תשובה לעודבש - שאלות לגבי הנקה בבית חולים

תשובה לעודבש - שאלות לגבי הנקה בבית חולים

הי, השאלה שלך נבלעה לעמודים הקודמים. אני עונה לך בפורום הזה.
אני מתארת לי שאת כבר מאוד קרובה ללידה...
השאלות שלך היו:
היי!
אני כרגע בשבוע 34+4, מיועדת ללדת בעוד כשבועיים בערך (בין 36+4 ל37+0)
מה היכולות של התינוקות לינוק בשבוע כזה?
והאם על ההתחלה אפשר כבר לנסות הנקה במקביל או להכין את עצמי למס' ימים (שבועות?!) של הנקה בנפרד?
אני מראש רציתי ללכת על הנקה במקביל אבל קראתי שעדיף לתת לכל אחת להתפס כמו שצריך ואז..
אבל אז איך עושים? מניקים אחת מצד אחד ואח"כ את השנייה מהצד השני?
ומה קורה בלילה ההוא, שלכולם יש שהם לא יורדים מהציצי?
מה חשוב לקחת איתי לבי"ח מבחינת הנקה?
(אני גרה בארה"ב ככה שיועצת הנקה תהיה לי בתקווה רק בביה"ח...)

עונה לך:
תינוקות בהחלט יכולים לינוק אם הם נולדים בשבוע 36, 37! אפילו יש פגים שמצליחים לינוק.
את יכולה להניק אותם ממש מן ההתחלה. הכול גם תלוי בגישה של בית החולים שבו תהיי אבל מציעה לך לבקש להביא אותם אלייך ממש סמוך ללידה/ניתוח,
את יכולה מן ההתחלה לשים כל אחד מהם עלייך במגע עור לעור (צריך להפשיט את הבגד העליון, או לפתוח אותו כך שהחזה של התינוק יגע בשלך).
את גם יכולה להישען אחורה ולשים את שניהם עלייך.
יש נשים שבשל הנסיבות, שני תינוקות שרוצים בו זמנית, ועם תמיכה ועזרה מסביב, מצליחות להניק בו זמנית ממש מן ההתחלה עוד בבית חולים,
זה מאוד תלוי אם תהיה לך שם עזרה של יועצת/מדריכת הנקה, או אם האחיות יאפשרו את זה. קחי בחשבון שהנקה בו זמנית דורשת מקום בטוח.
מיטה רחבה מספיק, ספה רחבה, לא לנסות להניק שניים על כיסא או כורסא!! </font>
את יכולה להתארגן מראש על כרית להנקת תאומים, יש בארהב את סן דייגו בבה, אני אישית הנקתי איתה וממש אוהבת אותה. יש עוד אחרות בסביבתך, אני בטוחה. </font>
כמובן שבהתחלה ממש חשוב לדעת שכל אחד מן התינוקות נצמד כמו שצריך, ולכן מניקים אחד, את השני משאירים בעריסה, ואז מניקים את השני. ארגני שיהיהי איתך מישהו </font>
בפעמים הראשונות.
אכן, יש לילות ולימים כאלה מן היום השני, שבהם התינוקות רוצים ורוצים. האם יש אצלכם ביות? האם תוכלי להיעזר במישהו? </font>
אם הם רוצים יחד באותו זמן, אפשר להיעזר באדם נוסף שיחזיק וירגיע. אולי בעזרת הכרית תצליחי לפחות לקרב אחד אלייך ואת השני להניק. </font>
אני מאמינה שיש בבית החולים משאבות הנקה טובות, תשאלי שם מה הנוהל, אם צריך לקנות ערכה מראש או שהם נותנים. לא תמיד צריך משאבה, </font>
אך יש מקרים שכן
מקווה שעניתי לך . מוזמנת לשאול עוד שאלות כאן.
וכמובן לשתף.
יעל

עודבש

New member
תודה יעל

לשאלותייך
אני בשבוע 35+4, הן יכולות להוולד כל רגע (למרות שזה לא נראה באופק) נתנו לי דד ליין עד 37+0... ככה שמתישהו ב10 ימים הקרובים הן יצאו לעולם

לא ילדתי פה קודם, אבל לפי הסיור הם מאוד פרו-הנקה ו"הבטיחו" שמשתדלים לעשות "סקין טו סקין" גם בניתוח קיסרי... (למרות שאני בונה על לידה רגילה) וגם יש להן יועצות הנקה. אני מבחינתי מוכנה להניק בו זמנית אם הן יצליחו...

פה זה רק ביות מלא אין תינוקייה ככה שהתכנון להניק במיטה וקניתי את הסאן דיאגו.

גם משאבות הם מספקים את הערכה הסטרילית, השאלה באמת מתי ואם בכלל לשאוב? אני מראש לא מאוד מעוניינת לשאוב...
אני חוששת מלחץ להכרחי לשלב בקבוק, איך אדע אם זה באמת צורך או כסת"ח של הצוות?

תודה!!!

שאיבות לתאומים- כן או לא

בימים הקרובים ללידה השאיבה יכולה להיות פיתרון לכמה תרחישים:
לפעמים אחרי ניתוח קיסרי יש עיכוב מסויים בהגעה של החלב, במצב כזה, שבו התינווקות עדיין לא נצמדים בכלל או לא נצמדים ביעילות או צריכים השגחה רפואית, אז השאיבה היא לצורך גירוי השדיים. מדובר בשאיבות קצרות.
אם אחד או שני התינוקות לא נצמדים, גם כן מומלץ לסחוט את השדיים, להוציא קולוסטרום ולתת להם בדרכים אחרות.
את יכולה גם לשאוב לצורך גירוי, בנוסף לזה.
מן היום ה 3-4 תלוי בהגעת החלב, אם התינוקות עדיין לא נצמדים, אפשר לשאוב לצורך איסוף חלב. לא מדובר בשאיבות ארוכות (10 דק).
מכל זה משתמע שבעצם המצב האידיאלי הוא ללמד מן ההתחלה את שני התינוקות פשוט לינוק.
אם הם במשקל טוב והכול תקין ובית החולים לא יבקש לדעת "כמויות", אז בהחלט אין צורך לשאוב.
לפעמים אין לדעת אם זו דרישה "קשיחה" של בית החולים או מצב אמיתי שבו לא בדיוק ברור למה התינוקות מסוגלים.
אם הם נולדים בשבוע 37 זה עדיין נחשב late preterm עבור תינוק יחיד, אפילו שזה כביכול "נורמלי" ובסדר אצל תאומים, עדיין, הם לא היו ברחם 40 שבועות
והם עדיין כמעט כמעט בשלים, ולכן לא תמיד מסתמכים בבית החולים על היכולות שלהם, אך זה מאוד תלוי מצב ותלוי בהמון פרמטרים רפואיים וגם של גישה כללית.

אםיש לך ביות מלא, וצוות תומך, וכרית טובה, אני ממש צופה שאת מסודרת. אי הוודאות טמונה באיך הגוף שלך ייצר חלב ישר אחרי הלידה,
באיך התינוקות ייצאו מהרחם, מה היהי מצבם וכו'.
אני מציעה שתמשכי כמה שיותר.
ותעדכני. נשמח לשמוע סיפורים מאמריקה!

למעלה