תפיסה מרחבית - האמנם?

sense9

Member
מנהל
תפיסה מרחבית - האמנם?

מחקר חדש שנערך במכון לתקשורת באונ' טוהוקו ביפן גילה כיצד בני אדם תופסים תנועה בעולם התלת מימד. גם תנועה כזו שהם אינם רואים.

החוקרים עיצבו פנאל שכיסה 360 מעלות כדי ללמוד על התפיסה המרחבית של בני האדם - גם כזו שהם אינם רואים באופן ישיר. המשתתפים הצליחו לאתר אוביקטים במרחב- גם שלא ידעו על קיומם.

ממצאי המחקר מצביעים על כך שהתמונה של המרחב קיימת במוח וניתן להשתמש בה "ללא צורך להסתובב" - במילים אחרות, לבני אדם יש עיניים בחלק האחורי של ראשם.

"המוח שלנו בונה עולם של 360 מעלות, למרות שבדרך כלל אנחנו מודעים רק לאזור שלפנינו".

המחקר נערך ע"י פרופסור שיואירי. זה המחקר הראשון בנושא תפיסה מרחבית של בני אדם בתלת מימד

http://neurosciencenews.com/visual-field-9025

uzi2

Active member
עברית שפה קשה.

אני לא ממש יודע איך לתרגם לעברית את המונח unconscious awareness. ("מודעות לא הכרתית" לא נשמע טוב, וגם "מודעות לא תודעתית" נשמע מוזר).

כי זה לא בדיוק שבמוח לא היה המידע או שבאמת יש לנו עין אחורית.

ממה שאני מבין (ואני מודה שזה מקריאה מהירה ולא יסודית של המאמר), המידע לא הגיע ל- conscious wareness אבל כן ל- unconscious awareness.
היתה תבנית חזרתית לאותיות T והמוח ידע לזהות אותה בשיפוט מהיר (snap judgement) אפילו שהמידע לא הגיע למודעות (ההכרתית), והאנשים לא היו מודעים (consciously aware).

למעלה