תשובה לקבלת אזרחות לאחר הגשת הבקשה וביצוע הראיון

GStephan

New member
שלום חברים.
הגשנו בקשה לאזרחות בסיום תהליך א5 לנשואים וקיבלנו תאריך לראיון שבוצע לפני כשבועיים ( בזמן הסגר, להפתעתנו הטובה ).
אמרו לנו שיתקשרו אלינו כשתהיה תשובה.

מישהו עבר או נמצא בשלב דומה בתקופה האחרונה?
כמה זמן בד"כ לוקח מרגע ביצוע הראיון עד קבלת התשובה?
האם ההמתנה לזימון ללשכה לצורך ההשבעה גם לוקחת הרבה זמן או שקובעים ממש קרוב למועד התשובה החיובית ?
באם בד"כ רק מתקשרים או שגם שולחים תשובה מסודרת בדואר?

נ.ב
אנחנו בסניף חדרה.

sigma8

Member
אנחנו לא בשלב הזה עדיין אבל מכיר ממספר סיפורים של אחרים שאמרו שהם קיבלו חידוש א5 רק ל 3 חודשים לאחר הראיון.
בהתחלה הם דאגו אבל אז הבינו שזה בכוונה על מנת לתת להם אזרחות.
זה אגב לא אומר שאתם לא תקבלו אזרחות אם נתנו לכם הארכה ליותר מ 3 חודשים.

לא יודע אם זה אצל כולם ככה. בכל אופן המידע לא מזיק.

Jkamm

New member
תלוי בסניף ובלחץ - לפעמים לוקח שבועיים ולפעמים גם שלושה חודשים.
אם התשובה חיובית, מתקשרים להודיע ולהזמין להצהרת האזרחות (מספר ימים)
אם התשובה שלילית - שולחים מכתב עם הסיבה (חייבים).
יוני

GStephan

New member
שלום לחברי הפורום,
מקפיץ הודעה זו מפני מספר חודשים.
מקרה מוזר: עשינו את הראיון לאחר הגשת בקשה להתאזרחות (השלב האחרון בתהליך לזוגות נשואים) עוד בינואר ועדיין אין תשובה מהסניף. כל ההליך המדורג והראיון עצמו היו חלקים לגמריי ללא כל בעיה.
כל פעם שאני משאיר הודעה לסניף על מנת לברר מה קורה הם חוזרים טלפונית די מהר ועונים תשובה גנרית : "תחכו בסבלנות" ולא נותנים שום צפי לסיום לטיפול.
מדאיג אותי ומפריע לי שההליך לוקח הרבה יותר זמן ממה שמקובל בד"כ. מדובר על סניף חדרה.
יש למישהו רעיון מה אפשר לעשות בנושא?

GerrardN8

Member
יש למישהו רעיון מה אפשר לעשות בנושא?
כמו שכבר כתבו לך, לגשת לסניף ולברר.
אני חושב גם שיש בחוק פרק זמן מסויים שבמהלכו צריכים לתת תשובה בכתב במידה ומסרבים ולהסביר למה.
אין כל כך הרבה מה לעשות, ההתנהלות שונה מסניף לסניף, אולי אפשר לפנות לסניף המחוזי (שמעל חדרה) - זה רק רעיון.

סימון72

New member
אנחנו עשינו ראיון ב 25 לאפריל שזה שלושה חודשים לפני תום השנה הרביעית ב א'5 .
ציפינו לקבל תשובה בימים האחרונים ושלא קיבלנו ניגשנו למשרד על מנת לפחות להאריך את האשרה (שהסתיימה בסוף יולי).
או אז, התברר לנו שהבקשה הוגשה רק בסוף יוני ...
זאת אומרת שבמקרה הטוב נקבל תשובה עד סוף ספטמבר .
סביר להניח שמדובר במקרה דומה, זה שהוגשה בקשה במשרד לא אומר שהבקשה הועברה הלאה באותו יום ובמקרה שלנו מדובר על יותר מחודשיים שהבקשה הייתה באשדוד לפני שהועברה הלאה.

למעלה