תרופה הומופאטית לדלקות אוזניים?

פריגת

New member
תרופה הומופאטית לדלקות אוזניים?

שמעתי שיש דבר כזה? האם אפשרי לקבל ייעוץ? וכמה אחוזי הצלחה יש לזה? ביתי בת שנה וחדשיים סובלת לרוב מדלקות אוזניים הולכות וחוזרת. עד כדי כך -שהאוזניים שלה מפרישות מוגלה. בעקבות כך, היא כמעט כל הזמן עם אנטיביוטיקה טיפולית או מניעתית- שגם כן עדיין לא הוכיחה את עצמה. אחרי 3 חודשים של לקיחת אנטיביוטיקה- ללא הועיל, החלטית לנסות משהו הומופאטי. האם אפשר לקבל עיצות? תובנות? בתודה מראש.

טוב את עושה.

להומאופתיה יש הצלחות טובות מאד בטיפול בדלקות חוזרות בילדים. חבל להרעיל את הגוף עם אנטיביוטיקה כשאפשר בלי זה. אלא מה-אין אפשרות לתת תרופה דרך הפורום, זה מחייב פגישה עם הומאופת והתאמה מדויקת לילדה על סמך אינפורמציה שנאספת בראיון. רשימת הומאופתים ניתן למצוא באתר האגודה להומאופתיה קלאסית. כל טוב עירית

פולספגן

New member
כדאי ורצוי להיות במעקב אצל רופא א.א.ג

אין לי מושג אם הומיאופתיה עוזרת, אך יש סיכוי גם להחמרה במצב ללא תלות (או שאולי עם תלות) בהומיאופתיה. הנזק שיכול להגרם הוא התפוצצות עור התוף. אל תקלי ראש בסיכונים ...

דלקת אוזניים מפרישה

לרב בדלקות מסוג זה הסיכוי להסתבכות כמו שתוארה ע"י פולספגן נמוך יותר שכן מעצם ההפרשה החוצה נוצר נקב טבעי ביור התוף, ממנו יוצאת הדלקת, נקב כזה מייצרים בצורה יזומה ופולשנית בכל ניתוח כפתורים שגרתי. מעקב אצל רופא הוא דבר לא מזיק. לגבי הומאיפתיה: מנסיוני ניתן לסייע ולמנוע דלקות אוזניים חוזרות , גם אם קיימת הפרשה וגם דלקות פנימיות באוזן. הרפואה הקונבנציונלית מתקשה לתת לכך מענה לרב מגיעים בדרך זה לניתוח כפתוריםשהוא פיתרון מסורבל ופרמיטבי גם לדעתם של רופאים רבים אלא שלא נמצאה בשיטה הקונבנציונלית דרך אחרת. ברב המקרים בהם טיפלתי נמנעו דלקות וניתוחים מיותרים. רפואה שלמה

פולספגן

New member
ממש לא נכון מה שרשמת

בד"כ עדיף טבעיות על פני התערבות חיצונית, אך כאן טבעיות יכולה לגרום נזק, כי נקב בעור התוף בצורה טבעית הוא לא מבוקר ועשוי לגרום להתפוצצות עור התוף (אני מניחה ש-zlp יוכל להרחיב בעניין). יש הבדל עצום בין ניקור עור התוף לבין ניתוח כפתורים. ניתוח כפתורים נעשה כאשר אין דלקת בעוד שניקור עור התוף נעשה בגלל דלקת חריפה וריבוי נוזלים פנימיים באוזניים שיכולים לגרום להתפוצצות עור התוף (ראי דוגמא כאן). דרך אגב, אם זה היה כ"כ פשוט, היו עושים ניקור עור התוף ומוותרים על ניתוח כפתורים, אז ...

תגובה

מה שאמרתי הוא שבהנחה שיש כבר נקב בעור התוף והאוזן מפרישה ולא מדובר במקרה של התפוצצות זו דלקת פחות קשה מדלקת פנימית כי נקב יכול להתאחות, כמו במקרה של כפתורים. גם בדלקת אוזניים פנימית ההמלצה של משרד הבריאות היא לחכות 48 שעות עד מתן אנטיביוטיקה כאשר אין סימנים מדאיגים בהולנד למשלהינו דלקת חריפה, , דבר שרב הרופאים אינם ממשים מסיבות שלהם ביותר, כך שאין מקום להפחדות מיותרות. בהולנד למשל , רב דלקות האוזנים אינם מטופלות באנטיביוטיקה. אגב, אינני מעוניינת להסית את הדיון בפורום לטיפול קונבנציונלי בדלקות אוזניים

פולספגן

New member
גם בארץ, מעל גיל 2 מטפלים לרוב ללא

אנטיביוטיקה ע"י טיפות בלבד, אלא אם כן יש חום שלא יורד מ-38.5 למשך מס' ימים.

פריגת

New member
אני במעקב תמידי אצל מנהל מרפאת אא"ג.

שלא ייעץ לי כלום- מלבד להמשיך ולתת אנטיביוטיקה. לכן, כמו שכתבתי קודם,החלטתי לנסות תרופות הומופאטיות.

../images/Emo45.gif

צריך לפעול בכל דרך שהולכים בה בזהירות, בהגיון ובשכל ישר. זהירות-לבדוק את המצב הפיזי בדרך הרפואית האפשרית. הגיון-לא להאכיל את הגוף באנטיביוטיקה שלא לצורך. שכל ישר-למצוא דרכים אחרות שעובדות. הומאופתיה עובדת נפלא בדלקות אוזניים. לכל ההומאופתים שכותבים כאן יש ניסיון רב בטיפול בבעיה הזאת כי היא מאד נפוצה. לכן אני יכולה להמליץ על הדרך ההומאופתית בביטחון מלא. כל טוב עירית

פולספגן

New member
לפעמים צריכים לדובב את הרופאים

האם לא שאלת את הסיבה להמשך האנטיביוטיקה? מה יקרה אם תפסיקי לתת אנטיביוטיקה? וגו' ... אם לא תשאלי, הרופא לא ינדב מידע, כי יש לו תור ארוך של חולים אחרייך.

פריגת

New member
שאלתי גם שאלתי...

האנטיביויקה שהיא לקחה ברציפות חודשיים וחצי- היא כביכול אנטיביוטיקה מניעתית- שהיתה אמורה למנוע דלקות אוזניים חוזרות, אך מאחר והמצב לא השתפר, אז כיון שאם או בלי אנטיביויקה המצב נשאר אותו הדבר, לכן הפסקתי עם זה- בהסכמתו. הוא אמר לי שעדיין מוקדם מידי להחליט מה יהיה , מכיון שהיא רק בת שנה וקצת והאוזניים שלה עדיין לא מספיק מפותחות- בשביל לקבוע אם היא תצטרך לעבור ניתוח כפתורים או לא.

פולספגן

New member
בן כמה הרופא?

הסיפור שלך מה זה נשמע מוזר, כי רופאים כיום נמנעים מלתת אנטיביוטיקה מיותרת.

זה לא קשור לגיל

זה הטיפול שנותנים לדלקות חוזרות. כבר היו אצלי הרבה אנשים עם הסיפור הזה. הרופאים יודעים שאנטיביטיקה מיותרת אבל אין להם טיפול אחר יותר טוב למצב הזה. לצערי, עבור רובם, הומאופתיה היא לא אלטרנטיבה . עירית

פולספגן

New member
אף פעם לא שמעתי על אנטיביוטיקה בתור מניעה

zlp, אתה שמעת? לפי מה שידוע לי, במצב של דלקות חוזרות מציעים להתחסן כנגד זה.

טיפול קונבנציונלי לדלקות אוזניים

מה שמנסים לתת כמניעה זה אנטיביוטיקה וגם זה לא עוזר. אין חיסון נגד דלקות באוזניים. יש דלקות שמקורן בחיידק הפנאומקוק שאותו מחסה חיסון הפרוונאר. דלקת אוזניים יכולה להגרם מחיידקים אחרים וגם וירוסים כך שהחיסון הקטן הזה לא מחסה ומגן .

פולספגן

New member
לחיסון הזה בדיוק התכוונתי - חיסון הפרבנר

זה מה שידוע לי ה-
של רופאי ה-א.א.ג במקרים כאלו.

זה יתן כיסוי מזערי

ובספק אם יעזור. יש מצבים של רק נוזלים באוזנים ללא דלקות וגם אז מציעים ניתוח וגם פה לא אנטיביוטיקה ולא חיסון יעזרו. הומיאופתיה עושה עבודה מצויינת גם למניעת נוזלים וגם בדלקות חוזרות

גדעון ל

New member
כדאי לעזור להומופתיה ע"י הימנעות מחלב

הפרשה כזאת מצביעה בדרך כלל על אלרגיה לחלב. אם לא מסלקים את הסיבה, ישנה סכנה של 25% לסכרת נעורים לעתיד לבוא. כדאי לקבל פרוביוטיקה אחרי אנטיביוטיקה.

למעלה