תרגילי נשימות

ofiriofer

New member
תרגילי נשימות

בני בן 15. סובל מבעיות של ביטחון עצמי- מתבטא במצבו החברתי בכיתה. הוא בחור מופנם ושקט. בעוד כשבוא הוא אמור להציג פרנטציה בכיתה ואני מאוד רוצה לעזור לו. הבנתי שיש תרגילי נשימות שהוא יכול לעשות לפני אבל אני לא כל כך יודעת איך להדריך אותו. תוכל לתת לי כמה טיפים?
מה דעתך על טיפות הרגעה סטייל רסקיו? זה יכול לסיע לו?

תרגילי נשימה

היי, קשה להמליץ על משהוא מסוים. הבעיה היא בוודאי המופנמות שלו. תני לו מה שאת חושבת לעזור לשבוע הבא, אבל יש להשקיע לטווח הארוך ולחשוף את הבן שלך לקהל שרואה ומקשיב לו. אי אפשר להרגיש טוב מול קהל אם זה קורה אחת לשנה. ולכן צריך טיפול קוגניטיבי-התנהגותי יחד עם טיפול בהיפנוזה.

עם זאת, אני מצרף הסבר קצר על תרגילי נשימה. תרגילים אלו מתאימים מאד לתירגול כנגד פחד במה וחרדת קהל. כאשר מתרגלים את התרגילים הללו שוב ושוב, יש אפשרות טובה להנמיך מאד את המצב החרדתי.

נשימה ראשונה
1.) בשאיפה – נשום/י לאט דרך האף ושים/י לב רק לנשימה.
2.) בנשיפה - שחרר/י את כל מתח השרירים ושחר/י את כל האנרגיה של הידיים, כתפיים, צוואר, ותרגיש/י משוחרר או כבד. (יש לתרגל 3 פעמים).

נשימה שניה
1.) בשאיפה – התרכז/י במרכז הגוף: כ –3 ס"מ מתחת לקורקבן ו – 5 ס"מ לתוך הבטן.
2.) בנשיפה – שים/י יד על המקום של המרכז והתרכז/י שם. (יש לתרגל 3 פעמים).

נשימה שלישית
1.) בשאיפה – להגיד מלה חיובית או משפט שלם, אמירה אשר משקפת את אחת התקופות הטובות שלך בחיים, או משפט שדמות סמכותית אוהדת אותך היו אומרים עליך. למשל: "זורם", "חלק", "על הגובה", "שליטה נהדרת", "בטחון עצמי", "מיומנות גבוהה", וכו'.
2.) בנשיפה – התרכז/י בנקודה מסויימת ברצפה, ותחשוב/י: "אני מרגיש/ה נפלא". (יש לתרגל 3 פעמים).

בהצלחה!

למעלה