תרגילים בסטטיסטיקה.....

נטע 17

New member
תרגילים בסטטיסטיקה.....

יש לי שני תרגילים בסטטיסטיקה שאני לא מבינה כי פשוט לא למדתי טוב את הנושא הזה (ירדתי מ5 ל-4 יחידות אחרי שהם למדו את הנושא הזה כבר) אז אם מישהו יוכל להסביר ולפתור לי את התרגילים אני יודה לו מאוד. מהספר הורוד ל4 יחידות של גבי יקואל: במבחן שנערך ל-200 תלמידים התקבלו הציונים 6 7 ו-8 בלבד. התלמידים חולקו לשתי קבוצות,בנות 100 תלמידים- קבוצה א´ וקבוצה ב´,שממוצע הציונים בכל אחת מהן היה 7. א.הראה בדרך מילולית או חישובית,שבכל אחת משתי הקבוצות מספר התלמידים שקיבלו 6 היה שווה למספר התלמים שקיבלו ציון 8. ב.סטיית תקן בקבוצה א´ הייתה 0.8. מצא את מספר התלמידים בקבוצה זו שקיבלו ציון 7. ג.חשב את סטיית התקן בקבוצה ב´, אם ידוע שמספר התלמידים,שציונם 7 בקבוצה ב´,היה גדול ב 20 ממספר התלמידים,שציונם 7 בקבוצה א´. תרגיל שני: ערגו סדרה של 30 מדידות ביומיים: ביום הראשון נערכו 10 מדידות,נמצא ממוצע 7.5 וסטיית תקן 2. ביום השני נערכו 20 המדידות האחרות, ונמצא אותו ממוצע 7.5 אך סטיית התקן הייתה 3. א. מצא את סכום ריבועי הסטיות מהממוצע בכל אחד מהימים? ב.מהי סטיית התקן של כל 30 המדידות? בתודה רבה רבה, נטע.

אני בטוחה שישמחו להסביר לך... ../images/Emo13.gif

אבל "לפתור לך"
תמורת תשלום הרבה ישמחו... זו לא מטרת הפורום.

*זינה*

New member
לפעמים... ../images/Emo13.gif

לפעמים דרך פיתרון אפשר להבין את ההסבר...
זאת דעתי בכל מקרה.

נטע 17

New member
זה גם מה שאני חושבת.......

כי למשל בנושא סטטיסטיקה זה בעיקר נושא של נוסחאות ולהציב הבעייה היא שאני לא למדתי סטטיסטיקה כמו שצריך אני ירדתי מ-5 ל-4 יחידות שב-5 לא לומדים וכאשר ירדתי ל-4 המורה שלי כבר סיימה ללמד את הנושא הזה אז כמובן שעברתי על הנושא ולמדתי אותו אבל עדיין יש תרגילים שאני לא מצליחה לפתור ואם אני רואה דרך פיתרון זה מאוד עוזר לי
אז אם עצבנתי מישהו בהודעה שלי אני מצטערת מאוד כי אני חשבתי זה פורום שבו עוזרים אחד לשני בבעיות שמתקשים בהם
ביי ביי ותודה למי שעזר לי, נטע.

femme_fatal

New member
הנה התשובה לשאלה הראשונה

יצאתי מנקודת הנחה שהוכחת כבר את סעיף א´ (זה עניין של פרופורציה או יחס). בקובץ המצורף יש את המשך התשובה

ל femme ולכולם - קחו אתגר !

מכיוון שבכל זאת זהו פורום מתמטיקה... איך עונים על השאלה של נטע (כל אחד משלושת הסעיפים) בהסבר פשוט וקצר בעברית, בלי שום נוסחאות, חישובים ושורשים ?
רון חשבון α•βƒ²(Δ)³+πº∑Ǿ ℓim(x→∞)ε∫¼±

Halfbaked

New member
תיקון קל

בקובץ המצורף להודעתך כתבת ביטוי המתאר את ריבוע סטיית התקן (ואף כתבת S בריבוע). אולם השווית אותו ל-0.8, סטיית התקן עצמה. יש להשוות את הביטוי ל-0.8 בריבוע, כלומה ל-0.64. מכאן שמספר התלמידים שקיבלו 6 או 8 הוא 64, והשאר ייכתב בספר דברי הפורומים. נטע - אני מקווה שאת מרגישה כעת שאת יכולה לפתור בעיות כאלה לבדך. בהצלחה, יובל.

femme_fatal

New member
ובקשר לשאלה השניה

אני לא בטוחה אבל אני אנסה להסביר בכל זאת. נכתוב את נוסחת סטיית התקן ונציב את הנתונים ביום א´: 2= T / 10 (T= סכום ריבועיי הסטיות מהממוצע של כל הימים) T= 20 ביום ב´: (באותה דרך, כאשר Z=סכום ריבועיי הסטיות) Z=100 על מנת לחשב את סטיית התקן של שני הימים יחד: 30 / (Z+T) 30 / (100+20) = 4 מקווה שזו התשובה..

תיקון לפתרון שלך

מצורף קובץ וורד עם הדרכה לפתרון. אם משהו לא ברור - חופשי תחזרו ותשאלו !

הערה לקובץ הנ"ל

בגלל תקלה לא ברורה בקובץ המצורף, בנוסחה של סטיית התקן, לא מופיע סימן "בריבוע" במונה . כלומר צריך להיות : x-x)²)∑ זה לא משנה דבר כמובן לפתרון כולו.

למעלה