תנועות עובר

dazy24

New member
תנועות עובר

שלום,

אני בשבוע 28. בערך משבוע 27 מרגישה תנועות חזקות כמו בעיטות וכו׳. עד אז היו תנועות חלשות.
איך עושים מעקב של תנועות כדי לדעת שאין בעיה או ירידה? קראתי שיש כמה אפשרויות אבל לא יודעת כמה פעמים ביום צריך לבדוק. האם זה כולל גם תנועות ממש חלשות? אני הבנתי שלעובר יש מחזור שינה של 30-40 דקות אז אחר כך אני צריכה להרגיש אותו?
אני מרגישה את העובר שלי בערך ב 5 בבוקר אחר כך בערך ב 9 בבוקר, בערך ב 17:00 ובערך ב 20:00. לפעמים התנועות יותר חזקות(בעיטות) ולפעמים פחות (גלגולים). אם הוא לא זז בשעות האלה אני נלחצת ואוכלת משהו מתוק.
האם זה תקין? והאם כל ירידה בכמות או בחוזק דורשת בדיקה? האם יכול להיות שיש ימים יותר פעילים וימים שהם פחות וזה עדיין תקין?

אשמח לסדר בדברים וסליחה על האורך.
תודה,
ענת

תשובה

היי ענת
לתנועות עובר בשבוע שאת נמצאת בו כעת אין כל כך סדירות. החל משבוע 30 ניתן להתחיל ולעקוב אחר תנועות עובר באופן מסודר. מחזור שינה של עובר הוא עד 90 דקות שבמהלכן הוא ישן ולא זז. מעקב תנועות החל משבוע 30 כולל מעקב של 3 תנועות בחצי שעה או 6 תנועות בשעה. אבל לא כל חצי שעה, אלא אם את מרגישה 3 תנועות בחצי שעה 3 פעמים ביממה (בוקרת צהריים וערב) זה תקין. קשה להסביר מעבר לכך כשאנחנו לא פנים אל פנים. אם את חשה את התנועות טוב יותר אחרי שאת אוכלת משהו מתוק, אז ככה תמשיכי.
שיהיה המון המון בהצלחה :)

למעלה