תפוז נרקב. האתר חסם את מנהל הפורום.

מיכי 10

Member
משה, לא עשיתי שום סלט. הדבר היחיד שלמדתי ממה שכתבת כאן,

זה ש"ה כ ל", שידעתי שהיה לפחות בעבר מנהל פורום אקטואליה ועוד פורום, ושאותו ציטטתי לעיל - מתכוון לעצמו בפורום משוב.
גם ראיתי שמנהל פורום צרכנות ב ר ז י ל י, הוא זה שהודעה שנכתבה כביכול על ידיו, היא זו שמילאה את הדף בפורום אקטואליה.
ואגב, זה בדיוק מה שעשה אותו טרול יָשָׁן ומתועב בפורום שלי לשעבר (בלשנות ושפות העולם). הוא - שהיה מחליף כל יום יומיים את שם המשתמש שלו, והרבה פעמים גם לשמות גסים - מילא לי דפים שלמים ורצופים בפורום, בשורות של ניבולי פה, שאין הנייר סובל.

אותי העיפו מניהול של שנתיים בפורום, באופן פתאומי, בגלל בעיית באג שלהם ברוב פורומי השפות, ומישהי (שאתה מכיר) הלשינה שהתלוננתי על כך בפורום הקבוע שלי, שאותו אינני מנהלת.

אז אני לא מופתעת יותר מדי ממה שאתה עובר, וממה ש"ה כ ל" עובר או כבר עבר. רק לא יודעת מה הסיבה שהם חסמו אותך. בוודאי לא בגלל דברים שכתבת בפורום גינון.

א ב י ב ן

New member
מה שמצחיק זה, שגם 'ב ר ז י ל י' לא הופיע תחת שמו אלא תחת

'U ב ר ז י ל י' ובכ"ז הוא נחסם.
אבל מאידך גיסא, לא יתכן גם ש- 'ה כ ל' נחסם בשל סיבה דומה, כי הוא כן יכול להיכנס לפורומים האחרים (או שלא והוא לא בדק זאת... ) גם זו אפשרות... איני יודע...

וזה נכון... יש איזה חולה נפש, שנכנס כל מספר חודשים ומחרב את תפוז. עובדה שתפוז לא מצליחים להתגבר עליו. הם נלחמים בו בכל פעם מחדש ולוקח להם זמן להתגבר....

אז כמו שברזילי נחסם, כנראה שמישהו השתמש גם בשמי כדי להציף פורום כלשהו וכך גם אני נחסמתי...

ומי היא זו שאני אמור "להכיר"? מישהי ששמה מתחיל ב-T? הבנתי.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל

מיכי 10

Member
עכשיו זה כבר עוד יותר אופטופיקי, מה שהתכוונתי לכתוב לך

קודם:
רציתי לספר לך שלפני כמה שבועות סיפרת בהנאה על ספר שקראת ברשת "היינץ ובנו והרוח הרעה" / אהרן מגד.
אז זה סיקרן אותי, וכמה ימים אחרי זה, מצאתי אותו ב"פרויקט בן-יהודה" וקראתי את כולו.
לא אהבתי את הספר, אבל בכל זאת קראתי אותו תוך שעות אחדות, ודווקא כן קראתי בעניין על נושא הדבורים ועבודתו של היינץ במכוורת.
וכמובן שקראתי גם את כל המילים והקטעים בגרמנית.

א ב י ב ן

New member
כל הכבוד!! את הגרמנית לא בהכרח קראתי. הספר די מדכא, אבל

בכל זאת, לא יכולתי לעזוב...

מיכי 10

Member
נכון. הוא גם מרתק וגם מדכא. ולכן לא אהבתי אותו. מעדיפה

happy end.
אבל בכלל, הוא לא ספר כֵּיפי, גם אם בהחלט קריא.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
פעם התכתבתי עם מישהי שהיא קצת מנטורית בנושא כתיבה יוצרת.
היא המליצה לי לקרוא כמה מסיפוריו (הקצרים) של אתגר קרת.
חלקם מדכאים מאד...
אז קראתי אחד או שניים וזרקתי את הספר בחזרה לסיפריה. הוא פשוט עיצבן אותי...
ולא שאתגר לא יודע לכתוב. הוא יודע. אבל המסר והתוכן? ממש לא היו לרוחי!
אז כשהיא שאלה מדוע נעצרתי, השבתי שזה לא מוצא חן בעיני.
ומה היא השיבה? "דווקא מה שלא מוצא חן ראוי לתשומת לב יתרה. לא הכל בחיים פשוט וקל, ולא הכל מסתיים בהפי אנד. אז צריך גם לדעת להציג את הרע באופן הנכון, ואת זה אתגר עושה כראוי. כדאי שתלמד ממנו" אז העדפתי לפרוש גם מכתיבתו וגם מהערותיה... סורי.

מיכי 10

Member
גם לי זה קרה לא פעם: שספר לא מצא חן בעיני מההתחלה, ולא נתתי

לו צ'אנס. ולא שאני חייבת שכל ספר יסתיים בהפי אנד. זו העדפה שכן, אבל זה לא חייב להיות בכל מחיר.
כבר לפני שנים, החלטתי שאין לי עודף זמן לבזבז על ספרים ברמה נמוכה, או על ספרים שאינם גורמים לי הנאה מהקריאה שלהם. לכן אני לא קוראת למשל את הספרים של דוד גרוסמן ושל חיים באר, שניסיתי לקרוא כמה פעמים בעבר, ולא צלחתי אותם.
את חיים באר, ובעיקר את אשתו, הכרתי כאשר נפגשנו כמה פעמים בסביבות הבית, וגם הוא היה אז אדם נחמד בעיני. אבל הכתיבה שלו, לגמרי לא דיברה אלי.
ובכלל לא אכפת לי ששניהם נחשבים סופרים טובים מאד.
יש גם הרבה ספרים שהכותבים שלהם זכו בפרס נובל. אז מה? אם אני מתחילה לקרוא ספר שלהם, ואחרי כך וכך עמודים רואה שזה לא לטעמי, פרס הנובל הוא לא מה שישנה את דעתי.

כך שגם אני לא הייתי מסכימה עם דבריה של אותה מנטורית לספרות. את זה שלא הכל פשוט וקל בחיים, אנחנו יודעים ומרגישים לבד, ולא חייבים לקרוא את זה בספרים, או לצפות בזה בקולנוע או בטלוויזיה. יש לנו זכות בחירה בנושאי התרבות שלנו, ולכל אחד הטעם שלו.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
רק לגבי דויד גרוסמן... יש לו ספר שנקרא 'סוס אחד נכנס לבר'.
לא ספר גדול ולא ספר ככל הספרים. ה"כותב" נכנס למופע סטנד-אפ של איזה סטנדאפיסט די כושל, ומכאן הספר מתאר מילה במילה את המופע - למעט כמה משפטים שהם הוא מסביר מעט על המתרחש בשטח.
הספר הזה מרתק עד מאד, גם אם המופע עצמו לא היה "משהו". שווה קריאה!
ואגב, הוא זכה גם בפרס.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
ככל שזכור לי, הפרס התחלק חצי בחצי עם המתרגמת שתרגמה את הספר
לאנגלית.
ומה אגיד לך? 'הסיפור' עצמו הוא די טריוויאלי. אבל באמת שדייויד הצליח להגיש את הסיפור הזה בצורה מקסימה.
מאידך, קראתי את ספרו האחרון, https://www.e-vrit.co.il/Product/13760/אתי_החיים_משחק_הרבה
זהו ספר לא גדול אבל לא ממש קל לקרוא אותו. וגם. כתוב נהדר. אין מה לומר, לכתוב הוא יודע.
וכן. הספר מושתת על סיפור אמיתי, וככל שהוא קשה, כדאי להכיר גם את הפן הזה של החיים.

מיכי 10

Member
תודה! פתחתי את הקישור והצצתי בו, אבל לא קוראת תקצירים

או את מה שכתוב בעטיפות האחוריות של ספרים, מאז שהייתי כותבת בעצמי חווֹת דעת על ספרים לפני יציאתם לאור. לא רוצה להיות מושפעת ממה שכתבו אחרים, לפני שאני קוראת את הספר בעצמי.

אלא אם אני קונה ספרים כמתנות לאחרים, ואז כן קוראת, כדי להבין אם מתאים למי שיקבלו את המתנות.

מיכי 10

Member
מזל טוב! על התנהגות טובה? ואפילו לא הספקנו

לבקר אצלך בכלא.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
חח. פשוט שלחתי עוד מייל והסתדר. הם מודעים שיש בעיה.

מיכי 10

Member
אז "הרבה מהומה על לא מאומה"... וכן, לפי פורום משוב, הם בהחלט

מודעים לכך שיש בעיות. לא רק אחת. ואם מטפלים בהן - יופי.
אז "אביבן" חוזר למחסן הכלים של הגינה?

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
כן. לא ממש רוצה לחזור ל"אביבן". מה לעשות. לא מתאים.
ואני יודע שהם מודעים. רק שזה לא ממש עוזר. כל עוד הנבל ההוא ממשיך ומשתולל, זה משחק של חתול ועכברוש.

מיכי 10

Member
נכון. זה הטרול הכי אכזר ומגעיל שהיה אי פעם בתפוז.

מקלל, מנאץ ומנבל לא רק את המנהלים, אלא גם את האמהות והסבים שלהם ואת קברי הסבים, ומשתמש גם בשואה בתוך כל זה. חלאה שהגיעה מביב שופכין לטנף ולהרוס כל חלקה טובה.

לפני כמה שנים, כשהיו עדיין פורומים של ווינט, היה גם שם טרול אחד אכזר ודוחה. אבל הוא לפחות היה חכם ובעל חוש הומור, וגם השתתף בפורום השפה העברית באופן פעיל ומעניין. אבל היה מציק לחלקנו הרבה, בצורה מכוערת ורעת לב. עם זאת, הוא לפחות לא היה מנבל את הפה, אלא היו לו שיטות אחרות.
ולפני כמה שנים הוא נפטר פתאום.

למעלה