תרגום מתוך קטע של בר בר חנה.

תרגום מתוך קטע של בר בר חנה.../images/Emo67.gif

אשמח לכל מי שיוכל לתרגם לי מארמית את הקטע הנ"ל: תלמוד בבלי סדר נזיקין בבא בתרא דף ע"ג: "ואמר רבה בר בר חנה זימנא חדא הוה קא אזלינן בספינתא וחזינן ההוא כוורא דיתבא ליה חלתא אגביה וקדח אגמא עילויה סברינן יבשתא היא וסלקינן ואפינן ובשלינן אגביה וכד חם גביה אתהפיך ואי לאו דהוה מקרבא ספינתא הוה טבעינן" אודה לכל העוזרים בעניין. איש המתח.

asaf2000

New member
בבקשה

אמר רבה בר בר חנה: פעם אחת נסעתי בספינה וראיתי דג אחד שהיה עליו הרבה חול, וגדלו עליו צמחים, חשבתי שזו יבשה ועליתי ואפיתי ובישלתי עליו, וכאשר התחמם גבו התהפך, ואילולא הייתה ספינתי קרובה הייתי טובע.

../images/Emo188.gifבוודאי!

עמקות גדולה יש בדבריהם. בספר ליקוטי מוהר"ן מובא סוד המאמרים של רב בר בר חנה.

רבנו נחמן זצ"ל

משתמש הרבה במאמרים של רב בר בר חנה כל המעוניין לקבל את הספר ליקוטי מוהר"ן כריכה קשה רק ב 10 שקלים יצור קשר בהודעה פרטית והספר בדרך אליו כנ"ל כח ספרי רבנו המעוניין ישלח מסר ! ליקוטי מוהר"ן-18 -גדול 25 ספורי מעשיות 15 גדול 23 ספר המידות 15 גדול 25 לקוטי תפילות 18 גדול 24 השתפכות הנפש +משיבתנפש גדול=25 משיבת נפש 15 חיי מוהר"ן 25 לקוטי עצות 15 אב"י הנחל 25 שיחות הר"ן 15 שיחות הר"ן גדול 25 תקון הכללי -גדול 3 קטן- 70 אג' כתבי רבי נחמן 25 (קיצור ליקו"מ+תפילות) עצות המבוארות 25 אוצר היראה 110 5 חלקים המפואר עלים לתרופה 25 ימי מוהרנ"ת 25+שבחי הר"ן כל-בו לישועות 25 חוברות לילדים 20 כוכבי אור-25 כתבי רבי ישראל 15-מכתבי רבי ישראל סבא ומכתבי רבו רבי ישראל קרדונר זצ"ל מכתבי שמואל 18 ישראל סבא 25 עצות ותפילות 30 מבעיר הלבבות 30 חומש בראשית ,שמות,ויקרא,במדבר דברים, -25 ציון המצוינת 25 ספור בעל הפתק לילדים 20 חוברות לילדים-7 ועוד:זמירות שבת ברסלב בהוצאת נק' טובות 5 שקלים. זיווג חוברת נק' טובות-5 שקלים תיקון הכללי קטן עם ניסים וזמני השבת-שקל שרשרת האש שלי -32 שקל כיפה נ נח 13 שקל פונפון ובלי פונפון שחור ולבן. דסקים של מוזיקה 35 שקלים ישראל דגן דסקים וקלטות. קלטות רונן חזיזה וכו' 25 שקלים. דסק סוד מכל העולם של הסבא זצ"ל 5 שקל. כבר אמר רבנו הקדוש שכתביו הם אתחלתא דגאולה ! ואת תורתו לקח ממקום שאף אחד לא לקח משהם תורה !! מחירי עלות! הספרים מגיעים בע"ה יתברך תוך שבוע בלבד ! ניתן לראות ולהזמין את המוצרים בחנות האתר http://www.shop.myhappy.org

למעלה