תשובה ל"כתומונת" מפורום הריון תאומים

תשובה ל"כתומונת" מפורום הריון תאומים

הי רעות, עונה לך כאן כי הפינה שלי בד"כ בימי ראשון ונדחקה לדף אחר
השאלה שלך הייתה:
היי יעל,
אני בתחילת הריון תאומים וכבר חוששת מההנקה. אני מניקה עד עכשיו את ביתי בת השנה ותשע. היא נולדה בשבוע 41 עם רפלקס יניקה מעולה, פשוט הניחו אותה עליי והיא התחילה לשאוב. רציתי לדעת האם נסיון ההנקה שיש לי יכול לעזור, למרות שהנקת תאומים שונה ויותר מאתגרת, ותוסיפי לזה את האפשרות לקיסרי שמישהי פה העלתה ואת זה שהם יוולדו כנראה קטנים יותר ולא לגמרי מפותחים.
תודה, רעות

הנה התשובה שלי:
את בתחילת ההריון -יש לך עוד זמן, חבל לדאוג, חשוב למשוך הריון ארוך כמה שיותר, הרי זה משמעותי גם לגבי ההנקה.
איזה יופי שאת מניקה פעוטה לטוח ארוך. חשוב שתתייעצי עם רופא נשים שאין מניעה, בעיקר בשלבים מתקדמים.
אני חושבת שהניסיון שלך בהנקה, וההתמסרות שלך להנקה, החוויה החיובית שלך, כל אלה מאוד מאוד יעזרו לך!!
קודם כל הידיעה שאת יודעת לעשות את זה, ההבנה שלך בנושא, הידיעה שאת מייצרת חלב, שיש לך בגוף
מנגנון ייצור יעיל, זה חשוב לדעת, עוזר, ומרגיע אם חושבים על התאומים...!!

נכון שעם שניים זה אחרת, זה שונה, זה מאתגר
וקיים גם אלמנט הניתוח. אך יש נשים רבות מאוד שמניקות גם אחרי קיסרי, ומניקות תאומים אחרי קיסרי.
אחרי קיסרי יכול להיות מעט עיכוב, גם אצל נשים שכבר הניקו, זה לא אומר שאין חלב, זה אומר שהגוף מסתגל ויש דרכים להתגבר על זה
ולזרז את ה"עניינים".
לידה של תינוקות קטנים ועד שניים, יכולה לאתגר את ההנקה, מגיעים די מהר בבית חולים לסיטאוציה של בקבוקים ולפעמים גם מתן תמל.
זה יכול לסבך את העניינים מצד אחד אך מצד שני, על ידי מגע עור לעור, שיטות האכלה אלטנטיביות בתור התחלה, הדרכה נכונה
והמווון סבלנות, אפשר לקדם את ההנקה לכיון של הנקה מלאה ויעילה. לא חייבים לתת בקבוקים לתינוקות קטנים, הכול מאוד מאוד תלוי בסיטואציה הספיצפית
בבית החולים שבו תהיי, ועוד.
עם הכנה נכונה, תדעי לדעת מה לעשות.
אני מממליצה מאוד לקראת סוף ההריון, ללכת למפגש הכנה להנקת תאומים, או הכנה לתאומים.
מפגשים כאלה מתקיימים באזורים שונים, אתן לך פרטים במסר.

את מוזמנת לשאול עוד שאלות ולשתף את החששות שלך...

יעל

למעלה