תראו את המזהם שהבן שלי סיכן עצמו

תראו את המזהם שהבן שלי סיכן עצמו

על גג הבית על מנת לצלם אותו לפני כ- 10 דקות

תחנת הכח בחדרה?

אגב, דווקא בעניין התחנה ראוי לציין שחברת החשמל רכשה קרקעות פרטיות באזור התחנה כדי למנוע אפשרות של בניית שכונות מגורים בעתיד בקרבת התחנה. בקרקעות אלו אמור לקום בעתיד הגן הלאומי חפציבה (חוות פועלים נטושה מראשית המאה ונופי שדות פתוחים סביבה).

שמורת חפציבה

אכן חברת חשמל מנסה לדאוג לשמירה על הסביבה אבל נקודות שחורות על מכינית לבנה הם לא תופעה נדירה בימי רוח חזקה בחדרה או בימי רוח חלשה בפרדס חנה ומזרחה. לגבי חפציבה האתר שוקם ופתוח למבקרים

רפי עשת

New member
פארק נחל חדרה

לקירור יח' הייצור של תחנת הכוח שואבי 16,000 קוב מי ים בשעה (16 מיליון ליטר). בסיום עולה הטמפ' שלהם ב- 10 C. נכנסים לג. אולגה. בפניה ראשונה ימינה ובקצה הכביש שמאלה (מע') עד השלט 'פארק נ. חדרה', ממנו צפ' עד הפארק.

סרטנים

חובבי סרטנים ימצאו שם מקום שוקק חיים במים החמים היוצאים מהתחנה

נדמה לי שחלקה של חח"י יותר קטן.

הם התחיבו לתת 10 מליון ש"ח (סכום זניח בהשואה לעלות תחנת הכח) להקמת הפארק שמדרום לנחל חדרה ולשיקום הנחל. הניהול הופקד בידי רט"ג והביצוע בידי קק"ל. מנהל מקרקעי ישראל היה צריך לרכוש את האדמות הפרטיות שבאזור, ליצור רצף עם חפציבה וליצור פארק שיהיה דומה לגני יהושע בת"א. עד כמה שאני יודע, הרכישה לא הסתימה והפארק קצת תקוע. ראש עירית חדרה יצא פרייר מכל העסק הזה.

שקל מול שקל

למיטב זכרוני דובר בעסקת שקל מול שקל של חברת חשמל מול העיריה וממשלה, עיריית חדרה לא נתנה כרגיל כלום, ראש עיריית חדרה אינו פרייר רק תושבי העיר לצערי הם הבעיה העקרית בפארק היא שם מה שנעשה נהרס מהזנחה

רפי עשת

New member
חשוב לזכור, למי שלא כ"כ מתמצא:

בין חפציבה לפארק תחנת הכוח זורם כבישון - 4 (כביש החוף, שכאן הוא באמת ליד החוף, בניגוד לבעיית החולות, דר' ליפו, עליה דיבר עמית). לכן קשה חדמיין כיצד ניתן לאחד את שני החלקים

רפי, כרגיל אתה טועה. יש שביל מחבר.

אפשר ללכת ברגל מחפציבה לאורך הנחל לשפך. זה לא שייך לדמיון, זאת מציאות.

טוב לדעת

אפילו אני לא ידעתי, למרות שהייתי בחפציבה ובפארק נחל חדרה לפני כמה חודשים. מודה באשמה - לא התקרבתי יותר מדי לכביש הראשי...

שביל לאורך הנחל

כאשר הולכים מגיעים גם לנקודה שבה נעשה המעקף של הנחל לצינור שמזרים לים את המים של הנחל ושמאותה נקודה שבה ישנם מי ים.

רפי עשת

New member
עדיין שביל להולכי-רגל אינו קשר ישיר

* לעמית - האם השמורה כוללת את המצוקים אל הים, מתחת לבית ההבראה?

לצערי, לא

וכדי לעשות סדר: יש את אדמות חפציבה בין כביש 2 וכביש 4, שחלקן מוצע כגן לאומי וחלקן ככל הנראה הולך להיבנות בין שכונת חפציבה ובי"ח הלל יפה. יש את פארק נחל חדרה, שהוא רצועה צרה לאורך הנחל, חלקו בגדה הצפונית חופף לגן הלאומי חולות קיסריה, הנמשך גם ממזרח ומצפון לתחנת הכח. הפארק עצמו הוקם ומתוחזק בידי קק"ל. יש את פארק השרון, בשטחים מדרום לגבעת אולגה, גם הוא מורכב מכמה שמורות. האזור הימי ממערב לפארק השרון הוא שמורת ים גדור. השמורה המקורית היתה אמורה לכלול גם את הקטע הזה, וגבולותיה שונו כך שיתחילו מהקצה הדרומי של גבעת אולגה. מעבר לכך, בשל סכנת התמוטטות המצוקים, לפני כמה שנים בוצעו עבודות לריסוק המצוק, ייבוש ים ובניית דרדרת מלאכותית למרגלות המצוקים כדי שבית ההבראה לא יכורסם בידי גלי הים. ברור ששטח שעבר הרס כזה אינו ראוי להיכלל בשמורת טבע (הגם ש"בית חנקין" הנמצא שם, ראוי להיות בעתיד אתר לאומי לשימור).

בית חנקין שוקם שוחזר ונבנתה בו

מצגת על תולדות הבית ואלו שכמעט גרו בו. אבל מי שזכתה במכרז לנהל את המקום ולפתוח אותו (כולל בית קפה במקום) החליטה שזה לא משתלם לא באים מספיק וכיום הבית סגור אלא אם מצליחים לתם מראש ביקור. הגיע הזמן לטפל באלו שכביכול פועלים במסגרת סיכום אתרים של החברה להגנת הטבע מה טוב עשו ומה רע עשו ומה יותר?

מה דעתך שנפתח על כך דיון חדש?

תפקוד המועצה לשימור אתרים בהחלט מצדיק אשכול נפרד, בו אני מקווה שישתתפו יותר גולשים.

למעלה