תפילת הנשים

תפילת הנשים

תפילת הנשים אני לא אכנס לויכוח הפוליטי של האם לשחרר בכל מחיר או לא, כי לא לנו הויכוח. אסור לנו לקחת חלק בדיון הזה, אלא להשאירו למקבלי ההחלטות. ברור לי כאמא, שאין שום מחיר בעולם לחייו של גלעד שליט. הוא ילד שנחטף מחייו אל תוך הגיהינום ורק מחכה שיושיעו אותו. גלעד הילד של כולנו, אבל בראש ובראשונה הוא הילד של נועם ואביבה. הם עושים ויעשו הכל למען ילדם המצוי במצוקה כה גדולה. אינני יכולה אפילו לנסות לדמיין איך נועם ואביבה שורדים ביומיום. איך אפשר להמשיך לחיות במצב כזה? והרי גם למות אי אפשר, כי מי יילחם למען בנם? מי יתעקש להצילו? יש פתרונות רבים ומגוונים, לא רק בתחום שאלת המחיר, כולנו מכירים אותם. לא בזה עסקינן, אלא בתמיכה, בהבעת ההזדהות ובעיקר בקטרזיס ציבורי שכולנו באיזשהו מקום כבר חיכינו לו. אני רוצה לקרוא כעת לכל הנשים, לעשות מאמץ קצת אחר, מכיוון שונה. אינני אדם דתי, אך אני מאמינה, ומדליקה נרות בערב יום שישי טרם כניסת השבת. חשיבות גדולה יש להדלקת נרות אלו, בעיקר בהתכווננות, ובתפילה החרישית הנאמרת ביני ובין האלוקים. ושם, במקום הקדוש ההוא, אני רוצה לקרוא לכל הנשים לקחת חלק בתפילה נשית ורוחנית אולי מהגדולות שידענו. ביום שישי, דקות ספורות לפני כניסת שבת, כל אחת תמצא לעצמה את המקום הראוי להדלקת הנרות, ושם ברגעים שלאחר תפילת הנרות, בעת התחינות והבקשות של אישה לעצמה ולביתה, שם נעלה תפילה גם לאם אביבה שתזכה לראות את בנה, גלעד, בקרוב ובמהרה בימינו. אין זה עניין דתי, אלא רוחני. אני לא יודעת אם זה יעזור, אבל זה בוודאי שלא יזיק. אולי נצליח להרעיד אפילו את השמים. טלי וינברגר [email protected]

למעלה