תפריט הקיצורים 2.08

• פותח הנושא AO
  • פורסם בתאריך

AO

New member
תפריט הקיצורים 2.08

מה חדש ב 2.08: בקטגוריה הערות – נוספה אפשרות להחלפה דו כיוונית בין תוכן התא לבין ההערה. בכל האופציות תחת קטגוריה זו תיקנתי את הפעולה כך שבתא ריק לא נוצרת הערה (במקום הערה ריקה בגירסה הישנה) תיקון בקטגורית הנוסחאות - נוסחאות שמתלבשות על נוסחאות אחרות (עיגול וביטול שגיאות) לא פועלות על תא ריק. קטגוריה חדשה – ביקורת – הצגת חצים על כל התאים המזינים את התא שניבחר או מוזנים ממנו. בניגוד לאופציה שקיימת באקסל אין צורך בלחיצה נוספת כדי לחשוף כל פעם עוד רמה של הזנה כלומר כל התאים הקשורים לתא הניבחר נחשפים בלחיצת כפתור אחת. בקטגוריה אימות נוספה אפשרות ליצור רשימה נפתחת מבוססת על רשימת הערכים בתאים שניבחרו. בניגוד לפעולה הרגילה של אקסל בתפריט הקיצורים אפשר ליצור את הרשימה הנפתחת בגליון שונה מזה שבו נמצאת הרשימה המקורית. (ניתן לעשות את זה באקסל רק אם לטווח הערכים יש שם – ולכן המאקרו יוצר שם לטווח הערכים ומשתמש בו) בקטגוריה הדבקה מיוחדת הוספתי אופציה של גזירה + הדבקה מיוחדת: התאים שניבחרו ניגזרים (עיצובים + ערכים) ובתאי היעד ניתן לבחור מה להדביק. זו אופציה שלא קיימת למיטב ידיעתי באופן רגיל באקסל. הפתרון שמצאתי לכך הוא די מסורבל (אבל בד"כ עובד) אני גוזר את התחום שסומן, מדביק אותו בתא היעד אבל לא בגליון שניבחר אלה בגליון זמני ומשם אני מעתיק ומבצע הדבקה מיוחדת בתאי היעד בגליון שניבחר . אחרי כל זה נימחק כמובן הגליון הזמני. אם מישהו חושב על דרך טובה יותר נא לעדכן אותי. שלבי ההתקנה למי שלא מכיר או לא זוכר: (אל תאלתרו ואל תקצרו – זו הדרך) משנים את סיומת הקובץ ל zip ופותחים את הזיפ. שומרים את אחד מקובצי ה – xla במקום כלשהו בדיסק שלכם (h=עברית, e=אנגלית) בוחרים באקסל בתפריט כלים/תוספות- אם התקנתם גרסה קודמת מבטלים את הסימון על ידה. בעזרת לחצן "עיון" מאתרים את הקובץ xla במקום ששמרתם אותו. מאשרים. עונים על כל השאלות בכן. לא לשכוח – התפריט מוצג אוטומטית עם ההתקנה אבל הסרגל אינו מוצג אוטומטית- אפשר לבחור אותו מרשימת הסרגלים ואז הוא יוצג במלואו (אבל יעלם בכל פעם שתסגרו את אקסל ותיפתחו מחדש) דרך אחרת היא ליצור לעצמכם סרגל מותאם אישית שאליו תיגררו רק אייקונים שמעניינים אתכם מהסרגל שלי. אלון

למעלה