תשובה ל-scorpygirl

תשובה ל-scorpygirl

מכיוון שההודעה לא תעלה בדף הראשון, אני עונה לך בפורום הזה,
השאלה בפינת הנקת תאומים בפורום הריון תאומים הייתה:
אני רוצה גם...
אני עם תאומות בנות שבועיים, כרגע מניקה את שתיהן כמעט מלא (מקבלות בקבוק אחד בלילה). כמה נורא הבקבוק הזה באמת? כי עד כמה שאני זוכרת דווקא בלילה העדיפות היא להניק כדי לא לפגוע ביצור החלב...
ועוד שאלה - כאילו אין להן את רפלקס המציצה כי נולדו בשבוע מוקדם יחסית. יש דרך כן להרגיל אותן למוצץ?

תשובה:
כל הכבוד לך שאת מניקה כמעט מלא קטנטנות בנות שבועיים.
מה הכוונה לבקבוק אחד בלילה? באיזו שעה את נותנת בקבוק? האם בשעות שלפני ואחרי את מניקה רגיל?
האם את שואבת במקום אותו בקבוק או שיש לך רצף של מעל 4 שעות ללא הנקה?
זו בעצם המשמעות של הנקה בלילה וייצור החלב. הגוף מייצר לפי דרישה, אם יורדת דרישה ומדלגים על הנקה, כך גם הייצור.
נקודה חשובה, הורמון הפרולקטין עולה מאוד בלילה ולכן חשוב לשאוב או להניק בשעות אלה כדי לאותת לגוף שיש דרישה (בערך בין 2 ל 6 בבוקר)...
הייתי מחכה עם מוצץ עד שההנקה תתייצב, אם הן יונקות בצורה יעילה, לא מבלבלות בין בקבוק לשד, כלומר לא מוצצות שד כמו בקבוק, אז מוצץ יהיה בסדר, אך חשוב להבין, למה את מתכווונת בכך ש"אין להם רפלקס"... הן פולטות את המוצץ החוצה?

scorpygirl

New member
עונה..

בגלל שכל היום אני איתן לבד ועם עוד זאטוט במצטרף לא בשעות הגן, וכ סגת ההנקה של ששתיהן זה משהו כמו שעה וחצי-שעתיים כי ז סבב די ארוך והן תעוררות ולא כ"כ נרדמות לבד או נקה, אז המטרה שאוכל לישון יותר משעה רצופה, ככה שיוצא שאני מניקה ב 11-12 בלילה ופעם הבאה ב 5-6 בבוקר ובאמצע ב 2-3 בלילה בעלי קם ונותן להן מטרנה כתלות מתי מתעוררות...
ההנקה מבוססת בסדר לעניות דעתי, הן יונקות יפה, שומעים בליעות, יש מספיק חיטולים מלאים וגם עולות יפה במשקל (סביב 200 גרם ב 4 ימים).
לגבי המוצץ - עושות רפלקס הקאה...

הנקה בלילה ומוצץ

הי
לגבי הלילה - לדעתי כדאי לך להוסיף שאיבה בסביבות 2-3 בלילה (מדובר בשאיבה של 10 דק, ולחזור לישון), וזאת כדי לשמר רמות פרולקטין כדי שלא תהיה ירידה בייצור החלב.
אולי תוכלי לשנות את הלוז, שהוא ייתן בקבוק מוקדם יותר בלילה ואת תשאבי?

לא אמרת כמה הבנות שלך שוקלות, אם משקלן עדיין מתחת ל 3 קג הייתי ממליצה להניק כמה שיותר ולנצל את המציצות שלהן להזנה.
לא הייתי נלחמת עם נושא המוצץ, חכי שזה יקרה, את גם יכולה לנסות את המוצץ לסרבנים.

למעלה