תקציב סרט - משימה בלתי אפשרית

לילך בר

New member
תקציב סרט - משימה בלתי אפשרית

זו פעם ראשונה שבה אני מקבלת תפקיד של הפקת סרט, ואני מוכרחה לומר שאני לא ממש מבינה איך אפשר לסגור ב50-60 אלף דולר הפקת סרט דוקומנטרי בן 50 דקות לפחות, באיגוד הבמאים, הסבירו לי שהבמאי חייב לקבל מינמום 11.500$ העורך רוצה 350$ למשמרת ועוד 160 דולר צריך לשלם על שכירת חדר ההפקה, וטוען שהוא יהיה זקוק ל 20 ימי עריכה לפחות, [ יחד כ 10 אלף דולר ] לצלם צריך לשלם כ200 דולר עבור 20 ימי צילום, = 4000 דולר ולמקליט ואיש הסאונד 150 דולר, = 3000 דולר, לשכירת המצלמה וסט סאונד צריך לשלם 5000 דולר ועוד לא דיברנו על דיגיטטור, ועל עריכה און-ליין, שהיא יקרה להחריד, פס-קול, וזכויות על שימוש בקטעי קול ותמונה, וביטוח, מישהו יכול להסביר לי איך מתחלק תקציב של סרט דוקומנטרי? והאם יש משהו ששכחתי ברשימה?

לילך בר

New member
תקציב הפקה - סיכום חלקי

שכחתי משהו? במאי 11.500$ עורך 8.000 $ צלם 4000 $ מקליט: 3000 $ מראיין: 3000 $ חדר עריכה - אוף ליין: 3200 $ חדר עריכה - און ליין: 2000 $ השכרת סט מצלמה וסאונד : 5000 $ סה"כ יחד: 39700

לילך בר

New member
10 אחוז מהתקציב או 11.500 $

אני ממש לא מבינה, כמה אני אמורה לשלם לבמאי? 10 אחוז מתקציב ההפקה? [ = 5000 $] או מינימום 11.500? וכמה משלמים, לעורך שזה לא משמרת אחת ב350 דולר, אלא "תקציב פרוייקט" ? 5000 $?

יקירתי, מעמיסים אליך...

איך עורך יכול לדעת שזה יקח לו 20 ימים לפני שהוא ראה את החומר? אין תעריף מינימום לבמאי, את המפיקה, הכסף אצלך לא אצל איגוד הבמאים (מה זה?) צריך עור עבה בשביל להפיק, תחזיקי מעמד.

לילך בר

New member
תודה ל 0g30 ! אתה ענק! ../images/Emo24.gif

כבר חשבתי שאני מודיעה על התפטרותי מהתפקיד החדש, ובאמת, איפה אני נכנסת בתקציב הזה? [ אמרו לי להגיש את התקציב הראשוני מינימלי, ולא אמיתי, ורק אחר כך, במשא ומתן, לומר להם - זה מחיר העלות שלי, ומה עם הרווח שמגיע לי,,, ???? תודה 0g30 ששלח לי הסבר ארוך, ומאוד מקצועי, ושקלט שהתמחור שלי, כמפיקה, לא כלול! מה שעדיין מטריד אותי, זה עם הבמאי לא יוכל אחר כך, לבוא בטענות ותביעות, בגלל שהוא לא קיבל את המינימום של האיגוד, גם לי בא להגיד לאיגוד הבמאים שילכו לעזזאל, אבל, אין לי סיכון שהוא ידרוש אחר כך סכום נוסף על מה שקבענו בחוזה, בשם שכר המינימום של הבמאי?

balloon

New member
יש עורכים יותר

זולים ב 250$ למשל ולא פחות טובים . 100$ למשמרת זה משמעותי ב 20 ימי עריכה (חסכון של 2000 $ ) ככלל במצב התעשייה כיום תוכלי להוריד גם לבמאי וגם לצלמים את המחיר או למצוא אנשי מקצוע במחיר הגיוני. אגב 0G גם אנחנו רוצים לשמוע את ההסבר שנתת ללילך

לילך בר

New member
דוגמא של תקציב סרט דוקומנטרי

קיבלתי אותה ממישהי בפסטיבל דוקאביב אם אני לא טועה, BUDGET ESTIMATE - IN USD Length: 52 Minutes Format: Beta Sp Days of Shooting: 12 Days of Editing: 50 (off line) A. Research/ Script................................................................. $ 4,300 B. Director............................................................................. $ 12,900 C. Crew.................................................................................. $ 12,333 D. Equipment......................................................................... $ 5,256 E. Stock.................................................................................. $ 1,700 F. Editing...........................................................................…. $ 37,090 G. Transportation ………………………..........................….. $ 4,320 H. Perdiems, Hotels............................................................… $ 4,660 I. General expenses (archives, music rights)........................… $ 9,460 Sub Total: $ 92,019 Insurance 2.5% $ 2,300 Contingency 5% 4,600 Production house fee 10% $ 9,201 Total: $ 108,120

לילך בר

New member
ככה יראה התקציב של הסרט שלי:

יש הערות? במאי: 12000 $ צוות: [צלם, מקליט, מראיין ] 9000 $ ציוד: [מצלמה וסט סאונד ] 7000 $ עריכה [ עורך, חדרי עריכה ] 14000 $ הוצאות כלליות: [תחבורה, חומרי גלם ועוד ] : 5000 $ זכויות: [ מוסיקה, קטעי ארכיון ] 5000 $ תחקיר 7000 $ ביטוח: 3000 $ זה בכלל נכון לכתוב כך? מילה אחת ואחר כך פירוט בסוגרים, או שזה יראה לא מקצועי?

0g30

New member
אז איך הבמאי קפץ ל 12000 את תוותרי

ע"פ חישוב שלי הגעת ל 62000 $ ועדיין לא תקצבת הכל ......... תשבי עם תוכנת EXCEL ותחלקי לעמודות, תפקיד/פריט, עלות ליום/פריט, מס´ ימים/פריטים, סה"כ . צלם 200 $ 20 סה"כ. מחולק לפי סעיפים של קדם הפקה תחקיר סיורי לוקיישן , הפקה , צילומים, פוסט הבאה לשידור....את חייבת לפרט כל פריט עלות ומספר פריטים, בקו התחתון תוסיפי 12% במאי , אחריו 2% ביטוח הפקה , ותחתיו 5% בלתי צפוי ו 10% רווח הפקה, הבלתי צפוי הוא צפוי מאוד איפה קופה קטנה מוניות להקפיץ קלטת, מרואיין, או כל דבר אחר.......... לגבי מוסיקה קטעי ארכיון ....קטעי ארכיון זה דבר יקר לאללה בכל הארכיונים, לרוב אם הסרט משודר אצל אחד הזכיינים פניה מסודרת דרכם תוזיל את העלויות משמעותית (נהוג אצלהם לתת אחד לשני תמורת שקופית באדיבות), קטעי מוסיקה את לא הולכת לכתוב מוסיקה מקורית אם גם לא תשתמשי בספריות ורק בדיסקים , עלות התשלום תחול על הגוף המשדר לפי הסכמי האקו"ם שלו , תחקיר 7000 $ ?????כמעט 15% מהתקציב??????? מוגזם גם את התחקיר הבמאי עושה ???? לא ברור מה הסיפור של המראיין ? הוא מצטלם? או רק שואל שאלות ברקע ? ואם כך אז מה בדיוק מעורבות הבמאי היוקרתי ?......יש לך קריינות בסרט, תרגום וכותרות , כל המרואיינים מדברים עברית ברורה ? הסרט נעשה לשידור בארץ ? ע"פ מה הגעת לחישוב הסעיפים הוצאות כלליות , מוסיקה קטעי ארכיון,וביטוח. חשוב לי לדעת מי הרוח המניע מאחורי הרעיון ? הבמאי ? התסריטאי? התחקירן ? המפיק? תבדקי את עצמך לגבי עלויות של תחבורה וחומרי גלם תמיד כדאי לקנות קלטות ישירות מישפאר ולא ממשכיר הציוד שגובה עשרות אחוזים רווח על קלטות. בקיצור להגיש את זה כך נראה מאוד מאוד לא מקצועי ..... בתוכנת EXCEL יהיה לך גם הרבה יותר נוח לעבוד על התקציב ולקבל תמונה כוללת של עלויות ההפקה .לפי חישוב שלי העריכה אמורה לעלות ל20 משמרות 6000 $ עורך , 3200 $ חדר OFFLINE , 1600 $ ON LINE כולל עורך , 1200 $ שתי משמרות סאונד כולל טכנאי .12000$ תוסיפי חומרי גלם לעריכה ואולי משמרת מקינטוש לעיצוב סטריפים ופתיח אולי עוד 700 $ וזה בחישוב גס אם את משתוללת ......... עלויות צילומים לכמה ימי צילום את מתייחסת ? לגבי הבמאי אל תהיי פראיירית עם כל הכבוד ויש לי הרבה כבוד גם אני מביים לפעמים וזו עבודה קשה מורטת ומחייבת במאי חייב לפעול במסגרת התקציב הכוללת של הסרט אם הבמאי שלך רוצה 20% מהתקציב אולי הוא לא הבמאי הנכון לסרט הזה........ דבר נוסף שמעטים יודעים, היום ניתן לגייס לסרטים דקומנטרים חסויות וכסף של גורמי מימון חוץ , בדיוק כמו בתכניות טלוויזיה . על מה הסרט? יש גופים שהוא משרת את מטרתם ומסריהם? לסרט שהפיקה ידידה שלי על הגיל השלישי גייסתי מעל 35000 $ מגופים מסחריים שיש להם עניין כלכלי בגיל הזה. חשוב לבדוק את זה לפני תחילת הצילומים........

לילך בר

New member
ממש כל התורה על רגל אחת!

[למנהל הפורום: חייבים להוסיף את ההודעה הזאת להודעות המומלצות!] תודה רבה על ההשקעה העצומה, ואני מתחייבת לתת לך ששמך [הלא וירטואלי,,,]יופיע תחת המילה "תודה" בסרט! כעת, לתשובות: 1. הרוח החיה מאחורי הפרוייקט, זו אני, התחקירנית והתסריטאית, עד לא מזמן הייתי מחוברת לאחד המפיקים הכי נחשבים בארץ, וזה היה אמור להיות הפרוייקט התיעודי הכי נחשב שלו השנה, אני דרשתי שימתין עם משא ומתן על הפרוייקט, ויחכה עד שערוץ 10 יעלה לאוויר, כי האמנתי שאז, בשם התחרות, נקבל הרבה יותר, בפועל, הערוץ התרסק, וגרר איתו את כל התעשייה, למרות זאת, המפיק שלי ניסה לנהל משא ומתן עם הערוץ הראשון, ואחרי שהם לא הגיעו להסכם, המפיק שלי הודיע לי שבתקציבים של היום, אין סיכוי שהוא יפיק סרט תיעודי כלשהו, בתקופה הקרובה, כי בפחות מ40 אלף דולר רווח, הוא לא נכנס לשום הפקה, הוא נכנס רק להפקות שהוא בטוח שמתח הרווחים מהם הוא גדול, ובתקציבים של היום, - הוא מעדיף לקחת קצת חופש, ולא לעשות כלום, עד שהתקציבים ישתנו, אני, לעומתו, לא יושבת על חסכונות ענק, ולא יכולה לקחת חופש, וזו הסיבה שאני מנסה לקדם את הפרוייקט כרגע, כמפיקה שלו, עשיתי כבר החלטות כואבות, ולמרות שמלכתחילה זה היה אמור גם בכלל להיות סדרה תעודית, ולא סרט, אני מוכנה להתפשר על סרט תיעודי, [ואולי בעוד שנתיים לחזור לנושא, הפעם כסידרה] מבחינת רווחים, כל עוד הייתי מחוברת למפיק שלי, הייתי אמורה להרוויח רק כ5 אחוז, בתור תחקירנית ותסריטאית, אז למרות שכרגע התקציבים שונים, הרווח שלי לא אמור להיות שונה כל כך, כי הפעם אני אמורה לקבל תשלום גם כמפיקה, 2. בנוגע לשאלתך בדבר חשיבות המראיינת: מדובר בפרופסורית ידועה, ומעבר לידע המדהים שלה בנושא, שאין לבמאי, והיכולת שלה להרכיב שאלות מרתקות - יש לה את כל הקשרים שצריך, כדי להשיג ראיונות מרתקים, מבחינתי היא יותר חשובה מהבמאי, ואני מקציבה לה 3000 $ מהתקציב, ואולי אף יותר, הצלחתו של הסרט תלוייה במידה רבה בה, יהיו לי עוד תשובות, וגם שאלות, בהמשך,,,

למעלה