תעמולת בחירות למוניציפליות...למה לא ?

oferkoren

New member
תעמולת בחירות למוניציפליות...למה לא ?

בין הפרסומות לגבינה הצהובה של טרה והפרומו לעונה החדשה של 'מאסטר שף', עו"ד שמעון חזן שמתמודד לראשות עיריית חולון בראש הרשימה העצמאית 'חולון חוזרת לחיים', מעוניין לפנות לקהל הרחב בתעמולת בחירות לקראת הבחירות המקומיות ב-22 באוקטובר.
עו"ד חזן שפנה לערוץ 10 וזכייניות ערוץ 2, נענה בשלילה וכעת דורש מבג"צ לחייב את הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, להקצות לו זמן שידור לצורך הצגת מועמדותו לראשות עיריית חולון מעתה ועד לתחילת תקופת 60 הימים שלפני מועד הבחירות - ב-22 באוגוסט.
ב-1 ביולי כתב חזן למחלקת השיווק של הזכיינים בערוצי 2 ו-10, בבקשה לקבל מועדים אפשריים ועלויות פרסום, על מנת שיוכל לחשוף בפני אזרחי חולון, את מועמדותו לראשות העיר ואת עיקרי המצע של רשימתו. כאמור, פנייתו נענתה בסרוב, בעל-פה, על ידי נציגת השיווק של ערוץ 10, בנמקה את הסרוב על פי חוק ועל פי הוראות הרשות השניה. מזכייניות ערוץ 2 חזן עוד לא קיבל התייחסות מלבד הטענה שעל פי החוק אסור להקצות משבצות שידור.

חזן פנה לבג"צ, לדבריו, "לאור דחיפות העניין, שכן מועד הבחירות המקומיות נקבע ל-22 באוקטובר 2013 - מתקרב". בעתירתו הוא מציין כי "עצם קיומה של ההוראה בחוק התעמולה האוסרת תעמולת בחירות במהלך 60 ימים טרם קיומן של הבחירות, אינה מידתית, פוגעת בשוויון הזדמנויות ומעיקה על כל מועמד חדש המבקש להתמודד מול מערכת קיימת לרשותה עומדים משאבים, בכלל זה זמני שידור על פי דין".

עוד מנימוקיו המובאים בעתירה: "רצון לנצל את מכלול אמצעי המדיה האלקטרוניים להפצת מידע, אפשרות להגיע לאוכלוסיה רחבה, לרבות קשישים, שאינם חשופים לרשת האינטרנט, כמו גם, מתן אפשרות לגיטימית להתמודדות שווה מול ראשי עיר מכהנים, שאוחזים בכסא שלהם, מטילים מורא על מתמודדים אחרים וכן על חברי כנסת - פן ישנו את חוקי המשחק".

בעצם...למה לא ?
 

Mesarim

Member
רק זה חסר לנו

נשבר כבר מהזבל שיש בטלוויזיה
 
למעלה