים את כל השיחה . לא מאפשרים לאחרים לדבר ואינם נעלבים כאשר מעירים להם . הם חוזרים כמה פעמים על אותו משפט כאילו שמי שמקשיב להם לא מבין מה אמרו לו .

Balancedflow

New member
בהחלט,

מדובר באנשים עם צורך אדיר בתשומת לב, שבא לידי ביטוי לעתים בצורה מאוד לא מעודנת. הם לא בהכרח מדברים על הצרות של עצמם, הם פשוט מעמידים את עצמם בכל דרך, ומנסים שכולם ישמע בכל צורה, בלי לתת מקום לאחרים להתבטא. אם מעירים להם והם לא נעלבים זה מצב HEATHER מובהק. את מעלה את השאלה הזו כתוצאה מסיטואציה שהיית צריכה להתמודד איתה?

aviavid

New member
אני מעלה שאלות ...../images/Emo6.gif

בדרך כלל שאני מעלה שאלות זה לצורך אימות עם עוד אנשים מהתחום :) לעיתים אני שואלת שאלות על מנת לבדוק עוד דעות ותוצאות מהשטח . לפעמים למרות שישנן תמציות שבדוק שהן מתאימות לסיטואציה מסוימת ישנן עוד תמציות אשר נלוות אליהן ואז התוצאה מדהימה ולכן אני תמיד שואלת וחוקרת עוד דעות . בכל אופן שמחתי לקבל את תגובתך וכמובן שאשמח לעוד תגובות מהשטח

shanyka10

New member
הצעה נוספת:)

הי, בתור התחלה גם אני הייתי בוחרת בתמציות Heather וChicory. חסר לי קצת רגע על התכנים שהוא מדבר עליהם...בכ"ז.. לאור ההודעה האחרונה שלך אני מציעה גם את Chestnut Bud -בגלל החזרה על המשפטים ואולי גם Vervain. סופ"ש נעים, שני שניקה - שני יעקבי M.A. בלימודי משפחה מטפלת מוסמכת בפרחי באך www.shankya.com

aviavid

New member
לשני מטלי

היי תסבירי שוב למה Chestnut Bud מה קשור חזרה על משפטים ולמה Vervain ? תודה

shanyka10

New member
תשובה :)

הי טלי, אחד המאפיינים של Chestnut Bud הוא שהם לא לומדים מניסיון העבר, חוזרים שוב ושוב על אותם טעויות, ותקועים באותם דפוסים מבלי יכולת להתקדם. זה יכול לבוא לידי ביטוי (בין השאר) בכפיתיות, ניתן לראות אצלו תופעה של חזרה על מילים או משפטים ושימור תבניות התנהגותיות. לגבי Vervain-מאחר ולא כתבת על מה הוא נוטה לדבר אני פחות בטוחה בתמצית הזאת, אך היא יכולה להוות אופציה בגלל של-Vervain יש נטיה להשקיע יותר מידי אנרגיה בדברים- סוג של חוסר פרופורציה בין השקעה (של האנרגיה) לבין המטרה. הוא עובר מפרויקט לפרויקט, יכול להחליף דעות במהירות ובהתלהבות, יכול לבוא לידי ביטוי כנטיה לדבר הרבה ומהר. מקווה שעזרתי
שני

למעלה