תעודה או ניסיון???

תעודה או ניסיון???

לאחר שנתיים כעוזרת אישית לבכיר בחברת תקשורת גדולה אני מעוניינת להיכנס לתחום מנהל משאבי אנוש חשוב לציין כי במסגרת תפקידי הנוכחי לא עסקתי בנושא במישירין אלא התוודעתי לתחום דרך רכזת מש"א השייכת לאגף בו אני עובדת. ניסיתי לשלוח קו"ח לחברות השמה שונות ובמכתב מקדים ציינתי כי אני מעוניינת במשרות בתחום מש"א, גיוס, הדרכה וכד' ללא הצלחה (בכל פעם קיבלתי הצעות עבודה בתחום האדמיניסטרטיבי). חשבתי לשפר את סיכויי הקבלה שלי למשרות הנ"ל באמצעות התחלת לימודים באוניברסיטה הפתוחה- קורס מנהל משאבי אנוש. בפגישתי עם יועצת הלימודים של האוניברסיטה הפתוחה היא אמרה לי שהתעודה שלהם "מאוד נחשבת" כיוון שאין תואר ממשי בתחום. יחד עם זאת- כששוחחתי על כך עם בן זוגי הוא אמר לי שלדעתו התעודה לא משמעותית כמו ניסיון ושעליי לנסות "להיכנס" למחלקת מש"א בחברה בה אני עובדת ורק כך למצוא את עצמי בתחום. הבעייה היא שעל כל משרה כזו בחברה בה אני עובדת יש המון מתחרים וסיכויי הקבלה שלי אליהן יחסית קטן. שאלתי- האם מישהו מכירה את התעודה הנ"ל? האם שווה להשקיע את הזמן/כסף בלימודים או שבאמת הניסיון הוא שקריטי? ובכלל: איך מגיעים לתחום? אשמח לעזרה

איליתיה

New member
מסכימה

התעודה טובה ונחמדה, אבל עולם משאבי אנוש עמוס באנשים מצויינים והדרישה גדולה מההיצע
עדיף להשקיע את זמנך ומרצך ברכישת ניסיון ובהמשך או במקביל בתעודה.

תשובה מדוייקת

הי, שאלתך היא שאלת מליון הדולר ואלפי בנות שרוצות להכנס לתחום שואלות אותה. אני מקבלת כל הזמן פניות של בנות שמנסות לברר על תפקידים פנויים. הנה עדכון של מה שקורה בפועל מתוך נסיוני. לימודי תעודה- בית ספר "תפנית" מלמד לימודי תעודה והן מתקבלים בכבוד רב בתעשייה. אבל ! ופה האבל הגדול ! חשוב מאד התואר האקדמאי בו את מצויידת. מצב השוק לפני המשבר : (לפני שהשוק החל להיות מוצף במנהלות משאבי אנוש ורכזות גיוס ומ"א שפוטרו + כאלו שסיימו לימודים ורוצות לעבוד) בכדי להכנס לתפקיד של מנהלת משאבי אנוש את חייבת להתחיל עם מינימום של - * תואר ראשון במדעי החברה. עדיפות גבוהה מאד לתואר שני במדעי החברה. * נסיון כרכזת מ"א או רכזת גיוס. * רצוי לפני כן נסיון בחברת השמה אך לא הכרח. תארים שאינם במדעי החברה , נסיון מחברת השמה בלבד וכדומה לא תופס ולא משנה כמה "הסתובבת" ליד מחלקת משאבי אנוש בארגון שלך. העובדה בשטח היא שהשוק מוצף !!! כבר כמה שנים. ומאחר ויש בנות רבות עם תואר שני הן מטות את הכף לכיוונן, גם אם נסיונן לא רב. הן יחלו כ"רכזת" ויטפסו מעלה. התעודה של תפנית היא למקרים של רכישת העשרה , לא יקחו אותך לעבודה על סמך התעודה. כל מה שכתבתי כאן לא תופס במקרים בהם הצלחת לצמוח בתוך הארגון ( !) דהיינו: התחלת כמנהלת אדמינ' לדוגמא , ולאט לאט התחלת לטפל בנושאי כח אדם והארגון סמך עליך והפקיד בידיך את התחום מתוך הכרותו איתך ועם יכולותיך. זה גם לא תופס במקרים מסויימים של בכירים מאד שעושים שיפט לתחום המשאבי אנוש אך מגובים בקשרים ורקורד תעשתיית נכבד המאפשר להם את המעבר. וכמובן פרוטקציה או במילה דפלומטית - קשרים / נטוורקינג במקומות מאד אסטרטגיים. לסיכומו של דבר אם תהייתך היא האם כדאי לקחת את הקורס על מנת שיאפשר לך לקבל תפקיד אל תבזבזי את כספך !. אם את רוצה ללמוד את התחום ולהעשיר את עצמך זה הופך רלונטי. סופ"ש נעים גילה גדעון יועצת מדיה חברתית וניהול גיוס www.gilagideon.co.il | www.effectiva.co.il

למעלה